II liga siatkarzy. MKS Andrychów przegrał w Tychach. Nie ma już marginesu błędu

MKS Andrychów przegrał wyjazdowe spotkanie z TKS Tychy (1:3) i jeśli nie chce zakończyć sezonu w II lidze siatkarzy (grupa V, śląska) na pierwszej rundzie play-off, nie ma już marginesu błędu. Musi przed własną publicznością wygrać dwa spotkania.
MKS Andrychów po wyjazdowej porażce z Tychami przed własną publicznością będzie musiał szukać szansy awansu do drugiej rundy play-off II ligi siatkarzy.

Pierwszego seta tyszanie zagrali rewelacyjnie, więc MKS nie miał w nim zbyt wiele do powiedzenia.

Jednak w drugim było 10:16, czy 11:17, więc wydawało się, że gości wracają do gry. Jednak ostatecznie w końcówce to miejscowi przechylili szalę na swoją korzyść. - Chcąc wygrywać mecze, nie możemy sobie pozwolić na podobną nonszalancję – zwraca uwagę Tomasz Rupik, II trener andrychowian. - Problemem nie jest brak umiejętności, ale psychika zawodników. Ciężko im pokonać presję wyniku, której wcale na drużynie nie wywieramy.

W trzecim secie andrychowianie wreszcie wygrali, ale w czwartej odsłonie tyszanie cały czas utrzymywali bezpieczną dla siebie zaliczkę.

TKS Tychy – MKS Andrychów 3:1 (25:19, 26:24, 22:25, 25:19)