Proboszcz parafii Polskokatolickiej w Krzykawie - Małobądzu Tadeusz Budacz jest wielkim orędownikiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Facebooku napisał, że dzięki akcji Jurka Owsiaka jego syn żyje, bo ten, jako noworodek trafił do "orkiestrowego" inkubatora. Za to córka księdza miała badany słuch sprzętem WOŚP.

Pod kościołem w Małobądzu (pow. olkuski), gdzie. ks. Tadeusz Budacz jest proboszczem od lat kwestują wolontariusze WOŚP. Sam ksiądz, z właściwie jego dzieci korzystały ze sprzętu orkiestry. Napisał o tym na Facebooku: "Dzięki Jurek Owsiak moje Dzieci Żyją. Syn był w Inkubatorze od Jurek Owsiak i przeżył był nie dotleniony a Córka miała badany Słuch i korzystaliśmy ze Sprzętu WOŚP".

Niedzielną mszę św. odprawił w ornacie z orkiestrowym serduszkiem. Serduszka można było zauważyć także w bożonarodzeniowej szopce.

Kościół polskokatolicki jest częścią rodziny kościołów starokatolickich. Charakteryzuje się tym, że księży nie obowiązuje celibat i nie podlegają jurysdykcji papieża. Każdy kościół starokatolicki, w każdym kraju ma swojego biskupa. Ważne decyzje zapadają na konferencji biskupów. Jeśli chodzi o święta, liturgie, stroje, obrzędy - wszystko wygląda tak samo jak w kościele rzymskokatolickim.

Ks. Antoni Norman z parafii w pobliskim Bukownie, również z kościoła Polskokatolickiego też wspomogł WOŚP.

Syn ks. Antoniego Normana odziedziczył po nim powołanie. Również jest księdzem


ZOBACZ KONIECZNIE
FLESZ: 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Czy będzie kolejny rekord?

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!