Znani wykonawcy, po raz kolejny wspierają profilaktykę chorób nowotworowych wśród dzieci. Mietek Szcześniak, Kasia Wilk, Magda Steczkowska, Artur Gadowski, Monika Kuszyńska oraz Łukasz Zagrobelny odpowiedzieli na zaproszenie Majki Jeżowskiej biorąc udział w projekcie „Czarodzieje Uśmiechu 3.” Każdy z nich nagrał piosenkę w duecie z dzieckiem, laureatem organizowanego corocznie Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Majki Jeżowskiej „Rytm i Melodia.”

Artyści zrezygnowali z honorariów, a cały dochód ze sprzedaży płyty zasili ogólnopolski program 
„NIE nowotworom u dzieci”, realizowany przez Fundację Ronalda McDonalda.

Wśród młodych wokalistów znalazła się 11-letni Paweł Paprocki z Chrzanowa, który zaśpiewał na płycie „Czarodzieje Uśmiechu 3” wraz z Moniką Kuszyńską piosenkę „Kołysanka dla Michałka”, skomponowaną w całkowicie nowej aranżacji. Oprócz Pawła w projekcie udział wzięła jeszcze szóstka innych, muzycznie utalentowanych dzieci z całej Polski.
Jak mówi Majka Jeżowska, inicjatorka projektu: „Wszystkim nam, dużym i małym artystom biorącym udział w tym charytatywnym projekcie, zależy, aby poprzez familijne piosenki „otwierać serca“ na los chorych dzieci i jednocześnie „wyczarować uśmiechy“ na twarzach słuchaczy.”

Płyta jest już trzecim wydawnictwem realizowanym pod wspólnym tytułem „Czarodzieje Uśmiechu” wspierającym działalność Fundacji Ronalda McDonalda. Pierwszy krążek z utworami z repertuaru Majki Jeżowskiej ukazał się w czerwcu 2010 r. i został sprzedany w rekordowym nakładzie 70 tys. egzemplarzy. W ciągu zaledwie dwóch tygodni płyta uzyskała status podwójnej platyny. We wrześniu 2011 r. wydana została płyta „Czarodzieje Uśmiechu 2” będąca kontynuacją akcji, a nakład sprzedaży pobił wynik 
z poprzedniego roku i wyniósł blisko 90 tys. egzemplarzy. Jak mówi Majka Jeżowska: „Dochód ze sprzedaży płyty jest naszą cegiełką w walce o jak najwcześniejsze wykrywanie chorób nowotworowych u dzieci. Wierzymy, że wynik sprzedaży płyty „Czarodzieje Uśmiechu 3” co najmniej powtórzy zeszłoroczny sukces.”


Płyta „Czarodzieje Uśmiechu 3” pojawi się w sprzedaży 18 sierpnia i dostępna będzie we wszystkich restauracjach sieci McDonald’s na terenie całej Polski. Dochód ze sprzedaży tegorocznej edycji płyty (cena 8,- zł) ponownie zasili realizację programu „Nie nowotworom u dzieci.”MAJKA JEŻOWSKA

Popularna, lubiana wokalistka od wielu lat przyciągająca na swoje koncerty szerokie rzesze publiczności. Jej znane przeboje „A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są”, „Laleczka z saskiej porcelany” 
i wiele innych śpiewane są przez całe rodziny. W 2009 ukazał się wydany przez EMI Polska jej czteropłytowy album Majki pn. „Rytm i melodia”. Jest on swoistym podsumowaniem jej dotychczasowych dokonań artystycznych. Na płytach znalazło się 45 piosenek, a na uzupełniającym wydawnictwo DVD - 12 teledysków prezentujące najpopularniejsze z nich. Majka Jeżowska to laureatka Platynowej Płyty za album „Kolorowe dzieci”. Jest także posiadaczką kilku złotych płyt („Zimowe obrazki”, „Kochaj czworonogi”, „W pustyni i w puszczy”).

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!