Wybierz region

Wybierz miasto

  Walka o podium

  Autor: (BAT)

  2000-05-24, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Wszystkie spotkania dzisiejszej, przedostatniej kolejki piłkarskiej ekstraklasy, mają się rozpocząć o godz. 17. Tak więc o tej porze, na murawę stadionu przy ulicy Reymonta, wyjdą drużyny Wisły i Amiki Wronki.

  Wszystkie spotkania dzisiejszej, przedostatniej kolejki piłkarskiej ekstraklasy, mają się rozpocząć o godz. 17. Tak więc o tej porze, na murawę stadionu przy ulicy Reymonta, wyjdą drużyny Wisły i Amiki Wronki.


  Dla Białej Gwiazdy mecz będzie bardzo ważny - krakowianie mają przecież ambicje zajęcia lokaty na podium, co jeszcze przed finałowymi bojami Pucharu Polski gwarantowałoby start w Pucharze UEFA.


  Z kolei Amica - jak się wydaje - odpuściła już ligę i koncentruje się na wspomnianym finale PP, w którym zmierzy się właśnie z Wisłą. Poza tym z Wronek dochodzą wieści o konflikcie na linii trener Stefan Majewski - piłkarze, o planowanej rewolucji personalnej, o tzw. policzonych dniach wzmiankowanego szkoleniowca... Ale akurat nie z tych powodów, tylko ze względu na żółte kartki, nie zagrają dziś Kryszałowicz i Siara.


  W Wiśle też nie brakuje kłopotów. M.in. z kontuzjami zawodników. Poza tym dziwnie może się czuć trener Adam Nawałka słysząc o planach zatrudnienia przy Reymonta tzw. szkoleniowca z nazwiskiem... Wracając jednak do dzisiejszego meczu, to tylko widzami będą: Węgrzyn i Głowacki (kara za żółte kartki) oraz kontuzjowani Kałużny i B. Zając. Trener Nawałka najwięcej czasu może więc poświęcić na ustawienie linii defensywnych. Kibice zastanawiają się przykładowo, czy do bramki nie powróci Sarnat, gdyż Piekutowski ma na sumieniu błąd kosztujący Wisłę w Lubinie utratę trzeciego gola. Jeżeli zaś chodzi o nominalnych obrońców, to specjalnego wyboru po prostu nie ma.


  Tyle tylko, że głównym zadaniem gospodarzy będzie zapewne strzelanie goli, gdyż tylko wygrana usatysfakcjonuje Białą Gwiazdę. A tzw. ulica twierdzi, że Amica specjalnie nie będzie utrudniała Wiśle życia, gdyż w finale Pucharu Polski woli mieć rywala, który start w Pucharze UEFA zapewnił sobie już wcześniej...


  Pozostałe mecze: Górnik Zabrze - Lech Poznań, ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin, Ruch Chorzów - Legia Warszawa, Polonia Warszawa - Odra Wodzisław, Stomil Olsztyn - Petro Płock, Pogoń Szczecin - Widzew Łódź, Dyskobolia Grodzisk - Ruch Radzionków.

  Sonda

  Czy znalazłeś siebie na "Portrecie Chrzanowian Początku Trzeciego Tysiąclecia"?

  • Tak (51%)
  • Nie mogę siebie znaleźć (30%)
  • Nie zmieściłem się w kadrze (19%)