Wybierz region

Wybierz miasto

  Kraków papieżowi

  Autor: kach

  2000-05-19, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Nie było wczoraj bazyliki, kościoła, czy drewnianej kaplicy, w której celebracja mszy świętej nie rozpoczynałaby się od modlitwy w intencji papieża. O 80.

  Nie było wczoraj bazyliki, kościoła, czy drewnianej kaplicy, w której celebracja mszy świętej nie rozpoczynałaby się od modlitwy w intencji papieża. O 80. rocznicy urodzin Jana Pawła II pamiętali dostojnicy kościelni, wierni i krakowscy żacy.


  Choć gros biskupów, dostojników kościelnych, muzyków i wiernych postanowiło uczcić urodziny papieża w rodzinnym mieście Karola Wojtyły - Kraków tak łatwo nie zrezygnował z włączenia się w uroczystości. Mszą świętą C-dur Mozarta rozpoczął się o godz. 18.30 koncert, zorganizowany przez Katolickie Centrum Kulturalne ,Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, w 80 urodziny", który wyśpiewała w Bazylice Mariackiej Capellae Cracoviensis, Klaudia Romek, Katarzyna Wiwer, Maria Seremet, Marek Grzywoń, Zbigniew Gryglewski. Do muzycznych życzeń dołączyli się w Bazylice przy ul. Stolarskiej, podczas wieczornej mszy w intencji jubilata, ojcowie Dominikanie z chórem Voce Angeli i wiernymi.


  Diecezjalne Centrum Informacji uchyliło Gazecie rąbka tajemnicy, zdradzając nieco faktów dotyczących koncertu, który tuż pod Bazyliką Mariacką rozpocznie się w niedzielę o godz. 21. Dla Ojca Świętego zaśpiewają m. in. Pospieszalscy, Anna Maria Jopek, koncert poprowadzi Daniel Olbrychski, a sceny z życia Wadowiczanina, wyświetlane na telebimie, przypomną najważniejsze chwile drogi Karola Wojtyły do Wytykanu. Nie zabraknie Ani Dymnej, całość zaś rozpocznie Czesław Niemen ,Hymnem o miłości".


  (kach)

  Sonda

  Czy znalazłeś siebie na "Portrecie Chrzanowian Początku Trzeciego Tysiąclecia"?

  • Tak (51%)
  • Nie mogę siebie znaleźć (30%)
  • Nie zmieściłem się w kadrze (19%)