Jak skutecznie przygotować się do pracy hybrydowej

Akcja specjalna Nowoczesna Firma
Udostępnij:
Elastyczne podejście pracodawców do pracy zdalnej, okazało się o wiele bardziej atrakcyjne dla większości pracowników niż wysokość ich wynagrodzenia. Wygodniej i wydajniej pracuje nam się z domu lub w trybie hybrydowym.

Tak wynika z nowego raportu "Jabra Hybrid Ways of Working 2021", przeprowadzonego wśród 5000 pracowników, w pięciu różnych krajach. Z raportu wynika również, że blisko trzy czwarte respondentów uważa, że w przyszłości posiadanie powierzchni biurowej będzie traktowane jako benefit pracowniczy, a nie obowiązkowy sposób pracy. 71% globalnej siły roboczej również postrzega biuro jako miejsce towarzyskie i miejsce do współpracy, a niezależna praca odbywa się poza siedzibą firmy. Ta zmiana nastawienia do elastycznej pracy i przestrzeni biurowej sugeruje, że pracodawcy powinni dostosować swoje rozwiązania i zasoby sprzętowe w taki sposób, aby były one odpowiednie do życia zawodowego po pandemii.

Jak skutecznie przygotować się do pracy hybrydowej

Narzędzia do komunikacji

Trzech na czterech pracowników jest niezadowolonych z pracy hybrydowej, głównie z powodu złych praktyk komunikacyjnych, a tylko 20% uważa, że ich organizacja jest dobrze przygotowana na hybrydę. Ponad połowa przyznała również, że wolałaby pracować z domu, ale obawia się, że ich kariera w dłuższej perspektywie ucierpi. Zamiast nakazywać powrót do biura, możemy rozważyć umożliwienie ludziom pracy z dowolnego miejsca poprzez zapewnienie im technologii umożliwiającej osiągnięcie tego celu. Narzędzi, technologii i usług do pracy hybrydowej mamy dziś ogromny wybór. Firma Jabra ma kompleksową ofertę dla każdego. W jej portfolio znajdziemy zaawansowane systemy do wideokonferencji ze wsparciem AI z serii PanaCast, a także duży wybór bezprzewodowych głośników i słuchawek, przeznaczonych do zastosowań biurowych, choćby z serii Evolve2.

Jak skutecznie przygotować się do pracy hybrydowej

Wideokonferencje

Jabra wprowadziła do oferty linię inteligentnych urządzeń wideo do efektywnej współpracy w hybrydowym świecie. Zespoły coraz częściej korzystają z technologii wspomagających współpracę i chcą to robić w sposób elastyczny i hybrydowy - w kawiarniach, domach czy biurach. Od początku pandemii obserwujemy znaczny wzrost wykorzystania technologii wideo przez rozproszone zespoły. Przed pandemią, autonomicznej kamery internetowej lub wbudowanej kamery komputerowej używało 66% pracowników biurowych, obecnie robi tak 86%. Urządzenia z rodziny Jabra PanaCast zostały opracowane po to, by pomóc firmom działać w warunkach pracy hybrydowej. Łączą one wysokiej jakości obraz, przodujące w skali światowej technologie audio, a także najnowocześniejszą sztuczną inteligencję. W zależności od potrzeb, Jabra oferuje PanaCast i PanaCast 20 dla mniej licznych i kameralnych spotkań lub PanaCast 50, dedykowaną do dużych sal konferencyjnych.

Jak skutecznie przygotować się do pracy hybrydowej

PanaCast 50 to pierwszy inteligentny video bar, stworzony z myślą o pracy hybrydowej, przeznaczony do dużych sal konferencyjnych. Dzięki zaawansowanej technologii 180° obrazu oraz szeregowi inteligentnych funkcji, PanaCast 50 zapewnia nam możliwość powrotu do spotkań, które będą bezpieczne i pozwolą na zachowanie dystansu społecznego. System jest wyposażony w technologie pełnego dupleksu, dzięki czemu każdy uczestnik spotkania może uczestniczyć w rozmowie w czasie rzeczywistym. Obraz rejestrują trzy, 13-megapikselowe kamery, które przechwytują obraz i łączą w jedną całość. Technologia łączenia obrazu w czasie rzeczywistym w inteligentny sposób decyduje o właściwym punkcie połączenia na żywo trzech źródeł danych razem, tworząc idealny, 180°, panoramiczny obraz w wysokiej rozdzielczości 4K. Oznacza to, że nikt nie jest ściśnięty, zniekształcony, ani nie brakuje go na wizji. PanaCast automatycznie wykrywa, kto mówi w danym momencie i inteligentnie dostosowuje obraz, aby skupić się na danej osobie, kadrując ją w odpowiedni sposób. Cała ta wyjątkowa architektura systemu obsługuje wszystkie inteligentne funkcje PanaCast 50, umożliwiając nam oferowanie spotkań, które są zautomatyzowane, bardziej bezpieczne i dostosowane do nowych warunków.

Jak skutecznie przygotować się do pracy hybrydowej

Zestawy słuchawkowe i głośnomówiące

Kiedy pracujemy z domu lub biura, cały czas musimy pozostać w kontakcie z zespołem i z klientami. Wygodne, niezawodne słuchawki lub głośniki z odpowiednimi certyfikatami są bezcenne. Jabra ma szeroką ofertę profesjonalnych zestawów słuchawkowych i głośnomówiących, zaprojektowanych tak, żeby ułatwić koncentrację i współpracę w otwartym biurze oraz salach konferencyjnych, ale także w naszych domach. Seria Jabra Evolve2 to profesjonalne zestawy słuchawkowe oferujące najlepsze w swojej klasie redukcję szumów, aby poprawić koncentrację i produktywność w otwartym biurze. Zarówno zestawy słuchawkowe i głośnomówiące współpracują z ponad 10 000 tradycyjnymi telefonami stacjonarnymi, komórkowymi i są kompatybilne ze wszystkimi programami klienckimi i klientami sieciowymi, od Microsoft Teams po Mitel. Zaczynając od bezprzewodowych słuchawek dousznych, przez przewodowe i bezprzewodowe słuchawki nauszne z ANC, a kończąc na bezprzewodowych zestawach głośnomówiących.

Jak skutecznie przygotować się do pracy hybrydowej

Jabra w ofercie ma słuchawki biurowe do komputerów PC, telefonów komórkowych i telefonów stacjonarnych. W zależności od potrzeb i charakteru lub miejsca pracy, można wybierać spośród słuchawek, które w pełni zakrywają uszy, izolując wszystkie, zewnętrzne hałasy. Wspomagane technologią ANC, pozwalają na pełną koncentracje, nawet w najgłośniejszym miejscu, w jakim nam przyjdzie pracować. Dla zespołów pracujących w call center, Jabra ma bogaty wybór przewodowych i bezprzewodowych zestawów słuchawkowych z mikrofonami wyposażonymi w technologię redukcji szumów.

Jak skutecznie przygotować się do pracy hybrydowej

Seria Evolve2

Najnowsze słuchawki Evolve 2 75 wytyczają standard dla pracy hybrydowej. Zestaw słuchawkowy został specjalnie zaprojektowany, aby zapewniać łączność i zwiększać produktywność, gdziekolwiek pracujemy, nieprzerwanie przez cały dzień. Niezależnie od tego, czy wykonujemy połączenie z domu, wymieniamy się na stanowiskach pracy we wspólnej przestrzeni roboczej, czy próbujemy skoncentrować się w głośnym biurze, Evolve2 75 jest idealnie skrojony na miarę. Dzięki połączeniu twardej pianki na zewnątrz i miękkiej pianki wewnątrz nauszników uzyskano świetną izolacje dźwiękową zachowując wysoki komfort noszenia. Evolve2 75 został dodatkowo wyposażony w system ANC, aktywnej redukcji szumów, wspomagane przez osiem mikrofonów i zaawansowaną AI.

Jak skutecznie przygotować się do pracy hybrydowej

Więcej ustawień słuchawek znajdziemy w aplikacji mobilnej Sound+. Po dotknięciu przycisku na słuchawce, aktywujemy funkcję HearThrough, dzięki której usłyszymy naszego rozmówcę bez konieczności zdejmowania zestawu słuchawkowego z głowy. W przypadku, gdy używamy więcej niż jednego zestawu słuchawkowego Jabra, możemy skorzystać z aplikacji Jabra Direct, która pozwala na bezpośrednią komunikację między zestawami. Evolve2 75 pracuje do 25 godzin czasu w trybie rozmów lub 36 godzin w trybie słuchania muzyki na jednym naładowaniu. Szybka ładowarka pozwala na cztery godziny pracy, po zaledwie piętnastu minutach ładowania.

Jak skutecznie przygotować się do pracy hybrydowej

Lepiej być nie może

Wszystkie firmy, małe i duże mają dostęp do nowych technologii i możliwości przejścia na tryb pracy hybrydowej, a komunikacja przy pomocy wideo i dźwięku jest podstawą każdej współpracy. W świecie, w którym 9 na 10 pracowników twierdzi, że praca hybrydowa utrzyma lub zwiększy ich osobistą motywację (89%), poczucie uznania (88%) i poczucie zaufania do zespołu (89%), organizacje nie mogą przejść obok takich wyników obojętnie. Właściwa hybryda z wysokiej jakości narzędziami do komunikacji będzie kluczowym elementem produktywności, zadowolenia i dobrego samopoczucia pracowników.

Szczegółowe opisy pełnej oferty produktowej znajdują się na stronie producenta: jabra.pl

Artykuł powstał we współpracy z firmą Jabra

Materiał oryginalny: Jak skutecznie przygotować się do pracy hybrydowej - Polska Times

Dodaj ogłoszenie