Wybierz region

Wybierz miasto

  Legia gra o wszystko, Wisła o puchary

  Autor: Paweł GUGA

  2000-05-27, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  - Chcemy już w niedzielę zapewnić Wiślę grę w europejskich pucharach - powiedział przed wyprawą do Warszawy szkoleniowiec krakowskiej Wisły, Adam Nawałka.

  - Chcemy już w niedzielę zapewnić Wiślę grę w europejskich pucharach - powiedział przed wyprawą do Warszawy szkoleniowiec krakowskiej Wisły, Adam Nawałka. Ten cel wiślakom zapewniałoby oczywiście powtórzenie wyniku z ostatniej warszawskiej konfrontacji (2: 1 dla Wisły) lub z meczu jesiennego (1: 1).

  Nie ma jednak co ukrywać, że byłby to duży sukces krakowian. Legia w niedzielę będzie grała ,o życie". Tylko wygrana gwarantuje podopiecznym Franciszka Smudy, występ w europejskich pucharach. W innym razie będą musieli czekać na wynik rywalizacji w Puchrze Polski między Wisłą a Amicą i mocno trzymać kciuki za krakowian. Pytanie tylko czy krakowianie doszli psychicznie do siebie, po blamażu w ostatnim meczu z Amicą.

  - Psychiki nie trzeba odbudowywać ani specjalnie dodatkowo motywować zawodników - mówi Adam Nawałka. - Wszyscy wiedzą o co gramy w Warszawie. Zawodnicy chcą pokazać, że po serii dobrych występów przytrafił się im ,wypadek przy pracy". Jest pełna mobilizacja i nie odczuwamy najmniejszego lęku przed rywalem. Do drużyny wraca Kazimierz Węgrzyn, który potrafi poderwać zespół. Jedziemy do Warszawy po komplet punktów. Zawodnicy którzy grali w ostatnim spotkaniu ligowym w czwartek mieli tylko lekki rozruch i odnowę biologiczną, a pozostali dodatkowo grali 30 minut w meczu sparingowym z Nadwiślanem.

  Wczoraj normalnie ćwiczyliśmy, a zajęcia były nastawione na doskonalenie wyjścia z szybkim atakiem. Zdajemy sobie sprawę, że dla legionistów jest to mecz ostatniej szansy i muszą zagrać ofensywnie. A taka taktyka nam odpowiada. Przy dobrej organizacji gry w środku pola i umiejętnym wyprowadzaniem szybkiego ataku nie będzie w Warszawie źle - trener Nawałka nie traci ducha.

  Sonda

  Czy znalazłeś siebie na "Portrecie Chrzanowian Początku Trzeciego Tysiąclecia"?

  • Tak (51%)
  • Nie mogę siebie znaleźć (30%)
  • Nie zmieściłem się w kadrze (19%)