3. liga. Trzebinia przegrała ważne spotkanie w Daleszycach ze Spartakusem

Jerzy Zaborski
Mateusz Stanek mógł "otworzyć" wynik meczu dla Trzebini. Gdyby to zrobił, spotkanie w Daleszycach mogłoby się potoczyć inaczej. Skończyło się jej porażką 0:1. Fot. Jerzy Zaborski
MKS Trzebinia nie może odbić się od strefy spadkowej w grupie południowo-wschodniej III ligi piłkarskiej. Jak się nieco oddalił po wygranej u siebie z JKS Jarosław (3:0), to po porażce w Daleszycach ze Spartakusem znowu się do niej zbliżył.

Przed przerwą gospodarze prowadzili grę, ale poza jedną akcją, już w 40 s, nie mieli okazji do zdobycia gola. Wtedy, po zagraniu z prawej strony przez Mateusza Jańca, zamykający akcję Bartosz Sot trafił w słupek.

W odpowiedzi, już po przerwie, Mateusz Stanek przegrał pojedynek z Mateuszem Zającem.

Losy meczu rozstrzygnęły się w 72 min, kiedy po strzale Piotra Ostrowskiego, zza linii pola karnego, piłka otarła się od jednego z obrońców i wpadła w środek bramki.

W końcówce bliski wyrównującego trafienia był Witold Cichy, który minimalnie spudłował po zagraniu Bartosza Jagły.

– Przed meczem powiedzieliśmy sobie, że interesuje nas tylko zwycięstwo, jeśli nie chcemy stracić kontaktu ze środkiem tabeli. Wykonaliśmy zadanie – cieszył się Arkadiusz Bilski, trener Spartakusa.

– Jeśli nie dało się wygrać, to trzeba było przynajmniej ten ważny mecz zremisować. To był mecz z gatunku tych do pierwszego błędu -ocenił Krzysztof Szopa, trener trzebinian.

Spartakus Daleszyce – MKS Trzebinia 1:0 (0:0)