Prasówka 26.03.2023 z całego tygodnia w Chrzanowie. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Chrzanowa nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Chrzanowa nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chrzanowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.03 a 25.03.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Rzeka Sztoła po prostu zniknęła. Po atrakcji turystycznej nie został ślad. Kiedyś tu był bajkowy krajobraz, dziś widoki przygnębiają 25.03”?

Przegląd tygodnia: Chrzanów, 26.03.2023. 19.03 - 25.03.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Rzeka Sztoła po prostu zniknęła. Po atrakcji turystycznej nie został ślad. Kiedyś tu był bajkowy krajobraz, dziś widoki przygnębiają 25.03

Rzeki Sztoły już nie ma. Koryto suche jest na prawie całej długości. Wygląda to niesamowicie smutno, zwłaszcza w okolicach Bukowna. Widać za to sporo śmieci, także w pobliżu zalewu Leśny Dwór, który jeszcze udało się utrzymać. Dziś trudno jednak uwierzyć, że Dolina Sztoły, która kiedyś była atrakcją turystyczną,

📢 Najpiękniejsze zamki w Małopolsce w wiosennym słońcu. Zwiedzanie, cenniki. W sam na wyprawę na weekend. Piękne zdjęcia z Instagrama

Nadeszła wiosna a z nią chęć na zwiedzanie i podróżowanie. W weekend watro wybrać się na zwiedzanie zamków i warowni Małopolski. Jest ich u nas tu ponad 60. Budowano je najczęściej na wysokich, widocznych z daleka wzgórzach, dzięki czemu stanowią jedne z najbardziej charakterystycznych elementów krajobrazu w regionie. Są też takie w pięknych parkowych założeniach, a teraz, gdy wiosna budzi się do życia są szczególnie atrakcyjne.

📢 V liga. MKS Trzebinia – Tempo Białka. Jedna połowa na wysokich obrotach to mało, aby wziąć pełną pulę. Kontrowersje przy ostatnim golu

W szlagierze 17. kolejki grupy zachodniej V ligi piłkarskiej, MKS Trzebinia, nowy lider, podejmował Tempo Białka, także zgłaszające aspiracje do awansu. Goście przyjechali na stadion przy ulicy Kościuszki jako trzecia siła rozgrywek. Z podziału punktów bardziej zadowoleni byli przyjezdni.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 26.03.2023: 19.03-25.03.2023 Chrzanów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chrzanowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Kto za Cracovią, kto za Wisłą? Osiedla, dzielnice. Tak kształtują się kibicowskie sympatie w Krakowie i Małopolsce 25.03.2023

Nie ma wątpliwości, że w Krakowie i całej Małopolsce dwa najpopularniejsze klubu to Cracovia i Wisłą. W samym Krakowie mapa sympatii klubowych podzielona jest właśnie przede wszystkim na kibiców „Pasów” i „Białej Gwiazdy”. Są rejony zarówno pod Wawelem jak i w całej Małopolsce, o których można mówić, że bardzo jednoznacznie opowiadają się za jednym czy drugim klubem. Są i takie, w których sympatie są podzielone. Nasza mapę kibiców prezentujemy w GALERII. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Memy po meczu Czechy - Polska: Santos jak Mickiewicz, ma już swoje Dziady. Nie ma premii, nie ma gry! [25.03]

Polscy kibice wychodzący ze stadionu Fortuna Arena w Pradze, gdzie kadra Fernando Santosa przegrała z Czechami 1:3 w eliminacjach Euro 2024, nie mieli wesołych min. Niektórzy skandowali znane hasło: "Polacy nic się nie stało”. Internauci byli mniej wyrozumiali dla piłkarzy reprezentacji, komentując ich występ memami. "Nie ma premii, nie ma gry!". Obejrzyjcie je w galerii. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Chrzanów i okolice. Pomysły na weekend 24 - 26 marca 2023. Najciekawsze imprezy. Sprawdź, co będzie się działo

Szukasz pomysłu, jak ciekawie spędzić weekend w Chrzanowie i okolicy? Sprawdź nasz przegląd najciekawszych imprez, wydarzeń, miejsc i atrakcji w mieście oraz powiecie chrzanowskim w terminie 24 - 26 marca 2023 r. Kliknij w zdjęcia w galerii i zobacz, co się będzie działo oraz co warto zobaczyć i zwiedzić.

📢 Tymek Imielski z Bukowna. Chłopczyk nie widzi przez wrodzoną wadę rozwojową siatkówki obu oczu. Zbiórka na koncercie

Niespełna trzyletni Tymek Imielski z Bukowna nie widzi przez wrodzoną wadę rozwojową siatkówki obu oczu. Ma jednak szansę odzyskać wzrok. Operacja i leczenie będą bardzo kosztowne. 19 marca odbył się na jego niego koncert charytatywny. Ciągle można pomagać, m.in. przez zbiórkę pieniędzy na Siepomaga.

📢 Siedem promili alkoholu we krwi. Tyle miał mężczyzna, który trafił do szpitala w Chrzanowie. To rekord?

Przyjmuje się, że cztery promile alkoholu we krwi to dawka śmiertelna. Za nic te statystyki miał mężczyzna, który trafił na SOR do Chrzanowa. Miał nieco ponad siedem promili alkoholu we krwi. Jak to możliwe?

📢 Pożar autobusu obsługującego linię z Katowic do Chrzanowa. Zapalił się podczas jazdy na węźle Brzęczkowice A4. W środku byli ludzie!

Do pożaru doszło dzisiaj (22 marca 2023) ok. godz. 17 na zjeździe Brzęczkowice z autostrady A4. Autobus jechał do Chrzanowa.

📢 Zamek Rabsztyn koło Olkusza to turystyczna perła. Kiedy otwarcie sezonu 2023 w pięknej warowni?

Piękne, częściowo odbudowane ruiny średniowiecznej warowni w Rabsztynie koło Olkusza można zwiedzać już w marcu. Otwarcie sezonu "z pompą" przewidziano jednak dopiero w kwietniu. Wtedy będą pokaz broni, walk rycerskich i obozowisko na podzamkowym majdanie.

📢 Urokliwe lasy w Małopolsce zachodniej. Poznaj wyjątkowe rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe, które warto odwiedzić wiosną

Te kwiaty to prawdziwe zwiastuny wiosny! Mowa o przylaszczkach, które w marcu zakwitają w lasach. Są też ich odmiany ogrodowe. Te leśnie najczęściej są niebieskie, choć zdarzają się też w odcieniach różu. Właśnie teraz, w marcu, warto wybrać się do lasu w ich poszukiwaniu. Sprawdźcie, gdzie w naszym regionie, w Małopolsce zachodniej są najpiękniejsze lasy, których ściółka jest teraz obsypana tymi malutkimi kwiatuszkami.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Prohibicja w Chrzanowie. Jest wniosek do prokuratury. Uchwała zostanie uchylona?

Od listopada ub. roku na terenie Chrzanowa obowiązuje nocny zakaz sprzedaży alkoholu. Uchwała, która ma na celu ograniczyć problem zakłócania ciszy nocnej i spożywania alkoholu w miejscach publicznych wciąż budzi wiele emocji wśród mieszkańców. Wolnościowcy w czwartek (23 marca) złożyli w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

📢 Droga wojewódzka 933 z Chrzanowa przez Oświęcim na Śląsk. Jedna z najważniejszych tras na południu kraju zmienia oblicze. Zdjęcia lotnicze

Droga wojewódzka 933 z Chrzanowa przez Oświęcim na Śląsk jest jednym z najważniejszych traktów na południu kraju i najbardziej ruchliwych. W ostatnich latach przeznaczono na jej modernizacje duże nakłady, obejmujące m.in. budowę obwodnic Chrzanowa i Oświęcimia. Przejdź do galerii i zobacz jak zmieniła się ta trasa na małopolskim odcinku na zdjęciach udostępnionych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

📢 Kolejna poranna pobudka. Dwa mocne wstrząsy w Zakładzie Górniczym Janina w Libiążu. Jaka była ich siła?

Po raz kolejny w powiecie chrzanowskim mocno zatrzęsła się ziemia. Do silnych wstrząsów doszło w piątek (24 marca) o godz. 4.21 oraz 6.26. Skutki działalności Zakładu Górniczego Janina w Libiążu były odczuwalne w promieniu kilku kilometrów od źródła wstrząsów.

📢 Dni Chrzanowa 2023. Natalia Nykiel, Baranovski i OSTR gwiazdami święta miasta. To będzie długie świętowanie

Natalia Nykiel, Baranovski i OSTR będą największymi gwiazdami Dni Chrzanowa 2023. Główne wydarzenia w tym roku odbędą się w dniach 27-28 maja. Występ znanych artystów kosztować będzie gminą 187 tys. zł.

📢 Kolej ogranicza komunikację zastępczą z Oświęcimia do Trzebini. Wracają bezpośrednie połączenia, ale część wciąż będzie z autobusem. Zdjęcia

Kolej w najbliższym czasie ograniczy komunikację zastępczą na linii 93 Oświęcim - Chrzanów - Trzebinia, ale wciąż jednak część kursów odbywać się będzie z przesiadką na autobus. Z zapowiedzi PKP Polskich Linii Kolejowych wynika, że od 12 czerwca linia ta będzie w pełni przystosowana do tego, aby pociągi mogły jeździć 120 km/godz.

📢 Zapadliska w Trzebini. SRK wypowiada umowy. Warsztat samochodowy do zamknięcia, garaże do likwidacji. Decyzja SRK podsyca obawy mieszkańców

Mieszkańcy osiedla Gaj w Trzebini, którzy posiadają garaże zlokalizowane tuż przy blokach otrzymali wypowiedzenia umów najmu. Na taki krok zdecydował się właściciel terenu, czyli Spółka Restrukturyzacji Kopalń. To podsyciło obawy mieszkańców, czy faktycznie teren, na którym stoją budynki jest bezpieczny.

📢 Nocna i poranna pobudka. Dwa mocne wstrząsy w Zakładzie Górniczym Janina w Libiążu. Jaka była ich siła?

Po raz kolejny w powiecie chrzanowskim mocno zatrzęsła się ziemia. Do silnych wstrząsów doszło w czwartek (23 marca) o godz. 1.10 oraz 7.56. Skutki działalności Zakładu Górniczego Janina w Libiążu były odczuwalne w promieniu kilku kilometrów od źródła wstrząsów.

📢 Nie chcą nocnej prohibicji w Andrychowie i Chrzanowie. Czy działaniom radnych przyjrzy się prokuratura?

Szymon Chanek i Emil Krawczyk z partii Nowa Nadzieja domagają się zniesienia prohibicji w Andrychowie, która obowiązuje tu od kilku dni. Ich działania w tym temacie w Chrzanowie skończyły się planowanym na czwartek (23.03.2023) ogłoszeniem złożenia zawiadomienia w Prokuraturze Rejonowej w Chrzanowie. Działacze podejrzewają, że te przepisy zostały uchwalone bezprawnie.

📢 Egzaminy na prawo jazdy w Małopolsce teraz droższe. Zmiany w cenniku za egzamin praktyczny i teoretyczny od 21 marca 2023

Przyszli kierowcy, którzy chcą zdobyć uprawnienia do kierowania zapłacą więcej niż dotychczas. Sejmik Województwa Małopolskiego pod koniec lutego br. przyjął projekt uchwały za sprawą której zdrożały egzaminy. Nowe stawki obowiązują od 21 marca 2023 roku.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na chrzanow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie