Wybierz region

Wybierz miasto

  Pielęgniarka z Chrzanowa w drodze na ołtarze

  Autor: AW

  2002-04-25, Aktualizacja: 2004-12-18 00:45 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Wczoraj zakończył się trzyletni proces diecezjalny wyniesienia na ołtarze chrzanowskiej pielęgniarki, zmarłej tragicznie Służebnicy Bożej Janiny Woynarowskiej.

  Wczoraj zakończył się trzyletni proces diecezjalny wyniesienia na ołtarze chrzanowskiej pielęgniarki, zmarłej tragicznie Służebnicy Bożej Janiny Woynarowskiej.


  Zakończenie procesu odbyło się w prywatnej kaplicy biskupów krakowskich, a obradom specjalnej komisji przewodniczył ks. kard. Franciszek Macharski, metropolita krakowski. Osobę kandydatki na ołtarze i świadectwa o niej przedstawił ks. Stefan Misiniec, proboszcz chrzanowskiej parafii św. Mikołaja, gdzie żyła i pracowała Błogosławiona.


  Do Kurii przybyli także przyjaciele, współpracownicy, Błogosławionej oraz przedstawiciele samorządu chrzanowskiego - starosta Ryszard Kosowski i przewodniczący Rady Powiatu, Stanisława Duszy.


  Janina Woynarowska była szczególnie ceniona za wyjątkową dobroć, którą niosła chorym. Zajmowała się ludźmi starymi, samotnymi, niechcianymi, matkami samotnymi z dziećmi, niosąc im pomoc materialną i duchową.


  Obecnie, po zakończeniu gromadzenia dokumentów i relacji świadków, po podpisaniu przez powołaną komisję, dokumenty te zostaną zapieczętowane i zalakowane i przesłane do Watykanu do Komisji Kongregacji Wiary, aby po ich rozpatrzeniu i pozytywnym zaopiniowaniu Ojciec Święty mógł dokonać wyniesienia na ołtarze Sł. B. Janiny Woynarowskiej.

  Sonda

  Czy znalazłeś siebie na "Portrecie Chrzanowian Początku Trzeciego Tysiąclecia"?

  • Tak (51%)
  • Nie mogę siebie znaleźć (30%)
  • Nie zmieściłem się w kadrze (19%)