Dzięki Czytelnikom "Gazety Krakowskiej" niesłysząca Jola Kwiecień z Chrzanowa jeszcze w styczniu dostanie bardzo drogi aparat słuchowy. Na konto chrzanowskiego Stowarzyszenia "Przyjaźni miastu" darczyńcy cały czas wpłacają pieniądze na ten cel. Brakuje już tylko 2 tys. zł.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Wierzymy, że już niedługo dziewczynka dostanie od mieszkańców zaległy prezent Mikołajkowy - podkreśla Mateusz Szubel, przewodniczący chrzanowskiego stowarzyszenia. Przypomina, że do tej pory udało im się zebać połowę potrzebnej kwoty, czyli ponad 2 tys. zł. - Obawialiśmy się mniejszej hojności, bo ostatnio wszyscy narzekają na kryzys - zauważa przewodniczący Szubel.

Tymczasem stowarzyszenie zorganizowało do tej pory dwie kwesty. Pierwszą przed kościołem św. Mikołaja w Chrzanowie. Wolontariusze zebrali wtedy 800 zł. Koncert charytatywny z udziałem lokalnych kapel w Libiążu wspomógł akcje o kolejny tysiąc złotych.- Najwspanialsze jest to, że mieszkańcy nadal pamiętają o Joli i wpłacają pieniądze na aparat słuchowy. Dają ile mogą, po 50 zł i po 100 zł - informuje Mateusz Szubel. By przyspieszyć akcje, jeszcze w styczniu zamierza kwestować w dwóch chrzanowskich szkołach , a także w krakowskim gimnazjum.

- Mamy już zgodę dyrekcji placówek. W przyszłym tygodniu zaczynamy działać - podkreśla mężczyzna. Zapewnia, że nie spocznie, dopóki nie nazbiera pełnej kwoty potrzebnej na spłacanie drogiego aparatu dla niesłyszącej dziewczynki.

Rodzice małej Joli proszą o pomoc dla swej dziewięcioletniej córeczki. Dziewczynka cierpi na bardzo poważną wadę słuchu. Jako półroczne dziecko zachorowała na zapalenie oskrzeli. - Dostała bardzo silne leki. Od tamtego czasu zaczęła tracić słuch - wspomina pani Adrianna, mama dziewczynki. Wraz z mężem zapożyczyła się, na nowoczesny aparat słuchowy.

- Maleńkie urządzenie, dzięki któremu Jola może słyszeć w miarę normalnie, kosztuje ponad 11 tys. zł - załamują ręce rodzice. Dostali jednak 70 procent dofinansowania od państwa. Nadal brakuje im 2 tys. zł. Nie bądź obojętny na los tego dziecka. Liczy się każda złotówka. Wpłać ją na konto chrzanowskiego stowarzyszenia.(informacje znajdziesz na stronie www.przyjaznimiastu.pl).

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

OLA: (gość)

Myślę że mamy tylu przedsiębiorców i bogatych właścicieli sklepów , marketów, -2000zł to chyba dla nich byłby nie wielki wydatek?