Inwestycje w 2022 roku w gminie Chrzanów. Budowa basenów, stadionu, rozbudowa szkoły, remont Rynku i dróg

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz
Inwestycje w gminie Chrzanów w 2022 roku
Inwestycje w gminie Chrzanów w 2022 roku Archiwum GK
Udostępnij:
29,9 mln zł w przyszłym roku gmina Chrzanów przeznaczy na inwestycje. To niemal identyczna kwota, jaka znalazła się w budżecie na 2021 rok - 28,4 mln zł. W planach jest kilka ciekawych i długo wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji m.in. budowa nowoczesnego kompleksu letnich basenów na Kątach w Chrzanowie. Sprawdź, jakie zadania znalazły się w budżecie gminy Chrzanów na 2022 rok.

Inwestycje w 2022 roku w gminie Chrzanów. Budowa basenów, rozbudowa szkoły, remont Rynku i dróg

Gmina Chrzanów w budżecie na 2022 roku zarezerwowała 4,5 mln zł na budowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej na osiedlu Kąty w Chrzanowie. Łączna wartość inwestycji to ponad 17 mln zł, z czego 15,3 mln zł ma stanowić przyznane dofinansowanie z Polskiego Ładu. Obiekt powinien być gotowy na sezon 2023. Na osiedlu Kąty w Chrzanowie powstanie długo wyczekiwany kompleks letnich basenów. Będą to tzw. baseny napowierzchniowe. Powstanie tam także stadion miejski.

W tym roku w końcu ma rozpocząć się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 w Chrzanowie. Powstanie tam sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia oraz nowe pomieszczenia, które umożliwią m.in. przeniesienie tam pobliskiego przedszkola. W budżecie na 2022 roku zarezerwowano na ten cel 3 mln zł. Inwestycja będzie realizowana etapami, całość szacowana jest na 9 mln zł.

Zaplanowana została także budowa boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Chrzanowie - 200 tys. zł. Dokończona zostanie także trwająca przebudowa Rynku w Chrzanowie - 400 tys. zł.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 781 w Płazie, a dokładniej budowa odcinka chodnika od skrzyżowania z ul. Korczaka do skrzyżowania z ul. L. Solskiego - 500 tys. zł. Gmina zaplanowała także budowę drogi ul. Borówkowej - 1 mln zł, budowę połączenia ul. Chrzanowskiej z ul. Sierakowskiego w Balinie - 1 mln zł, budowę połączenia ul. Mydlanej z ul. Hames w Chrzanowie - 130 tys. zł, budowę drogi gminnej ul. Łowieckiej w Chrzanowie - 6,7 mln zł,, budowę drogi gminnej ul. Podleśnej w Chrzanowie - 3 mln zł.

Ważne będzie także wykonanie dokumentacji projektowej nowego połączenia drogowego pomiędzy ul. Borowcową i ul. Powstańców Styczniowych w Chrzanowie oraz łącznikiem pomiędzy ul. Powstańców Styczniowych a rondem Rotmistrza Pileckiego na skrzyżowaniu DW 933 i ul. Oświęcimskiej w Chrzanowie - 35 tys. zł.

Cyklistów ucieszy budowa ścieżki rowerowej na osiedlu Kąty - Etap III - 210 tys. zł.

Na kolejny etap rozbudowa Cmentarza Komunalnego w Chrzanowie przeznaczony zostanie 1 mln zł. Zaplanowana została także budowa budynku OSP w Płazie - 200 tys. zł oraz przebudowa budynku OSP w Chrzanowie przy ul.
Śląskiej 20 - 500 tys. zł.

FLESZ - Omikron – na te objawy musisz szczególnie uważać

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie