Wybierz region

Wybierz miasto

  Wiślacka niemoc

  Autor: BAT

  2000-05-25, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Po meczu z Amicą Wronki rozmawiamy z piłkarzem krakowskiej Wisły Andrzejem Zającem. - Trzy mecze ligowe i siedem straconych goli. Z waszą grą defensywną nie jest chyba najlepiej? - zapytaliśmy Marka Zająca, który ...

  Po meczu z Amicą Wronki rozmawiamy z piłkarzem krakowskiej Wisły Andrzejem Zającem.

  - Trzy mecze ligowe i siedem straconych goli. Z waszą grą defensywną nie jest chyba najlepiej? - zapytaliśmy Marka Zająca, który sporo się napracował, ale nie przyczyniło się to do zwycięstwaÉ

  - Cóż, rywale mają bardzo dobrych napastników... Mówiąc jednak poważnie, to naprawdę nie wiem dlaczego tak się dzieje. Może za często grywamy w różnych zestawieniach personalnych? Tylko, że te roszady wymuszane są przez kontuzje.

  - Dziś jednak cały zespół zagrał słabo...

  - Niestety, dopadła nas najprawdziwsza niemoc. Zastanawiające jest jednak dla mnie, że nagle nam wszystkim brakowało sił. Straciliśmy je niejako z dnia na dzień! A przy bardzo mądrej taktyce Amiki bardzo trudno było się przebić przez jej mur defensywny.

  - Ale przecież mecz ułożył się dla Wisły fantastycznie!

  - I może akurat to podziałało na nas negatywnie? Może podświadomie byliśmy przekonani, że goście nie będą specjalnie ,szarpać"? Cóż, same pytania... Z drugiej strony, w perspektywie finału Pucharu Polski, może to i dobrze? Kto wie, Amica może zagra wtedy bardziej otwarcie, ofensywnie. Nam tacy rywale bardziej odpowiadają.

  - W niedzielę czeka was mecz na Łazienkowskiej. Spotkanie o bardzo dużym ciężarze gatunkowym. Jakie są w pańskiej opinii szanse Wisły na Puchar UEFA?

  - Trochę szkoda, że nie ,załatwiliśmy" tej sprawy przed wyjazdem do Warszawy. Teraz wypadałoby przynajmniej zremisować z Legią, żeby do dwumeczu z Amicą przystępować bez tego pucharowego ,musu". Nasze szanse? Musimy grać w Pucharze UEFA!

  Sonda

  Czy znalazłeś siebie na "Portrecie Chrzanowian Początku Trzeciego Tysiąclecia"?

  • Tak (51%)
  • Nie mogę siebie znaleźć (30%)
  • Nie zmieściłem się w kadrze (19%)