1 procent zostawiony w olkuskim stowarzyszeniu Res Sacra Miser posłuży m

1 procent zostawiony w olkuskim stowarzyszeniu Res Sacra Miser posłuży m.in. dzieciom (© Magdalena Balicka)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W urzędach skarbowych Małopolski zachodniej już zaczęły ustawiać się kolejki podatników, którzy przyszli rozliczyć się z fiskusem za ubiegły rok. Apelujemy, by nie zapominać o Organizacjach Pożytku Publicznego. Oddając im jeden procent naszego podatku możemy uratować czyjeś życie i zdrowie. Warto zastanowić się nad przekazaniem pieniędzy lokalnym organizacjom. Takich zarejestrowanych w regionie jest aż 104. Wtedy pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby nasze czy naszych sąsiadów.

- To nic nie kosztuje, a może zdziałać cuda - przekonuje Mateusz Wysocki, prezes olkuskiego Res Sacra Mister. W tym roku zbiera pieniądze m.in. na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci. Zastrzyk gotówki z ubiegłorocznego rozliczenia wystarczył na stypendia dla chorych podopiecznych.

- Darczyńcy podarowali nam w sumie trzydzieści tysięcy złotych - cieszy się Mateusz Wysocki.

Pamiętajmy, że nasze pieniądze naprawdę pomagają. W ubiegłym roku mieszkańcy Małopolski zachodniej podczas rozliczenia z fiskusem przekazali prawie sześć milionów złotych na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego!

Duża część z tych pieniędzy trafiła do lokalnych stowarzyszeń i fundacji.

W powiecie chrzanowskim najhojniej obdarowano Fundację na rzecz Chrzanowskiego Szpitala. Emil Tobolski, jej prezes, dziękuje za hojność i prosi o więcej.

- Z tych pieniędzy co roku kupujemy profesjonalny sprzęt do naszego powiatowego szpitala, który ratuje życie ludzi - podkreśla Emil Tobolski.

Na jeden procent podatku czekają między innymi różne stowarzyszenia dobroczynne, Domy Pomocy Społecznej, kluby sportowe, strażacy, niepełnosprawni, bezdomne zwierzęta i chore dzieci. O datki proszą także mieszkańcy Małopolski zachodniej będący podopiecznymi dużych, ogólnokrajowych fundacji. Wtedy w PIT trzeba także dopisać ich nazwiska. Nie zapomnijmy o potrzebujących.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!