Wybierz region

Wybierz miasto

  Golla czuje się jak w domu

  Autor: (adr)

  2005-07-22, Aktualizacja: 2005-07-21 16:33 źródło: Dziennik Zachodni

  Po ponad dwóch latach na stanowisko pierwszego trenera Unii Racibórz wrócił Józef Golla z Rybnika. Szkoleniowiec pracował z raciborskim zespołem przez cztery lata. Udało mu się wprowadzić Unię do czwartej ligi.

  Po ponad dwóch latach na stanowisko pierwszego trenera Unii Racibórz wrócił Józef Golla z Rybnika. Szkoleniowiec pracował z raciborskim zespołem przez cztery lata. Udało mu się wprowadzić Unię do czwartej ligi.

  Dla mnie powrót do Raciborza to powrót do domu. I nie jest wejście do tej samej wody, bo ze starego składu zostało tylko trzech zawodników — mówi Józef Golla.


  Zbudować nowy zespół


  Józef Golla otrzymał bardzo konkretne zadanie: zbudowanie nowego zespołu. Unię Racibórz opuścili: Bartłomiej Krótki i Rafał Drożdż, którzy przeszli do Przyszłości Rogów, Dariusz Pawłowski (poszedł do Krzyżanowic), Waldemar Bulandra (wrócił do klubu Drogomyśl Błyskawica). Z powodu kontuzji nie grają Mirosław Praszelik i Andrzej Marców. Natomiast Edward Kowalczyk rozpoczął naukę w szkole policyjnej. Są za to nowe twarze. To przede wszystkim zawodnicy z roczników 1986-1987, którzy występowali m.in. w Śląskiej Lidze Juniorów. Są to między innymi: Artur Schmidt, Mirosław Pniewski, Sebastian Kapinos i Adam Kiełtyka.
  — Jestem zadowolony z tych chłopców, chociaż niektórzy z nich to dopiero kandydaci na piłkarzy. Nie jestem natomiast zadowolony z ilości zawodników, jakich mam do dyspozycji. Brakuje stopera, w drugiej linii też jeszcze ktoś by się przydał — wylicza Józef Golla.


  Udane sparingi

  Piłkarze przebywali na obozie w Szymocicach (gmina Nędza). Spędzili tam osiem dni. Dwa razy dziennie trenowali. W tym czasie rozegrali również kilka sparingów. Pojechali na uroczystości 100-lecia Ludowego Klubu Sportowego z Tworkowa. Rozegrali mecz z gospodarzami i wygrali wysoko, bo aż 7:1. Pojedynek z piłkarzami z Nowej Wsi zakończył się wynikiem 5:1. W ostatnim dniu obozu (sobota) unici rozegrali kontrolny mecz z Concordią Knurów. Wygrali 3:1. Dwie bramki dla unii zdobył Mariusz Frydryk, junior Paweł Woniakowski strzelił jednego gola.

  Trener Józef Golla jest ostrożny w ocenie szans nowej drużyny. — Niech nikt się nie spodziewa cudów. Czy te realia wystarczą na czwartą ligę? To będzie taka walka o utrzymanie, jaką Racibórz widział przez ostatnie dwa lata — mówi trener.  Najbliższe sparingi

  23 lipca – mecz z Carbo Gliwice na stadionie przy ulicy Srebrnej w Raciborzu, początek o godzinie 11,
  • 31 lipca – mecz z Krzanowicami na wyjeździe.
  W pierwszej kolejce (6-7 sierpnia) piłkarze Unii Racibórz zmierzą się z Energetykiem Rybnik. Mecz odbędzie się w Rybniku.

  Sonda

  Czy znalazłeś siebie na "Portrecie Chrzanowian Początku Trzeciego Tysiąclecia"?

  • Tak (51%)
  • Nie mogę siebie znaleźć (30%)
  • Nie zmieściłem się w kadrze (19%)