(© archiwum)

Marzysz o pięknych i białych zębach? Aby to osiągnąć, nie musisz wydawać fortuny u stomatologa. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.

Najlepszym sposobem na piękny uśmiech jest dbanie o higienę jamy ustnej i częste wizyty u dentysty. Ponadto trzeba pamiętać o tym, aby unikać herbaty, kawy czy coli. Bardzo niekorzystnie na wygląd naszych zębów wpływa również palenie. Jeśli nie chcesz, aby twoje zęby zabrudziły się od szminki lub jedzenia, posmaruj je cienką warstwą wazeliny. Pozwoli ci to zachować piękny uśmiech bez zbędnych smug czy plam. Być może myślisz o wybieleniu zębów domowym sposobem. Pamiętaj jednak przy tym o szczególnej ostrożności. Może okazać się, że przez to będziesz cierpieć na nadwrażliwość.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Wsparcie redakcyjne od:


Porady

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Jacek

Fakt trudno się dopatrzeć w artykule wypunktowanych 9 porad jak mieć ładne białe zęby .
Może jednak mogę pomóc :)
1. Dwa lub trzy razy dziennie myjemy zęby po posiłkach
2. Używamy nitek do przestrzeni zębowych po wyszczotkowaniu zębów
3. Płukanie jamy ustnej np. Listerinem zapobiega powstawaniu płytki nazębnej
4. Używamy gumy bezcukrowej po posiłkach wtedy, gdy nie możemy umyć zębów
5. Nie palimy papierosów
6. Unikamy nadmiaru kawy, herbaty, coca-coli
7. Raz na 6 m-cy odbywamy wizytę kontrolna u stomatologa
8. Jeśli pojawia się kamień nazębny usuwamy go i piaskujemy zęby w gabinecie
9. Dbamy o równe łuki zębowe, leczymy wady zgryzu
Mam nadzieję, że to pomoże. Rozwinięcie tych wskazań i szczegóły dbania o swoje zęby znajdziecie na stronie : http://www.artdent.brzesko.com.pl/opinie_porady.php

xx (gość)

Jakoś nie udało mi się znaleźć w tym artykule 9 kroków do białych zębów. To, że trzeba o nie dbać i je myć to oczywiste.
A co z zębami leczonymi kanałowo -choćbym je szorowała kilka razy dziennie to nie będą białe ( w tym przypadku tylko stomatolog i wybielanie)