Chrzanów: karatecy przywieźli osiem medali

(mmg)
Piotr Polewiak, Wioletta Wilczek i Jan Mąsior z pucharami
Piotr Polewiak, Wioletta Wilczek i Jan Mąsior z pucharami Małgorzata Gleń
Rok 2010 był rokiem sukcesów dla karateków z Chrzanowskiego Klubu Karate. Zdobyli aż osiem medali oraz wystąpili na arenach Europy.

- Karate Kyokushin mówi o tym, czego nam brakuje. To ciągłe dążenie do perfekcji ciała, umysłu i ducha - mówi Zbigniew Zieliński prezes klubu, zachęcają do tej sztuki walki. - W karate wszystkie elementy stanowią jedność. To ciągłe dążenie do perfekcji, na którą składają się m.in. systematyczność, samokontrola, punktualność. W tej sztuce ważne są elementy samoobrony, wytrzymałość na ból, odporność na stres i dążenie do doskonałości - dodaje. Jego zawodnicy idą tą ścieżką i odnoszą sukcesy.

Już w marcu w Bielsku-Białej chrzanowscy karatecy zaczęli zdobywać medale. Podczas XXX Mistrzostw Makroregionu Śląskiego w Karate Kyokushin wśród 130 zawodników z 19 ośrodków zdobyli cztery. Jan Mąsior zajął pierwsze miejsce w kategorii kumite (-70 kg), Piotr Polewiak w kategorii kumite (+80 kg) zajął trzecie oraz Kacper Likus,który zajął drugie. W klasyfikacji drużynowej chrzanowianie uplasowali się na trzecim miejscu. 30 maja w Warszawie na XXXVII Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin wystartowało 120 zawodników z najlepszych klubów karate z całej Polski. Chrzanów reprezentowało trzech karateków. Brązowy medal zdobył Jan Mąsior.

Za to w Wiedniu, na Międzynarodowych Mistrzostwach Austrii, 6 czerwca Sebastian Urbański wspiął się na wyżyny swoich możliwości przegrywając tylko jedna walkę i zajął drugie miejsce. Ostatnim turniejem tego roku był XXVII Puchar Polski Seniorów Karate Kyokushin Odbył się 11 grudnia w Zamościu. Wzięło w nich udział 79 zawodników z 37 klubów karate z całej Polski. Medale przywieźli Jan Mąsior i Piotr Polewiak. Obydwaj brązowe w swoich kategoriach.

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Regularna demolka w Nowej Hucie:przystanek i auta do kasacji

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?