Dziś w chrzanowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku rozpocznie się rok akademicki

Dziś w chrzanowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku rozpocznie się rok akademicki (© Magdalena Balicka)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jak na prawdziwych studentów przystało, chrzanowscy seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaczynają dziś naukę. Inauguracja roku szkolnego odbędzie się o godz. 16 w auli wykładowej przy ulicy Focha.

W tym roku zajęcia rozpocznie 170 uczniów. Czeka na nich cała masa atrakcyjnych zajęć i wykładów. Nowością będzie cykl spotkań z lekarzami. - Do współpracy zaprosiliśmy najlepszych specjalistów - okulistę, reumatologa, internistę i wielu innych - informuje Lucyna Kozub-Jentys, prezes chrzanowskiego UTW.

Niespodzianką będą także zajęcia z kosmetyczką. - O swą urodę trzeba dbać w każdym wieku. Jak zrobić się na bóstwo dowiedzą się w tym roku nasze słuchaczki na zajęciach - uchyla rąbka tajemnicy prezeska uniwersytetu. Przypomina, jak dużą popularnością poprzednich roczników cieszyły się zajęcia na basenie oraz kursy tańca. - Będziemy je kontynuować. Podobnie, jak naukę języków obcych - zapewnia prezes Kozub-Jentys.

Studenci będą mieli do wyboru język angielski, niemiecki, rosyjski i włoski. Po zakończeniu studiów, nawet najbardziej "oporni" słuchacze będą znali podstawowe zwroty w danym języku. Tak, jak ich poprzednicy. Chrzanowski uniwersytet stawia nie tylko na wiedzę i zdrowie, ale i dobrą zabawę. - Szykujemy naszym słuchaczom wiele ciekawych imprez i wycieczek. Nie zabraknie wypadów za miasto, wyjść do teatru, ani potańcówek - przekonuje Lucyna Kozub-Jentys.
Liczy, że w tym roku jeszcze bardziej rozkwitnie studencki chór.

- Być może uda się także rozkręcić planowany od dawna uniwersytecki teatr. Będziemy wyławiać aktorskie talenty - zapewnia prezes.


Brutalne zbrodnie, zuchwałe kradzieże, tragiczne wypadki. Zobacz, jak wygląda prawda o kryminalnej Małopolsce kryminalnamalopolska.pl

60 tysięcy złotych do wygrania.Sprawdź jak. Wejdź na www.szumowski.eu

Najświeższe relacje, najnowsze informacje z Mistrzostw Świata w siatkówce 2010 www.trzeciset.polskatimes.pl

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Irena P. (gość)

Tak bardzo się cieszę,ze znowu coś dobrego zaczęło powstawać w naszym mieście:):)