Wybierz region

Wybierz miasto

  Kolarze zamykają miasta

  Autor: (zar)

  2000-05-24, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  W czwartek i piątek kierowcy jeżdżący po Nowym Sączu, Limanowej, Mszanie Dolnej, Krynicy i Gorlicach powinni uzbroić się w cierpliwość. Przez te miasta przejedzie bowiem peleton Międzynarodowego Wyścigu ,Solidarności i ...

  W czwartek i piątek kierowcy jeżdżący po Nowym Sączu, Limanowej, Mszanie Dolnej, Krynicy i Gorlicach powinni uzbroić się w cierpliwość. Przez te miasta przejedzie bowiem peleton Międzynarodowego Wyścigu ,Solidarności i Olimpijczyków". Jutro od strony Mszany dojedzie do Sącza, a pojutrze przez Krynicę ruszy do Gorlic i Jasła.


  Wyścig jest imprezą tej klasy, że dla potrzeb kolarzy są zamykane ulice miejscowości, przez które przejeżdża peleton. Czwartkowy etap wiedzie z Wadowic przez Mszanę Dolną (tam kolarze będą około godz. 14.30), Przełęcz Przysłop (premia górska - godz. 15), Kamienicę (godz. 15.15), Przełęcz Ostra (premia górska - godz. 15.40), Limanowa (lotny finisz - godz. 16), Wysokie (premia górska - godz. 16.20) i Nowy Sącz (meta - godz. 16.40). W trakcie przejazdu kolarzy trasa wyścigu będzie zamknięta dla ruchu, trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i przeczekać aż cykliści pojadą dalej. Godziny podane przez organizatorów są jedynie orientacyjne, drogi będą zamknięte z pewnością przez kilkadziesiąt minut.


  W Nowym Sączu wyścig będzie rozgrywany po południu, ale już wiele godzin wcześniej kierowcy powinni spodziewać się utrudnień. Przede wszystkim nie będzie można parkować przy Rynku i na ul. Piotra Skargi. Tego dnia kolarze przejadą przez ul. Krakowską, Legionów, most heleński, P. Skargi do Rynku, gdzie zlokalizowano metę. Wybierający się jutro po południu do Limanowej powinni raczej skorzystać z innej drogi.


  W piątek kolarze pojadą dalej. Najpierw o godz. 11.30 będą mieć start honorowy z nowosądeckiego Rynku, później spokojnie przejadą do Nawojowej, gdzie pod Urzędem Gminy będzie start. Na czas przejazdu peletonu znów zostanie zamkniętych kilka sądeckich ulic. Są to: P. Skargi, Bulwary Narwiku, Kilińskiego, Piłsudskiego (jedna nitka obwodnicy), Kamienna i Nawojowska. Te trasy będą wyłączone z ruchu między godz. 11.30 a godz. 12.


  Następnie trasa wyścigu przebiegnie z Nawojowej (start - godz. 12), przez Łabową (godz. 12.10), Krzyżówkę (premia górska - godz. 12.30), Tylicz (godz. 12.40), Krynica (lotny finisz - godz. 12.55), Krzyżówka (premia górska - godz. 13.05), Grybów (godz. 13.40), Ropska Góra (premia górska - godz. 13.50), Gorlice (lotny finisz - godz. 14.10). Z Gorlic peleton ruszy drogą w kierunku Nowego Żmigrodu i Dukli.


  Organizatorzy wyścigu proszą kierowców o cierpliwość i nieutrudnianie przejazdu kolarzy.


  Impreza jest jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce. Program dtugi TVP prowadzi bezpośrednią relację z poszczególnych etapów wyścigu.

  Sonda

  Czy znalazłeś siebie na "Portrecie Chrzanowian Początku Trzeciego Tysiąclecia"?

  • Tak (51%)
  • Nie mogę siebie znaleźć (30%)
  • Nie zmieściłem się w kadrze (19%)