Pokonali lidera!

ja
MTS Chrzanów34 (19) KSSPR Końskie29 (16) Bramki: Skoczylas 10, Bugajski 9, Babicz 5, Kruczek 3, Jacek 3, Zduń 2, P. Rokita 1, Kozłowski 1 - Karbownik 9, Kutwin 6, Matyjasik 6, T. Napierała 4, R.

MTS Chrzanów 34 (19)
KSSPR Końskie 29 (16)
Bramki: Skoczylas 10, Bugajski 9, Babicz 5, Kruczek 3, Jacek 3, Zduń 2, P. Rokita 1, Kozłowski 1 - Karbownik 9, Kutwin 6, Matyjasik 6, T. Napierała 4, R. Napierała 3, Smagur 1. Kary: 12-8.
Po zaciętej walce chrzanowianie sprawili miłą niespodziankę pokonując lidera pierwszoligowych rozgrywek. Losy tego spotkania ważyły się bardzo długo, a przełomowym momentem był niewykorzystany rzut karny przez Kutwina przy stanie 29:27 dla MTS. Goście zamiast zbliżyć się do chrzanowian na jedną bramkę, za chwilę stracili 3 pod rząd i losy spotkania już w 54 min. - przy stanie 32:27 - były przesądzone.
Na początku spotkania lepszą pozycję wyjściową wypracował sobie lider, Końskie w 9 min. prowadziły 9:6. Gospodarze szybko odrobili straty, a skutecznością imponował Bugajski, który w pierwszej połowie rzucił aż 8 bramek. Przewaga MTS-u przez te 30 min. nigdy nie była większa niż 2-3 bramki, niemniej w tej walce niewielka przewaga była właśnie po stronie gospodarzy.
Po przerwie zaatakowali rywale, w 40 minucie MTS prowadził już tylko jedną bramką 23:22. Potem przyszły jeszcze większe chwile zwątpienia, gdy goście dwukrotnie doprowadzili do remisów 24:24 w 42 min. i 25:25 w 44 minucie. Ale cztery bramki rzucone pod rząd znów uspokoiły sytuację. W 48 min. MTS prowadził 29:25.
Ostatnią próbę zmiany losów meczu rywal podjął w 50 min., ale kiedy wspomniany Kutwin nie wykorzystał karnego - wcześniej w ten sposób zdobył 4 bramki - szansa na pokonanie lidera została wykorzystana.
1. Końskie 15 25 492:405
2. Wisła P. 14 22 440:373
3. Viret 15 20 444:392
4. Vive II 14 20 476:435
5. Chrzanów 15 17 456:444
6. Zawadzkie 15 16 429:443
7. Bocheński 15 15 451:445
8. Stal 15 15 483:480