Wybierz region

Wybierz miasto

  Buzek w Zakopanem

  Autor: KS

  2000-05-29, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  - Zrobiłem wszystko, by tę koalicję utrzymać - mówił wczoraj na konferencji prasowej w Zakopanem premier Jerzy Buzek. - Tego samego spodziewam się też po obu ugrupowaniach koalicyjnych.

  - Zrobiłem wszystko, by tę koalicję utrzymać - mówił wczoraj na konferencji prasowej w Zakopanem premier Jerzy Buzek. - Tego samego spodziewam się też po obu ugrupowaniach koalicyjnych.

  Premier Jerzy Buzek przyjechał z jednodniową wizytą do Zakopanego na zaproszenie lokalnego samorządu, z okazji 10. rocznicy powołania samorządu terytorialnego w Polsce.

  W czasie spotkania z działaczami gminnymi i powiatowymi z ust premiera padło wiele ciepłych słów pod adresem samorządów i ich dokonań. Konferencję prasową zdominowały jednak tematy polityczne, choć Jerzy Buzek starał się unikać odpowiedzi na bardziej dociekliwe pytania, np. o to co będzie robić po ewentualnej dymisji. O kandydacie na swojego następcę Bogusławie Grabowskim powiedział, że to bardzo pozytywna postać.

  - Problem kandydata to nie jest sprawa personalna - mówił premier. - Ale sprawa umówienia się na dalsze, wspólne działanie.

  Premier mówił, że już przed dwoma tygodniami sygnalizował koalicjantom konieczność rozmowy na tematy programowe, bowiem wyłamywanie się z głosowania zdarzało się u parlamentarzystów po obu stronach.

  - Kiedyś ci ludzie dokonywali przemian na miarę wieku, które teraz przynoszą owoce - mówił o działaczach UW i AWS. - Ta sama koalicja teraz daje olbrzymie szanse. To nie jest koalicja zastoju, dreptania w miejscu, ale koalicja przyszłości. Powinna działać nadal.

  Jerzy Buzek uznał, że reakcja Unii Wolności na decyzję w sprawie komisarza w Warszawie była ,nieuzasadniona". Oświadczył, że najważniejszymi sprawami na najbliższą przyszłość są: walka z korupcją, opracowanie kodeksu urzędnika służby publicznej i polityka.

  Fot Krzysztof Strauchmann

  Sonda

  Czy znalazłeś siebie na "Portrecie Chrzanowian Początku Trzeciego Tysiąclecia"?

  • Tak (51%)
  • Nie mogę siebie znaleźć (30%)
  • Nie zmieściłem się w kadrze (19%)