Budżet powiatu chrzanowskiego na 2022 rok. Nowoczesny kompleks sportowy, remont szpitala i nowe drogi rowerowe

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz
Budżet powiatu chrzanowskiego na 2022 rok
Budżet powiatu chrzanowskiego na 2022 rok Sławomir Bromboszcz
Udostępnij:
13,7 mln zł tyle wynoszą zaplanowane inwestycje w budżecie powiatu chrzanowskiego na 2022 roku. Pieniądze te zostaną wykorzystane na remont szpitala i dróg, budowę boisk i ciągów pieszo-rowerowych oraz remont budynku starostwa.

Budżet powiatu chrzanowskiego na 2022 rok. Nowoczesny kompleks sportowy, remont szpitala i przebudowa dróg

Powiat chrzanowski przeznaczyło 34 tys. zł dla Województwa Małopolskiego przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 791 z drogą powiatową i gminą w Myślachowicach. Zabezpieczył także 5,3 mln zł na remonty dróg powiatowych.

Ponad 1,9 mln zł przeznaczonych zostanie na budowę nowych ciągów pieszo-rowerowych. Dzięki temu nowe, bezpieczne trasy dla pieszych i rowerzystów powstaną na ul. Słowackiego w Trzebini oraz ul. Prusa w Alwerni.

Na wsparcie ze strony powiatu może liczyć Szpital Powiatowy w Chrzanowie - 693 tys. zł. Pieniądze te zostały zabezpieczone na realizację zadań inwestycyjnych tj: Modernizacja Oddziałów Chirurgicznych w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie oraz Małopolski System Informacji Medycznej (MSIM).

Powiat na inwestycje związane z oświatą zarezerwował 1,7 mln zł. Największą inwestycją będzie remont i przebudowę pomieszczeń w nowej części I LO przy ul. Piłsudskiego 14 w Chrzanowie - 1,2 mln zł.

Nie zapomniano także o wydatkach na kulturę fizyczną, na którą przeznaczonych zostanie 3,16 mln zł. Największa inwestycja to budowa obiektu budowalnego w postaci zadaszenia sezonowego lodowiska i kortu tenisowego, przebudowa istniejącego boiska wraz z infrastrukturą sportową oraz zmiana sposobu użytkowania części pomieszczeń w budynku szatniowo-administracyjnym” przy Szkole Podstawowej nr 10 im. Armii Krajowej w Chrzanowie iII LO w Chrzanowie. Ponadto czeka nas budowa obiektu sportowego przy ZST „Fablok” w Chrzanowie oraz przebudowa schodów z systemem grzewczym -Hala sportowa ZS Libiąż.

Spore inwestycje czekają nas także w budynku starostwa - 672 tys. zł. Za te pieniądze ma zostać wykonana wymiana drzwi na przeciwpożarowe do 3 serwerowni ul. Partyzantów 2, modernizacja p.poż. wyłącznika prądu dla całej strefy pożarowej w budynku Starostwa, Powiatowego w Chrzanowie przy ul. Grzybowskiego 7a (wykonanie projektu+ realizacja) - zalecenia pokontrolne straży pożarne z 201r., adaptacja pomieszczenia na serwerownie w budynku Starostwa Powiatowego w Chrzanowie przy ul. Partyzantów 2, wymiana oświetlenia na ledowe wraz z malowaniem w budynku Starostwa Powiatowego I etap parter oraz zakup sprzętu komputerowego.

Z kolei 1,18 mln zł przeznaczonych zostanie na wykup gruntu ul. Topolowa oraz wniesienie udziałów do Zarządu Obiektów Powiatowych w Chrzanowie.

FLESZ - Omikron – na te objawy musisz szczególnie uważać

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie