Sanockie Niedźwiadki wygrały w Oświęcimiu turniej minihokeja (rocznik 2010 i młodsi) Replast Cup. Poza gospodarzami wystąpili: MMKS Podhale Nowy Targ, UKH Dębica, KTH Krynica i Cracovia.

- Po raz pierwszy turniej odbył się w tak licznej obsadzie. Wzięły w nim udział wszystkie drużyny z małopolskich ośrodków szkolących hokejowy narybek – mówi Katarzyna Kot, prezeska UKH Unia Oświęcim.

Oświęcimską drużynę tworzyły cztery „czwórki” najmłodszych adeptów hokeja oraz dwóch bramkarzy – jeszcze przedszkolaków oraz już uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałam Sportowymi nr 11.

Unia rozpoczęła turniej od niespodzianki remisując, z Niedźwiadkami Sanok, które miały w swoim składzie kilku starszych zawodników. Pokonała Dębicę 8:5, Cracovię 6:1, doznając porażki z Krynicą 4:10.

W meczu o trzecie miejsce przegrała z Podhalem 3:7.

- Dla kilku naszych najmłodszych zawodników i zawodniczek był to pierwszy turniejowy występ. Dostarczył mnóstwo emocji i przeżyć zarówno zawodnikom jak i licznie zgromadzonej na oświęcimskim lodowisku publiczności. Za miesiąc nasza najmłodsza drużyna zmierzy się ze swoimi rówieśnikami w ogólnopolskim turnieju minihokeja w Jastrzębiu, gdzie do rozgrywek przystąpi aż 16 drużyn.
Szkolenie młodzieży w tej kategorii wiekowej wspiera Miasto Oświęcim.

Skład drużyny Unii: Gabriel Jurkiewicz, Marcin Stachura, Karol Furman, Szymon Krzemień, Mikołaj Wróbel, Alan Bugański, Piotr Fornagiel, Adam Pasternak, Kamil Szczypka, Franek Kramarczyk, Maja Walkowicz, Wiktoria Wierońska, Lena Januszyk, Nadia Sibik, Przemek Wanat, Szymon Więcek, Artur Mądrzak Artur, Mikołaj Jarnot. Trenerzy: Robert Piecha i Małgorzata Gałuszka.
Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!