MKS Trzebinia Siersza zremisowała w Krakowie z Wisłą 1:1, liderem wojewódzkiej ligi juniorów

Jerzy Zaborski
MKS rozpoczął rundę wiosenną od wyjazdowego remisu z krakowską Wisłą, liderem wojewódzkiej ligi juniorów starszych 1:1 (0:0), a przy odrobinie szczęścia trzebiński beniaminek, walczący przecież o utrzymanie, mógł się pokusić o pełną pulę.

Trzebinianie mogli otworzyć wynik w pierwszej połowie. – Ewidentnie faulowany był Grzebinoga, ale sędziemu zabrakło chyba odwagi do podyktowania nam rzutu karnego – analizuje Kacper Ślusarek, trener MKS. – Mogliśmy też trafić po akcjach, ale zabrakło im wykończenia. Głowacz, po wymanewrowaniu kilku rywali, już w drugiej połowie, dograł wzdłuż bramki, ale piłka podskoczyła, więc po końcowym uderzeniu poszybowała nad poprzeczką.
Szybko po zmianie stron krakowianie objęli prowadzenie. – Moja drużyna nie pękła _– podkreśla trener Ślusarek – _Owszem, pamiętaliśmy, że Wisła miała już za sobą mecz ligowy na sztucznym boisku, w którym rozgromiła Dunajca Nowy Sącz 10:0, ale wcale z tego powodu nie mieliśmy kompleksów. Szybko, także po wolnym doprowadziliśmy do remisu. Jeszcze dwie doskonałe okazje bramkowe miał Małodobry, ale skończyło się remisem, który przed meczem pewnie wzięlibyśmy w ciemno.
Trzebinianie mieli dobry skład, bo trener miał do dyspozycji napastnika Jakuba Pająka oraz bramkarza Krzysztofa Pająka. Nie są rodzeństwem. Trener pierwszego zespołu, Robert Moskal, dał im wolne od IV ligi. – Krakowianie pokryli indywidualnie Kubę Pająka, ale wtedy ciężar gry na swoje barki przejął Paweł Piskorz, który zresztą strzelił bramkę _– tłumaczy trener Ślusarek. – _Bardzo gorąca była końcówka. Sędzia pokazał, że przedłuża zawody o cztery minuty, a skończyło się ośmioma. W doliczonym czasie dokonałem trzech zmian, żeby wybić przeciwnika z rytmu.
Krakowianie po meczu tłumaczyli się brakami kadrowymi. W składzie juniorów starszych jest wielu zawodników z młodszego rocznika, a ci - w tym samym czasie - mieli swój mecz w ogólnopolskich rozgrywkach juniorów młodszych w Krośnie z Karpatami.
Przed MKS wyjazd do Oświęcimia na derby zachodniej Małopolski przeciwko Unii, która wygrała swój pierwszy mecz w Nowym Sączu z Dunajcem 3:2.
Trzebinia grała w składzie: K. Pająk - Filipek, Rejdych, Kurzymski, Grzebinoga (80 Piotrowski), Dudek, Gąsior, Małodobry, Głowacz (90 Okarmus), Piskorz (88 Piędel), J. Pająk (90 Niewczas).