Obostrzenia COVID na świecie sierpień 2022. Malezja znosi restrykcje na granicach

Emil Hoff
Emil Hoff
Turyści znowu mogą bez kłopotów odwiedzać Malezję. Kraj - jako jeden z nielicznych w Azji - zniósł procedury wjazdowe związane z pandemią COVID-19.
Turyści znowu mogą bez kłopotów odwiedzać Malezję. Kraj - jako jeden z nielicznych w Azji - zniósł procedury wjazdowe związane z pandemią COVID-19. SeanPavonePhoto, iStock / Getty Images Plus
Udostępnij:
Obostrzenia COVID dla podróżnych są na całym świecie łagodzone z dnia na dzień. Kolejne kraje rezygnują z restrykcji, zachęcone wygasaniem pandemii koronawirusa i coraz wyższym wskaźnikiem zaszczepienia globalnej populacji przeciwko COVID. Gdzie ustępuje wirus, wraca turystyka. Prezentujemy praktyczny przewodnik „Obostrzenia COVID na świecie na sierpień 2022”, w którym znajdziecie aktualne informacje o nowych zasadach wjazdu, obowiązujących w poszczególnych regionach i państwach poza Europą, a także o przepisach dotyczących powrotu z krajów spoza Strefy Schengen. Sprawdźcie, czy wreszcie możecie udać się na wakacje czy urlop w Wasze ulubione egzotyczne miejsce i czy czeka Was kwarantanna po powrocie.

Spis treści

Obostrzenia COVID sierpień 2022: pandemia wygasa, coraz więcej egzotycznych destynacji dostępnych bez testów

Coraz więcej popularnych kierunków turystycznych zniosi obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Nie trzeba nawet wykonywać testu na koronawirusa, by spędzić urlop lub zaplanować wakacje np. w Meksyku, Jordanii, na Dominikanie, Kubie czy w Arabii Saudyjskiej.

Zasady powrotu do Polski z krajów spoza Strefy Schengen

Od 28 marca 2022 kwarantanna przyjazdowa w Polsce przestała obowiązywać. Osoby wracające spoza państw Strefy Schengen nie muszą już wykonywać na własny koszt testu na koronawirusa.

Certyfikat COVID przedłużony bezterminowo

26 kwietnia 2022 minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że dla dzieci poniżej 18 lat oraz dorosłych, którzy przyjęli dawki przypominającą szczepienia przeciw koronawirusowi, certyfikat COVID został przedłużony bezterminowo.

Z kolei ważność certyfikatów covidowych na terenie Unii Europejskiej została przedłużona o kolejny rok.

Obostrzenia COVID sierpień 2022. Czym jest paszport covidowy?

Obostrzenia COVID na sierpień 2022 są różne w różnych państwach i czasem odmienne dla osób w pełni zaszczepionych i tych, które przyjęły tylko jedną dawkę szczepionki albo nie przyjęły żadnej. Aby zupełnie swobodnie poruszać się po świecie, najlepiej zaszczepić się przeciw koronawirusowi, a osoby uprawnione powinny też przyjąć dawkę przypominającą szczepionki. Dowodem szczepienia jest tzw. paszport covidowy, który możemy sobie ściągnąć przez aplikację w telefonie.

Paszport covidowy (formalnie: Unijny Certyfikat Covid) to elektroniczny dokument, potwierdzający, że jego posiadacz został zaszczepiony przeciw koronawirusowi. Specjalny certyfikat ściąga się za pomocą aplikacji mObywatel, ma on formę kodu QR i można go wyświetlać offline. Certyfikat automatycznie generuje się w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

Paszport covidowy okazuje się w czasie kontroli granicznej. Służy za dowód pełnego lub częściowego zaszczepienia, ozdrowienia lub otrzymania negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Paszport covidowy honorowany jest w całej Unii Europejskiej i większości innych regionów świata.

Więcej informacji o paszporcie covidowym znajdziecie w poniższym artykule:

Czy powstanie uniwersalny certyfikat COVID na wszystkie kraje świata?

Świat znowu otwiera się na podróże – jak wynika z danych przytoczonych w czasie 21. Szczytu World Travel and Tourism Council (Światowej Rady Podróży i Turystyki, WTTC). Światowa Rada to międzynarodowe forum branżowe, reprezentujące prywatny sektor przedsiębiorstw turystycznych.

21. globalny szczyt WTTC odbył się w dniach 21-23 kwietnia 2022 w Manili na Filipinach. Tysiąc delegatów z całego świata dyskutowało o sposobach przywrócenia turystyki do normalności. W czasie szczytu analitycy WTTC ogłosili, że przewidują duży wzrost zainteresowani turystyką w nadchodzącym sezonie wakacyjnym 2022. Do najpopularniejszych kierunków w skali globu mają należeć przede wszystkim państwa obszaru Karaibów i Ameryk Łacińskiej: Aruba, Dominikana, Kostaryka, Jamajka, ale ogromne nasilenie podróży lotniczych widoczne jest we wszystkich regionach.

W czasie szczytu prezydent WTTC, Julia Simpson, poruszyła ważny temat: konieczność stworzenia międzynarodowego certyfikatu COVID-19, który potwierdzałby zaszczepienie lub przetestowanie podróżnego i był uznawany na całym świecie. Jak zauważyła Simpson, obecnie funkcjonuje kilka systemów certyfikacji COVID, odmienne w Europie, USA, Chinach, Indiach i Australii. Simpson zaproponowała stworzenie cyfrowego certyfikatu, który miałby charakter uniwersalny, za wzór podając europejski paszport covidowy, uznawany przez 62 kraje.

Być może w najbliższym czasie ruszą prace nad stworzeniem uniwersalnego certyfikatu COVID-19. Wprawdzie pandemia koronawirusa na szczęście już wygasa, ale obserwatorzy i przedstawiciele branży turystycznej wolą zachować ostrożność w prognozach. Na pewno przydałby się uniwersalny sposób potwierdzania statusu COVID na całym świecie, choćby na wszelki wypadek.

Obostrzenia COVID sierpień 2022: znajdź interescującą Cię destynację

Poniżej prezentujemy nowe obostrzenia COVID na sierpień 2022 w poszczególnych krajach i regionach świata w układzie alfabetycznym. Zobaczcie, co i gdzie zmienia się w sierpniu 2022!

By poznać najnowsze informacje o obostrzeniach COVID obowiązujących w poszczególnych państwach Europy, zajrzyjcie do poniższego artykułu:

Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Argentynie

7 kwietnia 2022 Argentyna zniosła wszystkie restrykcje wjazdowe dla turystów.

Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Australii

Australia zaczęła przyjmować zagranicznych turystów od 21 lutego 2022. Turyści z Polski muszą posiadać wizę i pełne szczepienie przeciw koronawirusowi.

Od 17 kwietnia 2022 zaszczepieni turyści nie muszą już wykonywać testów przed wylotem do Australii. Nadal jednak jest obowiązkowe noszenie maseczek na pokładzie samolotów.

Walizka na miarę twojego urlopu

miejsce #1

Walizka Podróżna Bagaż Torba Średnia

312,00 zł149,00 zł-52%
miejsce #2

Walizka Podróżna Bagaż Torba Duża Kosmo 1100

288,20 zł226,00 zł-22%
miejsce #3

LittleLife

Littlelife Walizka Jednorożec

179,00 zł
miejsce #7

Pellucci

Duża walizka PELLUCCI 801 L - Antracyt

119,77 zł
miejsce #8

Wittchen

56-3A-311-11 Walizka kabinowa

152,91 zł
miejsce #9

Wittchen

56-3A-313-11 Walizka duża

215,91 zł
Materiały promocyjne partnera

Obostrzenia COVID sierpień 2022 na Barbadosie

Zaszczepieni przeciw COVID-19 turyści od 25 maja nie muszą już wykonywać testu przed wjazdem na Barbados. Niezaszczepiony turysta musi mieć negatywny wynik testu PCR, wykonanego w ciągu 72 godzin przed przylotem, lub antygenowego, niestarszego niż 24 godziny.

Oprócz tego należy ściągnąć na telefon aplikację BIMSafe i wypełnić za jej pomocą formularz wjazdowy.

Od 15 maja zniknął na Barbadosie obowiązek noszenia maseczek na otwartym powietrzu.

Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Belize

W sierpniu 2022 nie ma już obostrzeń COVID na granicach Belize. Wykupienie ubezpieczenia jest rekomendowane, ale nieobowiązkowe.

Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Brazylii

Brazylia zniosła obostrzenia COVID-19 dla w pełni zaszczepionych turystów. Nie muszą już oni wykonywać żadnych testów przed i po przylocie do kraju.

Jednak osoby niezaszczepione i ozdrowieńcy nadal nie mają wstępu do Brazylii.

Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Chile

W sierpniu 2022 w Chile nie obowiązują obostrzenia COVID-19 na granicach.

Rząd Chile ogłosił, że słynna Wyspa Wielkanocna zostanie otwarta dla turystów od 1 sierpnia 2022, ale szczegółowe zasady wjazdu na Wyspę pozostają jeszcze nieznane.

Wyspa Wielkanocna leży 3746 km od wybrzeża Chile. Można się na nią dostać samolotami linii LATAM z Santiago. W sierpniu mają się odbywać 3 połączenia w tygodniu.

Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Chinach

Chiny stosują jedne z najsurowszych przepisów sanitarnych.

Wizy do Chin wydawane są tylko dla niektórych kategorii osób, przede wszystkim dyplomatów i samych sportowców, najczęściej na zaproszenie Chińczyków.

Nawet osoby, którym przyznano wizy, muszą przejść skomplikowaną procedurę przed przylotem i poddać się badaniom medycznym po przylocie do Chin. Obowiązkowa jest także kwarantanna. 28 czerwca 2022 okres kwarantanny został skrócony o połowę i wynosi teraz 7 dni.

O szczegółowych zasadach wjazdu do Chin i najwazniejszych atrakcjach Pekinu przeczytacie w poniższym artykule:

Obostrzenia COVID sierpień 2022 na Dominikanie

Dominikana zniosła obostrzenia wjazdowe dla turystów.

Więcej informacji o Dominikanie znajdziecie w poniższym tekście:

Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Egipcie

Władze Egiptu ogłosiły, że od połowy czerwca 2022 wszelkie restrykcje dla turystów, związane z pandemią COVID-19, zostały zniesione. Od podróżnych nie wymaga się już zaszczepienia ani negatywnych wyników testów.

Znosząc restrykcje COVID, władze Egiptu starają się zachęcić turystów do powrotu do tego wakacyjnego raju na lato 2022.

Obostrzenia COVID sierpień 2022 na Filipinach

W lipcu zaszczepieni turyści mogą latać na Filipiny bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa. Nie mają też obowiązku wykupywania ubezpieczenia.

Niezaszczepionych turystów czeka kwarantanna, najpierw 5 dni w specjalnym ośrodku, potem 9 dni w domu lub hotelu, koniecznie jest też wykonanie testu przed przylotem na wyspy i wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego na 35 tys. dolarów.

Każdy turysta musi też wypełnić formularz PLF.

Polacy mogą latać na Filipiny bez wizy.

Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Grenadzie

Karaibskie państwo wyspiarskie Grenada zniosło wszystkie obostrzenia dla turystów. Od 4 kwietnia 2022 nie trzeba się już testować przed przylotem. Maseczki są opcjonalne, nie ma obowiązku ich noszenia.

Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Indiach

W sierpniu 2022 do Indii można wjechać na podstawie certyfikatu szczepienia lub negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

By przekroczyć granicę kraju, trzeba mieć także

Kwarantanna już nie obowiązuje.

Pozwól dziecku zabrać jego skarby

miejsce #1

Trunki

Trunki Jeżdżąca Walizeczka Trixi TRU-P061

247,00 zł183,00 zł-26%
miejsce #2

Trunki

Trunki Jeżdżąca Walizeczka Biedronka Harley Tru-L092

262,00 zł201,37 zł-23%
miejsce #3

Reisenthel

Walizka REISENTHEL Trolley XS Kids Cats And Dogs Mint - miętowy

490,77 zł394,68 zł-20%
miejsce #4

Trunki

Trunki Jeżdżąca walizeczka pirat Pedro TRU-0312

249,00 zł199,00 zł-20%
miejsce #5

Trunki

Trunki Jeżdżąca walizeczka Terrance TRU-B054

234,99 zł189,24 zł-19%
miejsce #6

Trunki

Trunki Jeżdżąca Walizeczka Tygrysek Tipu TRU-T085

262,00 zł215,00 zł-18%
miejsce #7

Trunki

Trunki Jeżdżąca walizeczka Kotek Cassie TRU-0322

230,56 zł211,44 zł-8%
miejsce #8

Wittchen

56-3K-006-O Walizka dla dzieci

299,00 zł284,00 zł
miejsce #11

Cogio Kids Italy

Duża Walizka Myszka Dla Dzieci i Dorosłych Różowa

199,00 zł
miejsce #13

Corvet

Corvet, walizka dziecięca, różowy

89,00 zł
miejsce #20

Oops walizka jeż dla dzieci

67,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Indonezji

By przylecieć do Indonezji, należy zaszczepić się na koronawirusa. Od 18 maja 2022 zniknął jednak obowiązek wykonywania testów PCR przed przylotem do kraju przez osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19. Indonezja zniosła też obowiązek noszenia masek ochronnych na powietrzu; pozostają jednak obowiązkowe w pomieszczeniach zamkniętych i środkach transportu publicznego.

Indonezja otworzyła dla turystów swoją słynną wyspę Bali. By spędzić urlop na Bali, trzeba posiadać paszport covidowy, ubezpieczenie na wypadek zakażenia, wizę turystyczną, rezerwację hotelu i wypełniony formularz zdrowotny w aplikacji Pedulilindungi. Po przybyciu na Bali trzeba wykonać test na COVID, a potem jeszcze jeden w trzecim dniu pobytu.

Od 14 marca 2022 zaszczepieni i przetestowani turyści mogą przylatywać na Bali bez konieczności odbywania kwarantanny. Niezaszczepieni muszą odbyć kwarantannę, trwającą 5 dni.

Wznowiony został także program Visa on Arrival, co oznacza, że zniknie konieczność załatwiania wizy przed wyjazdem.

Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Izraelu

Od 21 maja W Izraelu nie obowiązują już obostrzenia COVID dla podróżnych. Do kraju można wjechać bez negatywnego wyniku testu na koronawirusa, nie trzeba też będzie testować się po przekroczeniu granicy. Trzeba jednak posiadać:

 • paszport,
 • ubezpieczenie,
 • ankietę wjazdową

  W samym Izraelu obostrzenia wewnętrzne przeciw COVID zostały poluzowane. Od końca lutego nie trzeba już okazywać certyfikatu covidowego (tzw. zielonego paszportu) w restauracjach, barach, kinach i większości atrakcji turystycznych.

  Izrael stworzył stronę internetową z aktualnymi informacjami o zasadach wjazdu do kraju dla turystów (w języku angielskim): israelsafe.com.

  COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Japonii","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-w-japonii"},"component":"subheading"}

  Japonia od dwóch lat pozostaje szczelnie zamknięta dla zagranicznych turystów. Wreszcie ma się to zmienić. Jak poinformowali przedstawiciele władz Kraju Kwitnącej Wiśni, od 10 czerwca 2022 do Japonii znowu wpuszczani są turyści. Polska znajduje się na liście 98 "niebieskich" krajów, które rząd uznał za stosunkowo bezpieczne jeśli chodzi o pandemię COVID-19.

  Turyści z "niebieskich" krajów nie muszą być w pełni zaszczepieni przeciw koronawirusowi, ale konieczne jest wykonanie testu PCR na COVID przed wylotem do Japonii.

  Podróż do Japonii jest na razie możliwa tylko w ramach zorganizowanej wycieczki w asyście przewodnika.

  Pula wszystkich obcokrajowców, wpuszczanych do Japonii każdego dnia, została zwiększona do 20 tys.

  COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Jordanii","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-w-jordanii"},"component":"subheading"}

  Od 1 marca 2022 znikły wszelkie restrykcje wjazdowe dla turystów, wybierających się do Jordanii. Nawet osoby niezaszczepione nie musza wykonywać testów na COVID-19. Trzeba jednak posiadać ubezpieczenie zdrowotne i wypełnić formularz wjazdu.

  COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Kambodży","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-w-kambodzy"},"component":"subheading"}

  Turyści mogą wjechać na teren Kambodży, o ile mają paszport z wizą, certyfikat szczepienia przeciw COVID-19 i ubezpieczenie na wypadek zarażenia się. Zaszczepieni turyści nie muszą już wykonywać testów na koronawirusa przed i po przylocie do Kambodży.

  COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Kanadzie","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-w-kanadzie"},"component":"subheading"}

  Polacy nie potrzebują wizy przy wjeździe do Kanady, ale niezbędne jest złożenie wniosku o Elektroniczną Autoryzację Podróży. Wniosek można złożyć online, opłata wynosi 7 dolarów kanadyjskich.

  Od 1 kwietnia 2022 zaszczepieni podróżni nie muszą już testować się pod kątem koronawirusa, by wjechać do Kanady. Osoby niezaszczepione z zasady nie są jednak wpuszczane do kraju, z wyjątkiem obywateli i rezydentów.

  Od 25 kwietnia niezaszczepione dzieci od 5 do 11 lat także nie muszą wykonywać testów na koronawirusa przed przybyciem do Kanady. Zaszczepionych dorosłych nie obowiązuje już konieczność sporządzenia planu kwarantanny, monitorowanie swojego stanu zdrowia ani noszenie masek ochronnych w przestrzeni publicznej.

  NADAL trzeba rejestrować dokumenty potwierdzające status zaszczepienia w aplikacji ArriveCAN, a także nosić maski na lotniskach i w samolotach.

  UWAGA!

  7 czerwca 2022 władze Kanady wydały ostrzeżenie drugiego stopnia dla podróżujących do 20 krajów w związku z małpią ospą. Kanadyjska Agencja Zdrowia Publicznego przestrzega obywateli, że jeśli zachorują na małpią ospę za granicą, muszą liczyć się z tym, że zostaną poddani odpowiednim procedurom, mającym na celu zapobieżenie rozprzestrzenianiu się choroby, np. izolacji, co też może generować dodatkowe koszty i opóźnienia w podróży.

  Ostrzeżenie dotyczy:

  • Argentyny

  • Australii

  • Austrii

  • Belgii

  • Boliwii

  • Czech

  • Danii

  • Finlandii

  • Francji

  • Hiszpanii

  • Irlandii

  • Izraela

  • Malty

  • Maroka

  • Meksyku

  • Niderlandów (Holandii)

  • Niemiec

  • Norwegii

  • Portugalii

  • Słowenii

  • Stanów Zjednoczonych

  • Szwajcarii

  • Szwecji

  • Węgier

  • Wielkiej Brytanii

  • Włoch

  • Zjednoczonych Emiratów Arabskich

   W samej Kanadzie odnotowano jak dotąd 81 przypadków zachorowania na małpią ospę.

   COMPONENT {"params":{"title":"Pojemne i wygodne plecaki dosknałe na każdą wycieczkę!","tags":"plecaki trekkingowe","limit":10},"component":"promoted_list"}

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Kenii","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-w-kenii"},"component":"subheading"}

   Zaszczepieni turyści z Polski mogą wjeżdżać na teren Kenii bez testów na koronawirusa.

   Podróżni muszą mieć ze sobą ważny paszport z wizą (można wnioskować online) oraz wypełniony formularz wjazdowy (także dostępny online).

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Korei Południowej","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-w-korei-poludniowej"},"component":"subheading"}

   Wjazd do Korei Południowej jest możliwy, choć utrudniony. Każdy turysta z Polski, który chce wjechać do Korei Południowej, musi posiadać:

  • Paszport (dla pobytów turystycznych krótszych niż 90 dni wiza nie jest potrzebna)

  • Elektroniczne potwierdzenie podróży (K-ETA, formularz dostępny online, opłata ok. 33 zł)

  • Negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, zrobionego 48 godzin przed przylotem

   Należy także - niezależnie od statusu szczepienia - wykonać drugi test na koronawirusa w ciągu 1 dnia od przylotu do Korei. Ten przepis uległ zaostrzeniu od 25 lipca 2022, wcześniej podróżny miał 3 dni na wykonanie testu.

   Więcej o organizacji wycieczki do Korei Południowej przeczytacie tutaj:

   COMPONENT {"params":{"is_photo":"1","ids":[22269401]},"component":"selected"}

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Kostaryce","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-w-kostaryce"},"component":"subheading"}

   Zasady wjazdu do Kostaryki zostały poluzowane w kwietniu. Aby wjechać do kraju, nie potrzeba ani paszportu covidowego, ani negatywnego wyniku testu PCR.

   Osoby zaszczepione w pełni nie muszą się obawiać żadnych obostrzeń na miejscu. Osoby zaszczepione częściowo lub wcale muszą się ubezpieczyć na wypadek zarażenia koronawirusem lub przejść kwarantannę trwającą 14 dni z możliwością skrócenia do 10.

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 na Kubie","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-na-kubie"},"component":"subheading"}

   Od 6 kwietnia 2022 na Kubie nie obowiązują już żadne restrykcje wjazdowe dla turystów. Noszenie maseczek nadal jest jednak obowiązkowe.

   COMPONENT {"params":{"title":"Zabierz energię ze sobą","tags":"powerbanki","limit":20},"component":"promoted_list"}

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Laosie","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-w-laosie"},"component":"subheading"}

   W maju Laos po ponad dwóch latach blokady otworzył swoje granice dla turystów. Wymagany jest dowód zaszczepienia, ozdrowienia lub negatywny wynik testu antygenowego.

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 na Malediwach","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-na-malediwach"},"component":"subheading"}

   Malediwy zniosły wszystkie obostrzenia wjazdowe i większość wewnętrznych dla turystów zaszczepionych i niezaszczepionych. Stan zagrożenia został zniesiony, a wraz z nim obowiązek wykonywania testów i odbywania kwarantanny. Maseczki trzeba nosić obowiązkowo w szpitalach i tam, gdzie wskaźnik pozytywnych testów wśród ludności wynosi ponad 20%. W pomieszczeniach zamkniętych maseczki są zalecane, ale nie obowiązkowe.

   Turystom zaleca się (ale nie nakazuje) wykonanie testu PCR między 3. a 5. dniem pobytu na Malediwach.

   Poza tym trzeba wypełnić deklarację zdrowia, dostępną online, mieć przy sobie paszport (wizę dostaje się za darmo na miejscu), dowód rezerwacji hotelowej i bilet powrotny. Trzeba też trzymać się wyznaczonych stref i ośrodków turystycznych, które jednak oferują wszystkie atrakcje wysp i umożliwiają spędzenie przyjemnych wakacji przy bardzo niskim poziomie restrykcji dla podróżnych.

   Wiele porad praktycznych dla turystów wybierających się na Malediwy znajdziecie w poniższym artykule:

   COMPONENT {"params":{"is_photo":"1","ids":[22190035]},"component":"selected"}

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Malezji","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-w-malezji"},"component":"subheading"}

   Od 1 sierpnia w Malezji nie obowiąują już specjalne procedury wjazdowe zwiazane z koronawirusem. Nie trzeba już wypełniać formularza wjazdowego w aplikacji mobilnej ani wykonywać testów na koronawirusa. Podrózni z objawami choroby mogą jednak zostać przebadani na lotniskach i odesłani na kwarantannę, jeśli okaże się, że zachorowali na COVID.

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Mjanmie","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-w-mjanmie"},"component":"subheading"}

   Mjanma to kolejny kraj Południowo-Wschodniej Azji, który otworzył się wreszcie na turystów. Od 15 maja 2022 wydawane są znowu e-vizy dla turystów. Chętni do odwiedzenia kraju muszą posiadać dowód zaszczepienia przeciw koronawirusowi, negatywny wynik testu PCR i ubezpieczenie zdrowotne.

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpniu 2022 w Maroku","id":"obostrzenia-covid-sierpniu-2022-w-maroku"},"component":"subheading"}

   17 maja 2022 władze Maroka poluzowały zasady wjazdu. Turysta potrzebuje ALBO dowodu zaszczepienia przeciw COVID-19, ALBO negatywnego wyniku testu, wykonanego w ciągu 72 godzin przed przekroczeniem granicy. Należy także wypełnić formularz zdrowia.

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Meksyku","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-w-meksyku"},"component":"subheading"}

   Meksyk ma wyjątkowo liberalne podejście do koronawirusa. Obostrzenia są łagodne nawet dla osób niezaszczepionych, turyści nie muszą się szczepić ani testować, by wjechać do kraju. Od 8 listopada 2021 otwarta jest też granica lądowa ze Stanami Zjednoczonymi.

   O obostrzeniach COVID w Meksyku przeczytacie więcej w poniższym artykule:

   COMPONENT {"params":{"is_photo":"1","ids":[22200753]},"component":"selected"}

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Nepalu","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-w-nepalu"},"component":"subheading"}

   Turyści udający się do Nepalu na wycieczkę w Himalaje nie muszą już koniecznie się szczepić przeciw COVID-19. By wjechać do kraju, wystarczy mieć negatywny wynik testu PCR.

   COMPONENT {"params":{"title":"Czas na rower","tags":"rowery","limit":20},"component":"promoted_list"}

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 na Nowej Zelandii","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-na-nowej-zelandii"},"component":"subheading"}

   Od 1 sierpnia 2022 Nowa Zelandia wpuszcza na swój teren turystów ze wszystkich krajów świata.

   Na Nową Zelandię mogą przylecieć bez konieczności odbywania kwarantanny tylko osoby w pełni zaszczepione. Konieczne jest także wykonywanie testów na koronawirusa przed przylotem, w pierwszym i w piątym dniu pobytu. Turyści oytrzymują po trzy testy do samodzielnego wykonania już po wylądowaniu na lotnisku (trzeci jest zapasowy).

   Onowiązek wykonywania testów przed przylotem został zniesiony 31 lipca 2022.

   Osoby niezaszczepione mogą przylecieć na Nową Zelandię, ale muszą odbywać kwarantannę w ośrodku rządowym.

   COMPONENT {"params":{"title":"Profesjonalny sprzęt góryski na każdą wyprawę","tags":"turystyka, góry i wspinaczka","limit":10},"component":"promoted_list"}

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 na Sri Lance","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-na-sri-lance"},"component":"subheading"}

   Turyści z Polski mogą przylatywać na Sri Lankę. By przekroczyć granice kraju, trzeba posiadać:

  • Paszport ważny co najmniej 6 miesięcy

  • Bilet powrotny

  • Wypełnioną deklarację zdrowia

  • Wizę uzyskaną online

  • Ubezpieczenie zdrowotne.

   Od 1 marca 2022 osoby w pełni zaszczepione nie muszą już wykonywać żadnych testów na koronawirusa.

   Osoby niezaszczepione przeciw COVID muszą jednak uzyskać negatywny wynik testu PCR na 72 godziny przed wylotem. Czas pobytu takich osób na Sri Lance po kwarantannie został ograniczony do 8 dni.

   Więcej o organizacji wycieczki na Sri Lankę przeczytacie tutaj:

   COMPONENT {"params":{"is_photo":"1","ids":[22270349]},"component":"selected"}

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Stanach Zjednoczonych","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-w-stanach-zjednoczonych"},"component":"subheading"}

   Od 12 czerwca 2022 zmieniły się zasady wjazdu do USA. Teraz podróżni z innych krajów nie muszą już okazywać negatywnego wyniku testu PCR, wykonanego na 24 godziny przed wejściem do samolotu. Nadal jednak każdy podróżny musi być w pełni zaszczepiony.

   UWAGA! Turyści z Polski nie potrzebują wizy, by dostać się do USA, ale nadal muszą wypełnić online wniosek ESTA (Electronic System for Travel Authorisation) i tym samym uzyskać Elektroniczną Kartę Autoryzacji. Opłata za kartę do niedawna wynosiła 14 dolarów, jednak 20 maja 2022 cena wzrosła: koszt wynosi teraz 21 dolarów.

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 na Hawajach","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-na-hawajach"},"component":"subheading"}

   Na Hawajach podróżników i turystów obowiązują takie same zasady i obostrzenia COVID-19, jak w kontynentalnej części USA. Każdy podróżny musi także wypełnić formularz Safe Travels, dostępny online.

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Tajlandii","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-w-tajlandii"},"component":"subheading"}

   Rząd Tajlandii ogłosił, że większość pozostałych jeszcze w mocy restrykcji COVID dla turystów została zniesiona od 1 lipca 2022, łącznie z wymogiem uzyskiwania Thailand Pass i wykupywania ubezpieczenia. Jedynym dokumentem COVID, niezbędnym u podróżnych, jest dowód zaszczepienia lub negatywny wynik testu na koronawirusa.

   W sierpniu nie trzeba już nosić maseczek w pomieszczeniach zamkniętych i na powietrzu.

   Wszystkie przybytki nocnej rozrywki w Tajlandii - kluby, bary, karaoke itp. - mogą działać do godz. 24:00.

   COMPONENT {"params":{"title":"Przygotuj się na wyprawę w góry","tags":"odzież i obuwie trekkingowe","limit":20},"component":"promoted_list"}

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Tanzanii i Zanzibarze","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-w-tanzanii-i-zanzibarze"},"component":"subheading"}

   Polacy podróżujący do Tanzanii czy na Zanzibar nie muszą być zaszczepieni przeciw koronawirusowi. Trzeba jednak mieć dokument potwierdzający negatywny wynik testu PCR, otrzymany w ciągu 72 godzin przed przylotem do Tanzanii.

   Podróżni muszą też wypełnić formularz lokalizacyjny. Jest dostępny online, ale po wypełnieniu trzeba go wydrukować i nosić przy sobie.

   Po przylocie na Zanzibar należy wypełnić formularz wjazdowy i kupić wizę za 50 dolarów.

   Więcej informacji dotyczących obostrzeń COVID w Tanzanii i Zanzibarze znajdziecie w tym artykule:

   COMPONENT {"params":{"is_photo":"1","ids":[22189401]},"component":"selected"}

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Tunezji","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-w-tunezji"},"component":"subheading"}

   W sierpniu 2022 do Tunezji można wjechać za okazaniem formularza podróży, dowodu pełnego zaszczepienia lub negatywnego wyniku testu na COVID-19. Test nie musi być PCR, wystarczy antygenowy, nie starszy niż 24 godziny.

   W czerwcu 2022 zniesiono obowiązek odbywania kwarantanny przez niezaszczepioych turystów, przybywających do Tunezji.

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Turcji","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-w-turcji"},"component":"subheading"}

   W czerwcu 2022 Turcja zniosła obostrzenia na granicach dla wszystkich turystów, niezależnie od statusu COVID. Nie trzeba juz okazywać dowodu zaszczepienia, ozdrowienia ani negatywnego wyniku testu.

   W końcu marca Turcja zniosła też obowiązek wypełniania przez wszystkich podróżnych formularzy PLF.

   Od 19 kwietnia 2022 turyści z Polski nie potrzebują paszportów, by dostać się do Turcji. Do pobytów krótszych niż 90 dni wystarczy dowód osobisty.

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Wietnamie","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-w-wietnamie"},"component":"subheading"}

   Wietnam zniósł obostrzenia COVID na granicach.

   Konieczne jest jednak wykupienie wizy, ubezpieczenia na 10 tys. dolarów, wypełnienie deklaracji stanu zdrowia i ściągnięcie aplikacji do monitorowania sytuacji pandemicznej.

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 na Wyspach Zielonego Przylądka","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-na-wyspach-zielonego-przyladka"},"component":"subheading"}

   Turyści, którzy chcą dostać się na Wyspy Zielonego Przylądka, muszą posiadać dowód zaszczepienia przeciw COVID-19 lub negatywny wynik testu PCR albo antygenowego. Trzeba też wypełnić formularz lokalizacyjny.

   Więcej o podróżowaniu na Wyspy Zielonego Przylądka przeczytacie w poniższym tekście:

   COMPONENT {"params":{"is_photo":"1","ids":[22215391]},"component":"selected"}

   COMPONENT {"params":{"text":"Obostrzenia COVID sierpień 2022 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Dubaju","id":"obostrzenia-covid-sierpien-2022-w-zjednoczonych-emiratach-arabskich-i-dubaju"},"component":"subheading"}

   Polacy mogą wjeżdżać na teren ZEA na podstawie paszportu (wizę turystyczną na 90 dni wykupuje się po przylocie).

   Od 26 lutego 2022 posiadanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa nie jest już obowiązkowe dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców.

   Od 29 marca osoby niezaszczepione mogą wjechać na teren ZEA bez testu, ale tylko drogą lądową. Na przejściu granicznym zostaną przebadane za pomocą skanerów EDE. Badanie jest darmowe i bezbolesne. Jeszcze nie ma informacji, kiedy skanery trafią na lotniska, co umożliwi podróżowanie do ZEA większości pasażerów bez konieczności wykonywania testów przez osoby niezaszczepione.

   Osoby w pełni zaszczepione mogą przemieszczać się po kraju, np. do Abu Dhabi. Osoby bez szczepienia muszą wykonywać testy PCR i czekać na wynik przed udaniem się poza Dubaj.

   Źródła: schengenvisainfo.com, forbes.com, gov.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Sułoszowa znów zachwyciła internatów

Materiał oryginalny: Obostrzenia COVID na świecie sierpień 2022. Malezja znosi restrykcje na granicach - Strona Podróży

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Jak nic się nie zmieni (a mam taką nadzieję) to polecimy w grudniu enterem do Egiptu. O tej porze roku będą przyzwoite temperatury, a nie lubimy polskiej zimy, więc mamy chęć na Afrykę :)
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie