Sławomir Bromboszcz
Chrzanów. XX Powiatowy Rajd na Orientację. Dekoracja zwycięzców
Chrzanów. XX Powiatowy Rajd na Orientację. Dekoracja zwycięzców Sławomir Bromboszcz
W pierwszy dzień wiosny uczniowie szkół z powiatu chrzanowskiego zamiast wybrać się na wagary wzięli udział w jubileuszowym XX Powiatowym Rajdzie na Orientację. Rekordowa liczba 804 uczestników stanęła na starcie zawodów u podnóży góry Żelatowa.

Chrzanów. XX Powiatowy Rajd na Orientację. Rekordowa liczba uczestników wystartowała w zawodach

Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie zaprosiło członków Szkolnych Kół ze wszystkich Oddziałów Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego na XX Powiatowy Rajd na Orientację. Uczniowie w dwuosobowych zespołach otrzymali mapy z zaznaczonymi miejscami, które muszą odnaleźć. Na znalezienie 20 punktów kontrolnych mieli 90 minut.

Założeniem imprezy jest promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także poznanie technik orientacji w terenie z kompasem i mapą - podkreśla Remigiusz Lichota, prezes chrzanowskiego oddziału PTT.

Najlepsze duety w poszczególnych kategoriach wiekowych zostały uhonorowane medalami, pucharami oraz nagrodami ufundowanymi przez gminę Chrzanów oraz powiat chrzanowskich. Najbardziej okazały puchar, za najliczniejszy udział uczniów w rajdzie, powędrował do Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini.

Oto najlepsi w XX Powiatowym Rajdzie na Orientację w Chrzanowie:

Kategoria indywidualna szkół podstawowych kl. I-V
Pierwsze miejsce zdobyła drużyna „KOCIAKI” w składzie Leon Pająk i Eryk Żbik z SKK PTT przy SP 8 w Chrzanowie. Drugie miejsce zdobyła drużyna „ZWIADOWCY” w składzie Helena Nowakowska i Joanna Nowakowska z Myślachowic. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna „BAMBIKI” w składzie Marcel Wiejowski i Andrzej Skalny z SKK PTT przy SP KSW w Libiążu.

Kategoria indywidualnej szkół podstawowych kl. VI-VIII
Pierwsze miejsce zdobyła drużyna „TRUSKAWECZKA I ANANASIK” w składzie Julia Hebda i Julia Rychłowska z SKK PTT przy SP nr 8 w Chrzanowie. Drugie miejsce zdobyła drużyna „SZYBKIE KURCZAKI” w składzie Wiktor Sitko i Olivier Studziński z SKK PTT przy SP nr 8 w Chrzanowie. Na trzecim miejscu ex aequo uplasowały się drużyny „PIŁKARZYKI” w składzie Borys Pająk i Oliwier Matyjaśkiewicz z SKK PTT przy SP nr 8 w Chrzanowie oraz „BRYGADA JT” Jakub Rasiej i Tomasz Łysik z SKK PTT przy SP nr 8 w Trzebini.

Kategoria drużynowa szkół podstawowych kl. I-V
Pierwsze miejsce zdobyło: SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie, drugie miejsce przypadło SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 3 w Chrzanowie, a na trzecim miejscu uplasowało się SKK PTT przy Katolickim Stowarzyszeniu Wychowawców w Libiążu,

Kategorii drużynowa szkół podstawowych kl. VI-VIII
Pierwsze miejsce zdobyło: SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie, drugie miejsce przypadło SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 8 w Trzebini, trzecie miejsce SKK PTT przy Szkole Podstawowej w Płazie.

Kategoria indywidualna szkół ponadpodstawowych
Pierwsze miejsce zdobyła drużyna: „POZDRO!” z SKK PTT przy 1 LO w Chrzanowie – Gabriela Podgórska i Oliwia Cudak, drudzy na mecie byli „ŚMIGACZE” z SKK PTT przy Zespole Szkół w Libiążu – Antoni Chodlewski i Oskar Żbik, trzecie miejsce przypadło drużynie „STOKROTKI” z SKK PTT przy 1 LO w Chrzanowie – Ninie Grochal i Aleksandrze Wali.

Kategorii drużynowa szkół ponadpodstawowych
Pierwsze miejsce zdobyło SKK PTT przy 1 LO w Chrzanowie, drugie miejsce zdobyło SKK PTT przy Zespole Szkół w Libiążu, a trzecie miejsce SKK PTT przy 2 LO w Chrzanowie.

Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali przedstawiciele patronów honorowych i organizatorów: Pan Andrzej Uryga - starosta chrzanowski, Pani Jolanta Zubik – wiceburmistrz Chrzanowa, Pan Józef Haduch- wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, Pani Anna Rejdych i Pan Łukasz Cieślik reprezentujący Nadleśnictwo Chrzanów i Pan Remigiusz Lichota - Prezes PTT Oddziału w Chrzanowie. Kolejną z nagród był puchar prezesa ZG PTT, który wręczył Pan Józef Haduch SKK PTT przy Liceum Ogólnokształcącym w Trzebini za wystawienie 146 uczestników do Rajdu. Następnie odbyło się dodatkowe losowanie 15 nagród rzeczowych wśród wszystkich uczestników Rajdu.