Sławomir Bromboszcz
od 16 lat
Dawid Klaybor z Żagania zwyciężył w biegu na 5 km, natomiast Abderahim Elasri z Maroka okazał się najlepszy na dystansie 10 km w Biegu z Uśmiechem 2023, który odbył się w niedzielę (1 października) w Libiążu. Doskonała dla biegaczy pogoda sprawiła, że pobite zostały rekordy trasy.

AbderahimElasri z nowym rekordem trasy 32:50 min. okazała się najlepszy w biegu na 10 km. Marokańczyk w ubiegłym roku zajął drugie miejsce, w tym ponownie udowodnił swoją wartość i odzyskał rekord trasy. Wśród kobiet najlepsza okazała się AleksandraJachimczyk-Korbut z Chrzanowa, która pokonała ubiegłoroczną tryumfatorkę biegu Annę Skalską z Bytomia. Na trzecim stopniu podium stanęła Marcelina Kocój z Trzebini.

Na krótszym dystansie, czyli 5 km Dawid Klaybor z wynikiem 16.37 ustanowił rekord trasy. Pokonał poprzedniego rekordzistę Piotra Lupę z Dąbrowy Górniczej oraz Rafała Zelecha z Chełmka. Wśród kobiet wygrała Paulina Gaj z Jaworzna. Druga była NataliaKlaybor, natomiast trzecia AgnieszkaRusiecka.

Organizatorem wydarzenia jest Libiąskie Centrum Kultury wspólnie z grupą biegaczy Run To The Hills.