(© archiwum Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pasażerowie z Chrzanowa, którzy korzystając z internetowego rozkładu jazdy PKP Intercity zaplanowali dojazd na urlopy nad morze - do Świnoujścia lub Międzyzdrojów - w sierpniu i przez 15 dni września byli wprowadzani w błąd. Na stronie przewoźnika można było wybierać w kilkunastu bezpośrednich połączeniach z Trze-bini. Tylko że były to pociągi jedynie wirtualne.

- To skandal. Musiałem czekać na peronie ponad cztery godziny na pociąg. Zgodnie z rozkładem w sieci miał jechać ok. godz. 13 - opowiada zbulwersowany Marek Maciąg z Chrzanowa, który kilka dni temu wrócił już z wakacji. Wcześniej na stację w Trzebini z walizkami i dwójką dzieci podrzucił go znajomy. - Z takim obciążeniem nie dało się wracać do Chrzanowa autobusem i ponownie kursować za kilka godzin - tłumaczy.

Zawierający błędy rozkład wisiał na stronie Intercity jeszcze w poniedziałek. Zmieniono go wczoraj. Bezpośrednie pociągi do Świnoujścia przez Międzyzdroje odjeżdżają we wrześniu tylko dwa razy dziennie: o godz. 17.31 oraz 22.43. Od października pozostanie tylko jeden kurs o godz. 17.31 i to tylko w piątki i niedziele. Nad morze jedzie jeszcze pociąg o 7.56 do Kołobrzegu.

Takie uszczuplenie bezpośrednich kursów do nadmorskich miejscowości nie podoba się starszym mieszkańcom, którzy jesienią zaczynają turnusy w sanatoriach. - Bardzo wielu seniorów wyjeżdża akurat teraz na kurację. Sama wybieram się 8 października do Międzyzdrojów - mówi pani Zofia z Chrzanowa. W tym roku ma problem, bo musi stawić się w ośrodku9 października, w czwartek. Musi jechać z przesiadkami.- O świcie dojadę do Szczecina Dąbie i będę czekać ponad godzinę na następny pociąg.

Wraz ze mną jedzie kilku niepełnosprawnych emerytów, dla których przesiadka z bagażami jest bardzo męcząca - zaznacza pani Zofia dodając, że jeździ do sanatorium regularnie od kilku lat i do tej pory zawsze były bezpośrednie połączenia. Chce wiedzieć, dlaczego je wycofano.

Intercity wyjaśnia

W sprawie rozkładów jazdy:

- Rzeczywiście, mieliśmy zamieszanie z rozkładami jazdy, bo w tym roku mieliśmy już sześć korekt w związku z modernizacją torowisk i postępującymi pracami - tłumaczy Zuzanna Szopowska, rzecznik Intercity dodając, że przeprasza za utrudnienia. - Aktualnie rozkład jest taki, jak być powinien - dodaje.

W sprawie cięcia połączeń:

- Co roku, w czasie wakacji, PKP Intercity uruchamia kilkadziesiąt specjalnych pociągów. Tego lata było to 7 dodatkowych składów do Świnoujścia, z czego trzy odjeżdżały z woj. małopolskiego.

W październiku wróci organizacja ruchu sprzed wakacji. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji połączenie weekendowe, które cieszą się największym zainteresowaniem - mówi rzecznik.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!