Keeza V liga piłkarska. Mateusz Węgorek poprowadził MKS Libiąż do zwycięstwa nad Zgodą Byczyna

Jerzy Zaborski
Mateusz Węgorek poprowadził MKS Libiąż do wygranej nad Zgodą Byczyna (3:1) w piłkarskiej klasie okręgowej zachodniej Małopolski Jerzy Zaborski
MKS Libiąż pokonał na własnym boisku Zgodę Byczyna, bo miał w swoich szeregach Mateusza Węgorka. Popularny w Libiążu „Szybki” był jednym z architektów sukcesu, strzelając dwa gole i notując asystę.

Mateusz Węgorek po raz pierwszy wygrał pojedynek z bramkarzem, wykorzystując podanie od Miłosza Burzy. Przy drugim podejściu zmienił nieco swój strzelecki repertuar, lobem posyłając piłkę do siatki.

- Dobry początek był bardzo ważny. Szybkimi golami można zwalić przeciwnika z nóg – tłumaczy Mateusz Węgorek, który potem jeszcze wypracował dla drużyny karnego, którego na gola zamienił Tomasz Samuś.

Wydawało się, że po takich ciosach goście nie będą w stanie się pozbierać, zwłaszcza, że tuż przed przerwą stracili zawodnika.

Jednak po przerwie ruszyli ostro do przodu, ale zdobyli tylko jednego gola. Mieli także karnego, którego nie potrafił wykorzystać Marek Zieliński, bo Korneliusz Łowiec obronił.

- To nieprawdopodobne, ale w tej lidze trzeba grać toporną piłkę, czyli „dzida” i do przodu. Już w drugim meczu schodzimy z boiska pokonani, choć cały mecz prowadzimy grę, a rywale mają kłopot z przekroczeniem linii środkowej boiska. Ładna gra w piłkę nie popłaca – mówiąc te słowa Łukasz Jagoda, trener Zgody, załamywał ręce.

- Pierwsza połowa kosztowała nas sporo sił, więc po przerwie skupiliśmy się na obronie dostępu do własnej bramki. Trzeba mierzyć siły na zamiary. Jeśli nie można być na boisku „lwem”, to trzeba być „lisem” – skwitował z uśmiechem Mateusz Węgorek.

MKS Libiąż – Zgoda Byczyna 3:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Węgorek 6, 2:0 Węgorek 14, 3:0 Samuś 30 karny, 3:1 Kempka 78.

MKS Libiąż: Łowiec – Poznański, Samuś, Gulik, Ciaputa – Przybylski, Pacwa, M. Pater, Kaczor, Węgorek – Burza (46 Grzyska).

Zgoda: Ryszka – Jaromin (85 Skórnicki), Siewniak, Kurzawa, Bąk – Czerwiec (60 Ślusarczyk), Chrapek, Szczurek (46 Kempka), Bartyzel (46 Orawski) – Wojewoda (46 Zieliński), Smolik.

Sędziował: Michał Siemek (Chrzanów). Żółte kartki: Poznański, Węgorek, Burza – Kurzawa (dwie), Ryszka, Siewniak, Jaromin. Czerwona kartka: Kurzawa (45). Widzów: 200.

Inne mecze:

Sokół Przytkowice - LKS Żarki 2:3, Fablok Chrzanów – Nadwiślanin Gromiec 1:1, Babia Góra Sucha Beskidzka – LKS Rajsko 2:1, Skawa Wadowice – Kalwarianka 1:1, Victoria 1918 Jaworzno – Górnik Brzeszcze 3:0, Gorzów – Hejnał Kęty 1:0, Brzezina Osiek – Niwa Nowa Wieś 0:1.