(© fot. archiwum polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przed bezrobotnymi mieszkańcami Chrzanowa nowe nadzieje na znalezienie zatrudnienia. Wkrótce dwa duże zakłady rozpoczną rekrutację, bo potrzebna będzie im dodatkowa kadra po rozszerzeniu swej działalności w ramach rozbudowy krakowskiej strefy ekonomicznej. Valeo, które zajmuje się produkcją m.in. lamp do samochodów, oraz Dan Cake Polonia słynące ze słodkich wypieków, zamierzają przyjąć w sumie grubo ponad sto osób.

Do krakowskiej strefy będzie włączony teren, na którym wartość nowych inwestycji sięgnie prawie 700 milionów złotych! Dla samego Chrzanowa ta kwota oscyluje w okolicach stu milionów złotych!

Wiadomość ucieszyła przede wszystkim pracowników Valeo, którzy od miesięcy drżeli o swój los. Po Chrzanowie krążyły plotki, że zakład zostanie zlikwidowany i swą działalność przeniesie na Ukrainę, gdzie jest tańsza siła robocza. Tymczasem rozwój zakładu może zagwarantować im etat na co najmniej kilka długich lat.

- Niestety, decyzja Rady Ministrów zapadła w momencie, gdy prezes firmy przebywa na urlopie. Wraca dopiero 14 stycznia, więc liczymy, że wówczas podzieli się z nami planami rozwoju - informuje Sebastian Pająk, szef związków zawodowych Valeo. Do załogi dotarły jednak już dobre wieści. - Ludzie przestali się bać. Wiedzą, że sytuacja firmy jest stabilna i zwolnienia im nie grożą - dodaje Sebastian Pająk.

Nieoficjalnie wiadomo, że Valeo przymierza się do uruchomienia produkcji nowych lamp halogenowych. - Plany rozwoju były już w 2010 roku, jednak kryzys zmusił, by się z nich wycofać. Teraz wyszliśmy na prostą - cieszy się szef związkowców Valeo.
Radość panuje także w firmie Dane Cake, którą obejmie podkrakowska strefa. Firma będzie miała w końcu szansę zainwestować w nową halę produkcyjną. - Szefostwo chce wypiekać nowy chleb tostowy i słodkie bułeczki. Podobno mają zatrudnić kilkadziesiąt nowych osób - wyznaje Teresa, jedna z pracownic zakładu.


Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ryto (gość) (żenada)

Zgadza się za niższe stawki będą pracować,już w grudniu 2014 poleciało kilka osób i to za nic,głupoty powypisywali i to niby powód do zwolnień i nadodatek fałszywe kierownictwo razem z tą co grafiki wypisuje

żenada (gość)

Dan Cake tak zwalnia starą załogę by na ich miejsce przyjąć nowych ludzi.... tych obiecanych w gazetach.

bolo (gość)

pająk ty to już lepiej nic nie mow bo nie dość że już nikt na ciebie nie może już nawet patrzeć to czytać twoich tępych wywodów tym bardziej

ktoś: (gość)

aaaaaaaaaaciekawe kiedy to się sprawdzi w rzeczywistości?-czy nie jak zwykle obiecanki -cacanki?