Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal HumanDOC. Zobacz najlepsze filmy dokumentalne

Aleksandra Podgórska
Festiwal HumanDOC. Zobacz najlepsze filmy dokumentalne
Festiwal HumanDOC. Zobacz najlepsze filmy dokumentalne materiały prasowe
Festiwal HumanDOC. Piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych rozpocznie się 7 listopada w trzech dużych miastach Polski. Jednym z nich będzie Warszawa. Filmy będzie można zobaczyć w Kinotece.

Festiwal HumanDOC. Zobacz najlepsze filmy dokumentalne

Festiwal ruszy 7 i potrwa do 9 listopada. Projekcjom filmów będą towarzyszyć spotkania z reżyserami polskimi i zagranicznymi, autorami publikacji Wydawnictwa Czarne, znanymi reporterami. Zaplanowano również spotkanie autorskie z mistrzem dokumentu, które tym roku poprowadzi wybitna polska dokumentalistka Ewa Ewart. Nie zabraknie też rozmaitych konkursów dla publiczności.

Festiwal HumanDOC otworzy film „Jalalabad. Miasto Miłości”/”Love city. Jalalabad”. Historia cieszącego się międzynarodowym uznaniem filmowca i artysty - George Gittoes, który zdecydował, że zwyczajne dokumentowanie tego, co dzieje się przed naszymi oczyma, nie jest wystarczające. Ten odważny dokument pokazuje, jak młodzież odrzuca walkę zbrojną i zwraca się ku filmom i sztuce, jako alternatywnym metodom zapewniania pokoju i szans rozwoju w targanym wojną Afganistanie.

Czytaj też: Festiwal Pięć Smaków. Przygotujcie się na mocne wrażenia

Mocnym punktem tegorocznego HumanDOC będzie film „Allepo. Notatki z ciemności". Jest to obraz o skali przemocy, pogardy dla ludzkiej godności i wolności obywatelskich stosowanej przez aktualny reżim polityczny w Syrii. Film jest dziełem laureata Grand Press Photo za reportaż „Cena nadziei Syryjczyków” i Nagrody Specjalnej Jury na festiwalu w Chicago w 2009 roku - Wojciecha Szumowskiego.

Film „Dobroczyńcy” opowiada historię reżyserki Chloe Ruthven, dojrzałej kobiety odkrywającej historię członków swojej rodziny - byłych pracowników humanitarnych w Palestynie. W swoich dokumentach autorka zawsze stara się poprzez osobiste historie ukazać szerszy kontekst społeczny. Tym razem naświetla ona ukryte skutki pomocy zagranicznej w rejonie Palestyny. Widzowie festiwalu w Warszawie i Poznaniu będą również mieli okazję wzięcia udziału w spotkaniu z autorką filmu.

Czytaj też: Tomasz Stańko suita "Polin". Co w języku jidysz oznacza to słowo?

Na koniec wspaniały finisz: pokaz specjalny filmu Erica Meroli - „Burzynski: Rak to poważny biznes, część II” opowiadający o tajnych działaniach grupy naukowców dążących do ujawnienia nowego alternatywnego leku na raka. To kontynuacja pierwszej części filmu Burzyński - historii lekarza, który wygrał największa, najbardziej intrygującą i prawdopodobnie najbardziej zawiłą w historii USA batalię prawną z Amerykańską Agencją Żywności i Leków.

Bilety na pokazy kosztują jedynie 8 zł. Warsztaty i pozostałe imprezy towarzyszące są bezpłatne. Więcej informacji na stronie festiwalu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto