Jirzi Szejba przedłużył kontrakt z Unią Oświęcim Jirzi Szejba przedłużył kontrakt z Unią Oświęcim

Jirzi Szejba przedłużył kontrakt z Unią Oświęcim (© Fot. Jerzy Zaborski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na tę informację czekali hokejowi fani w Oświęcimiu. Jirzi Szejba postanowił przedłużyć kontrakt z Unią, z którą zakończył rozgrywki na 6. miejscu w ekstraklasie.

Przypomnijmy, że Jirzi Szejba przejął ster nad oświęcimskimi hokeistami w listopadzie minionego roku. Pod jego wodzą Unia przeszła metamorfozę. Z ligowego słabeusza stała się się średniakiem, potrafiącym odbierać punkty ligowym faworytom.

Pod wodzą Szejby oświęcimianie wykonali plan minimum, czyli zakwalifikowali się do elitarnej „szóstki”, gwarantującej bezpośredni udział w play-off. Jednak w ćwierćfinale Unia przegrała walkę z broniącą mistrzostwa Polski Cracovią 2:4. Po ostatnim meczu czeski szkoleniowiec przyznał, że jest zainteresowany dalszą współpracą z Unią, ale dał sobie trochę czasu na podjęcie ostatecznej decyzji. W hokejowym światku mówiło się, że miał oferty z klubów zza południowej granicy.

- Umowę podpisaliśmy na rok, z opcją przedłużenia naszej współpracy – wyjawił Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport. - Po ostatnim treningu, który odbył się w środę, chłopcy dostali urlopy. Powrócą z nich 7 maja, bo wtedy rozpoczniemy przygotowania do nowego sezonu.

Pierwsze zmiany kadrowe w Unii Oświęcim

Koniec sezonu wiąże się z pierwszymi decyzjami personalnymi. Są pierwsze rozstania z oświęcimskim klubem. Zarząd klubu zrezygnował z 32-letniego czeskiego napastnika Jana Daneczka. Podobny los spotkał obrońcę, 41-letniego Lubomira Vosatkę. - Zawodnikom skończyły się kontrakty, które nie zostaną odnowione – zdradził Paweł Kram.

Kibice w przyszłym sezonie nie zobaczą też młodszego z braci Kasperlików – Ondrzeja, bo zdecydował się postawić na naukę. Nieznana jest wciąż przyszłość Martina Kasperlika. Dla niego też priorytetem jest nauka. W minionym sezonie mało trenował, ale w meczach był widoczny na lodzie. - Mamy deklarację zawodnika, że w maju ostatecznie określi swoją sportową przyszłość – podkreśla prezes Kram.


Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!