Alwernia. Najzdolniejsi młodzi sportowcy otrzymali stypendia i nagrody

Sławomir Bromboszcz
Alwernia. Najzdolniejsi młodzi sportowcy otrzymali stypendia i nagrody Gmina Alwernia
Najzdolniejsi młodzi sportowcy z gminy Alwernia otrzymali stypendia i nagrody. Tym razem doceniono dokonania sześciu młodych, utalentowanych sportowców, którzy zasłużyli na wyróżnienie swoimi dokonaniami osiąganymi w 2023 roku. Sportowcom pogratulowała Beata Nadzieja-Szpila, burmistrz Alwerni.

• 17-letni Kacper Kadłuczka ma na swoim koncie wiele sukcesów w dziedzinie boksu. Zajął m.in. I miejsce w Międzynarodowym XV Turnieju o Puchar Skorpiona oraz I miejsce w Let’s GoChamp w Koszalinie.
  • Maja Zapotoczny to 12-letnia zawodniczka, która zdobywa laury w kickboxingu. W ubiegłym roku zajęła I miejsce w Mistrzostwach Śląska w Kickboxingu.
  • Brat Mai, 17-letni Gabriel Zapotoczny także osiąga wielkie sukcesy w kickboxingu. Zajął m.in. I miejsce w Carpathion Cup – Przeworsk Kick-Light czy I miejsce w Mistrzostwach Małopolski w Boksie Olimpijskim.
  • Michał Kaszuba natomiast rozsławia Gminę Alwernia grając w szachy. Zajął I miejsce w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w szachach w grupie chłopców do lat 13 w Pokrzywnej.
  • 18-letni Jakub Chmielowic jest świetny w jeździectwie. W Zawodach Międzynarodowych Klasy CEIYJ 2* - 120 metrów w Walewicach nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce. To tylko jedno z jego licznych osiągnięć w tej dyscyplinie.
  • 8-letnia Nadia Mazur bryluje w dyscyplinie Aerial Hoop. Zajęła m.in. II miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju Fly the Sky.

Gratuluję wszystkim talentu, ale też determinacji i ciężkiej pracy. Swoimi sukcesami rozsławiacie i promujecie Gminę Alwernię w całym kraju i nie tylko. Jestem z Was dumna - podkreśla Beata Nadzieja-Szpila, burmistrz Alwerni.