Wielki Tydzień to dla katolików czas, by przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania z Bogiem. Są jednak przypadki, w których kapłan nie rozgrzeszy wiernego. Zobacz za które grzechy nie dostaniesz rozgrzeszenia.


Czytaj także

Komentarze (13)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Hegel (gość)

Kościół katolicki przyznaje sobie uprawienie do "odpuszczania grzechów". Relikt typowo średniowieczny, którego teologiczną podstawę obaliła Reformacja. Według teologii biblijnej tylko Bóg ma możliwość odpuszczania grzechów.
Poza tym katolicyzm przyswoił w toku swego dziejowego rozwoju szereg wierzeń pogańskich, które ubrał w judeochrześcijańską dogmatykę.
Oczywiście można powiedzieć, iż to pogląd skrajny, nienaukowy. Nic bardziej mylnego,

Teolog (gość)

Ludzie nie wierzcie we wszystko co napisane. Autor pisze bzdury. Np. aborcja jest rozgrzeszana...

Bm (gość)

za te galerie na naszemiasto i wogole za ten artykuł autorzy i redakcja na pewno rozgrzeszenia nie dostaną ;)

Marysia (gość)

A gdzie w Biblii pisze,żeby mówić do ucha drugiego grzesznika swoje grzechy?Bo ja nie czytam.Grzechy wyznajemy Bogu a nie księdzu.

Katolik (gość)

Widze ze.kosciol dalej dopuszcza sie lamania praw . Od 13 wieku kiedy to kosciol dopuscil sie najwiekszego morderstwa w dziejach ludzkosci mordujac najwiecej ludzi niz wszyatkie wojny razem.wziete kosciol mysli ze.ma monopol ciemnota sie.skonczyla .

Katolik (gość)

BZDURA - nie ma grzechów, za które nie ma rozgrzeszenia - są po prostu osoby, które nie chcą porzucić swego grzesznego życia i zgodnie z ich wolą nie mogą otrzymać rozgrzeszenia. PO CO TAKIE BZDURY WYPISUJECIE - AUTOR TEKSTU NIE MA PODSTAWOWEJ WIEDZY!!!