Na zwolnieniu lekarskim L4 nie mamy obowiązku świadczenia pracy, ale nakłada ono na nas pewne ograniczenia. Pamiętajmy również, że L4 wiąże się z mniejszą wypłatą. Sprawdźcie dziewięć faktów na ten temat.

ZWOLNIENIE L4: TO MUSISZ WIEDZIEĆ


Co oznacza kod 1 I 2, ile dostaniemy wypłaty na L4, czy wolno wyjść z domu? Polacy często korzystają ze zwolnień, ale czy widzą z czym to się wiąże?

Polacy na zwolnieniach lekarskich przebywają niemal 300 mln dni w roku. Przypuszcza się, że co dziesiąty udaje, że choruje. Elektroniczne zwolnienia, które będą obowiązkowe od 1 lipca tego roku mają umożliwić lepszą kontrolę zwolnień. Wiele osób, nie wie jednak z czym wiąże się zwolnienie lekarskie. A niestety ta niewiedza, może nas sporo kosztować. Bo choć nie każda choroba wymaga od nas pozostania w domu, to i tak pewne aktywności są niedopuszczalne.

Ale zwolnienie L4 to też mniejsza wypłata. W Każdej chwili możemy ponadto zostać skontrolowani.

ZWOLNIENIE L4: CO WOLNO? OTO 9 FAKTÓW O L4. SPRAWDŹ W GALERIIZWOLNIENIE L4: CO WOLNO? OTO 9 FAKTÓW O L4. SPRAWDŹ NA NASTĘPNEJ STRONIE

Hallo

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kostrzyńska

Mi to nawet jakoś nie przeszkadza, że mają być zwolnienia w formie elektronicznej. W końcu na chwile obecną naprawdę wiele osób kombinowało, a teraz może coś się zacznie zmieniać. Polecam też poczytać sobie tego bloga http://lubelskie-praca.pl , bo tutaj znajdziecie przydatne informacje z obszaru rynku pracy.