MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zobacz życie religijne na Śląsku i Zagłębiu Dąbrowskim okiem fotografa. Wystawa Arkadiusza Ławrywiańca w Bibliotece Śląskiej w Katowicach

Mateusz Czajka
Mateusz Czajka
Arkadiusz Ławrywianiec wraz ze swoją wystawą pt. "Życie religijne na Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim" w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.
Arkadiusz Ławrywianiec wraz ze swoją wystawą pt. "Życie religijne na Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim" w Bibliotece Śląskiej w Katowicach. Marzena Bugała-Astaszow
W Bibliotece Śląskiej w Katowicach pokazywane są zdjęcia Arkadiusza Ławrywiańca. Fotografie pokazują Śląsk i Zagłębie przez pryzmat współistniejących tu religii i wyznań. Zobacz, jak wygląda wystawa.

Życie religijne na Śląsku i Zagłębiu Dąbrowskim

Od 4 stycznia w Bibliotece Śląskiej można podziwiać wystawę fotograficzną "Życie religijne na Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim".

— Jest to nowa wystawa i zupełnie nowy materiał, który pokazuję w takim zestawie. Ta wystawa opowiada o siedmiu różnych wyznaniach, które możemy spotkać u nas właśnie na Śląsku i w Zagłębiu - mówi autor zdjęć Arkadiusz Ławrywianiec.

Arkadiusz Ławrywianiec jest utalentowanym i cenionym fotografem z naszego regionu. Jak wskazuje Biblioteka Śląska fotoreporter zajmuje się głównie reportażem i dokumentem fotograficznym. Jest autorem albumów fotograficznych pt. „Tajemnice pracowni” i „Kiduszin Nisuin”. Od 2017 r. pełni funkcję Prezesa Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Śląskiego. W 2021 r. został mianowany członkiem międzynarodowego kolektywu fotografów Horizons Collectif.

Zdjęcia wykonano m.in. w przestrzeni cerkwi prawosławnej oraz Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Zagłębiu Dąbrowskim. Na Śląsku wykonano zdjęcia związane z judaizmem, kościołem katolickim, baptystami, kościołem ewangelicko-augsburgskim oraz adwentystami dnia siódmego.

— Te zdjęcia to jest dokumentalny zapis nie tylko samych budynków, czy samych mszy, ale też różnych wydarzeń, które mają związek z daną religią. Choć w tych kościołach chrześcijańskich są nawet jakeś wspólne znaki, ale jednak są pewne różnice. Aby zobaczyć, jakie to są różnice, zapraszam, by przyjść i zobaczyć wystawę - dodaje Arkadiusz Ławrywianiec.

Ekspozycję można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki Śląskiej do 10 lutego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto