18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Czas na podsumowanie rządów naszych wójtów i burmistrzów. Czy zasłużyli na reelekcję?

Magdalena Balicka
Ryszard Kosowski, burmistrz Chrzanowa - wyślij SMS o treści CHOL.3.TAK lub
CHOL.3.NIE na numer 72355
Ryszard Kosowski, burmistrz Chrzanowa - wyślij SMS o treści CHOL.3.TAK lub CHOL.3.NIE na numer 72355 Magdalena Balicka
Już w listopadzie wybory samorządowe. W powiatach chrzanowskim i olkuskim wojna o stołki pomału się rozkręca, co widać po ruchach obecnie rządzących. Większość z nich, jeśli nie wszyscy, będzie się starać o reelekcję. Czy jednak ich wzmożona aktywność tuż przed wyborami wystarczy, by zamydlić oczy mieszkańcom? Czy rzeczywiście zasłużyli na ponowny kredyt zaufania?

"Gazeta Krakowska" rusza z najnowszym plebiscytem, który daje każdemu z Was - Drodzy Czytelnicy - możliwość podsumowania dorobku swego burmistrza czy wójta.
To Wy najlepiej wiecie, czy spełnił on obietnice, które składał Wam cztery lata temu. Czy Wasze miasto lub wieś zmieniły swe oblicze, czy powstały nowe miejsca pracy, dzieci chodzą do dobrze utrzymanych szkół, zniknęły dziury z dróg oraz powstały nowe?

Powiat chrzanowski ma pięciu włodarzy, w tym czterech burmistrzów: Jana Rychlika w Alwerni, Jacka Latko w Libią-żu, Ryszarda Kosowskiego w Chrzanowie i Stanisława Szczurka w Trzebini. Wiejską gminą Babice rządzi wójt Radosław Warzecha.
W olkuskim jest sześciu szefów: Dariusz Rzepka w Olku-szu, Jan Łaksa w Wolbromiu, Mirosław Gajdziszewski w Bukownie, Ryszard Januszek w Bolesławiu, Roman Żelazny w Trzyciążu i Kazimierz Ściążko w Kluczach.

Ryszard Kosowski, który rządzi Chrzanowem od dwunastu lat, może poszczycić się zmianą wizerunku miasta. Udało mu się wyciągnąć z unijnej kasy najwięcej, dzięki czemu za jego kadencji odnowiono Dom Kultury, Rynek z placem Tysiąclecia, zbudowano nowoczesną bibliotekę a ostatnio obwodnicę północno-wschodnią Chrzanowa z imponującym wiaduktem. Teraz przymierza się do sięgnięcia po kolejne unijne dotacje na obwodnicę zachodnią Chrzanowa. Mówi też o budowie strefy chrzanowsko-libiąskiej. Czy ta ostatnia nie jest jednak kiełbasą wyborczą? Choć burmistrz informował, że ma ustną zgodę Lasów Państwowych na wycięcie 120 zalesionych hektarów, ich rzecznik z Katowic nic o takiej deklaracji nie słyszał. Co więcej, stwierdził, że na zgodę nie ma szans.

Kolejny z burmistrzów Jacek Latko z Libiąża także nie będzie miał łatwo o reelekcję, bo żaden inny burmistrz nie ma aż tak silnej opozycji jak on. Stanisław Bigaj, jego główny rywal "depcze mu po piętach" od początku kadencji i wytyka każdą najmniejszą wpadkę. A tych w ciągu ostatnich lat nie brakowało. Niesmak pozostawi chociażby afera finansowa w Miejskim Zespole Administracyjnym, z którego zniknęło kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Stanisław Szczurek z Trzebini początek swej kadencji rozpoczął od ostrych cieć kadrowych w urzędzie i przyległych mu jednostkach. Mieszkańcy się cieszyli, że w końcu odciął zbyt liczną kadrę od "koryta", jednak tym samym narobił sobie wrogów wśród zwolnionych i ich rodzin.

Każdy może zagłosować na swego burmistrza czy wójta w dwojaki sposób: jeśli podoba Wam się styl jego rządzenia i uważacie, że powinien wygrać w przyszłych wyborach - zagłosujcie na "tak". Jeśli natomiast jesteście zdania, że szef Waszej gminy Was oszukał i nie wywiązał się z obietnic - zagłosujcie na "nie". W naszym plebiscycie zwyciężą ci, którzy zdobędą najwięcej głosów pozytywnych i najmniej negatywnych. Zwycięzcę przedstawimy na łamach "Tygodnika Chrzanów - Olkusz". Głosy można oddawać za pomocą SMS-ów, kupując e-wydanie "Gazety Krakowskiej". Wystarczy wysłać SMS na numer 72355. Jeśli chcemy oddać głos na TAK, w treści SMS-a należy wpisać CHOL (kropka) numer kandydata, na którego chcemy oddać głos (kropka) TAK. Na przykład CHOL.1.TAK lub CHOL.10.TAK.

Tak samo zagłosujemy w przypadku, jeśli chcemy oddać negatywny głos na któregoś z kandydatów. Wówczas zamiast TAK piszemy NIE, na przykład CHOL.1.NIE lub CHOL.5.NIE. Koszt jednego SMS to 2,46 zł z VAT. Każdy może wysłać dowolną liczbę SMS-ów. Nazwiska kandydatów i przypisane im numery drukujemy przy ich zdjęciach.

Mirosław Gajdziszewski, burmistrz Bukowna - wyślij SMS o treści CHOL.1.TAK lub CHOL.1.NIE na numer 72355

Ryszard Januszek, wójt gminy Bolesław - wyślij SMS o treści CHOL.2.TAK lub
CHOL.2.NIE na numer 72355

Ryszard Kosowski, burmistrz Chrzanowa - wyślij SMS o treści CHOL.3.TAK lub
CHOL.3.NIE na numer 72355

Jacek Latko, burmistrz Libiąża - wyślij SMS o treści CHOL.4.TAK lub
CHOL.4.NIE na numer 72355

Jan Łaksa, burmistrz Wolbromia - wyślij SMS o treści CHOL.5.TAK lub
CHOL.5.NIE na numer 72355

Jan Rychlik, burmistrz Alwerni - wyślij SMS o treści CHOL.6.TAK lub
CHOL.6.NIE na numer 72355

Dariusz Rzepka, burmistrz Olkusza - wyślij SMS o treści CHOL.7.TAK lub
CHOL.7.NIE na numer 72355

Stanisław Szczurek, burmistrz Trzebini - wyślij SMS o treści CHOL.8.TAK lub
CHOL.8.NIE na numer 72355

Kazimierz Ściążko, wójt gminy Klucze - wyślij SMS o treści CHOL.9.TAK lub
CHOL.9.NIE na numer 72355

Radosław Warzecha, wójt gminy Babice - wyślij SMS o treści CHOL.10.TAK lub
CHOL.10.NIE na numer 72355

Roman Żelazny, wójt gminy Trzyciąż - wyślij SMS o treści CHOL.11.TAK lub
CHOL.11.NIE na numer 72355

Tajemnica Marchewki

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie