Znów zmiana czasu. Kiedy musimy poprzestawiać zegarki?

Powoli, nieśmiało, ale jednak nadchodzi wiosna! Przynajmniej ta kalendarzowa. Wraz z nią będziemy przestawiać zegary na czas letni. Sprawdzamy, kiedy w 2018 nastąpi ta zmiana czasu.

Co prawda pojawiają się pomysły zniesienia zmian czasu, jednak jak dotąd taka decyzja nie zapadła. Parlament Europejski przegłosował co prawda na początku lutego rezolucję, ale jest ona dopiero wezwaniem Komisji Europejskiej do zmiany przepisów. Jak relacjonował PE, posłowie wezwali w rezolucji do przeprowadzenia dogłębnej oceny zmiany czasu. Rezolucję przyjęto 384 głosami za, przy 153 głosach przeciw i 12 wstrzymujących się od głosu. Obecnie w Unii Europejskiej godzinę zmienia się 2 razy w roku - w ostatni weekend marca i października. Zharmonizowana data i godzina zmiany obowiązuje w całej UE.

Miliony Polaków przejmą grunt pod blokami na własność. A jak to jest z nowymi mieszkaniami? Kliknij w ten tekst, a się dowiesz

Tym razem zegary przestawiamy do przodu - dla wielu to mniej lubiana zmiana, która godzinę wcześniej wygania nas spod kołdry. Czas zmienia się w nocy z soboty na niedzielę (24/25 marca) z godziny 2:00 na 3:00.

Miał być koniec ze zmianami, ale...

O zmianie czasu dyskutują nie tylko politycy. - Mnie to w ogóle nie przeszkadza - mówi o zmianie czasu Ada, studentka z Torunia. - No może wtedy, gdy muszę przestawić gdzieś zegar, jest to odrobię uciążliwe, ale w komputerze i komórce zmienia mi się sam, więc nie widzę problemu. Jak zniosą zmianę czasu, to będzie mi to równie obojętne - zapewnia. Dodaje: Z tym zmienianiem czasu i próbami jego wycofania to jest wiele hałasu o nic.
Marcin, pracownik administracyjny z Grudziądza: - Zmiana czasu z jednej strony jest uciążliwa, ale z drugiej strony – zniesienie tego zwyczaju pociągnie za sobą kolejne zmiany. Przykładowo: teraz jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że na początku marca wschód słońca jest o godzinie 7. Po zniesieniu zmiany czasu, wschód słońca będzie teraz o godzinie 8. Może trochę zabrzmię jak osoba źle nastawiona na zmiany, ale w tym wypadku paradoksalnie brak zmiany czasu spowoduje zmiany w naszym funkcjonowaniu, do których będzie trzeba przyzwyczajać się latam.

Wiosna budzi nie tylko o godzinę wcześniej, ale też daje więcej możliwości. Dzień się wydłuża, temperatura podnosi, a my chętniej spędzamy czas na zewnątrz. Rolnicy ruszają do prac polowych, a kto ma trochę czasu wolnego szuka kierunków podróży. Marzec skończy się Wielkim Tygodniem, a kwiecień powita Wielkanocą, która w tym roku przypada 1.04.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ BO WARTO

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

24.03.2018, 20:58

Ciekawe czy PSL dotrzyma słowa że ta zmiana będzie ostatnia,czy była to gadka aby coś mówić jak zwykle u polityków. .

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.