Przegląd tygodnia w Chrzanowie, najważniejsze wydarzenia od 19.07 do 25.07.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 19.07 do 25.07.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 19.07 do 25.07.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chrzanowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.07 a 25.07.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Drugi ŚLUB kościelny Jacka Kurskiego MEMY. Internet kpi. "I że Cię nie opuszczę aż do unieważnienia małżeństwa". Najlepsze MEMY [26.07.20]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Chrzanów od 19.07 do 25.07.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Drugi ŚLUB kościelny Jacka Kurskiego MEMY. Internet kpi. "I że Cię nie opuszczę aż do unieważnienia małżeństwa". Najlepsze MEMY [26.07.20]

Sobotni ślub Jacka Kurskiego w Krakowie wywołał wiele emocji. Nie tylko dlatego, że na uroczystość do Łagiewnik tuż po wyborach zjechali się najważniejsi politycy Zjednoczonej Prawicy i znani dziennikarze z TVP, której pan młody długo był prezesem (i być może wkrótce znów nim zostanie). Chodziło też o to, że Kurski i jego żona Joanna już w poprzednich związkach brali kościelne śluby. Potem jakimś cudem zostały unieważnione i teraz mogli znów wypowiedzieć przed ołtarzem słowa małżeńskiej przysięgi. Pojawiły się opinie o zgorszeniu i hipokryzji. Internauci nie mogli przepuścić takiej okazji. Zobacz najlepsze MEMY o ślubie Jacka Kurskiego!

📢 Bieg Herosa na Pustyni Błędowskiej! Pierwsze takie zawody w tym roku [ZDJĘCIA]

Udało się. Na Pustyni Błędowskiej odbył się pierwszy w tym roku Bieg Herosa. Biegacze zmagali się na kilku trasach o różnej trudności. Ostre słońce oraz nagrzany piasek nie dawały wytchnienia zawodnikom.

📢 Najpiękniejsze policjantki w Polsce [GALERIA ZDJĘĆ]

Praca w Policji do łatwych nie należy, ale "słaba" płeć świetnie sobie w niej radzi! A do tego zachwyca urodą. Zobaczcie najpiękniejsze policjantki w Polsce, klikając w galerię zdjęć. Na kolejne slajdy możecie przechodzić za pomocą strzałek lub gestów.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple New iPad Pro 11" 128GB Wi-Fi Space Gray (MY232FD/A)


Apple New iPad Pro 11" 256GB Wi-Fi Space Gray (MXDC2FD/A)


Tygodniowa prasówka 19.07-25.07.2020 Chrzanów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chrzanowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Najgorszy dzień w Małopolsce, 142 osoby zarażone z czego 16 w naszych powiatach, oświęcimskim i wadowickim

Tak dużo zakażeń w Małopolsce jeszcze nie było. Sanepid poinformował dzisiaj (25 lipca) o kolejnych 142 zarażeniach Covid 19. Wśród nich jest 13 przypadków z pow. oświęcimskiego i trzy za wadowickiego. Nie ma zakażeż w powiatach chrzanowskim i olkuskim.

📢 Nowości czekają na turystów w skansenie w Wygiełzowie. Na razie nie wejdą na Zamek Lipowiec [ZDJĘCIA]

Turystyczne atrakcje naszego regionu powoli znów zaczynają tętnić życiem. Coraz więcej gości odwiedza skansen w Wygiełzowie (gm. Babice). Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie obiekty są obecnie dostępne dla turystów. Co najważniejsze Zamek Lipowiec jest jeszcze zamknięty.

📢 Nieślubne jest co czwarte dziecko w Polsce. A w Limanowej co siedemnaste! Wynik Małopolski windują Chrzanów, Tarnów i Nowy Sącz. A Kraków?

Dwa małopolskie powiaty – limanowski i myślenicki – znalazły się na podium w kategorii „najniższy w Polsce odsetek dzieci nieślubnych”. Małopolska jako całość też mocno wyróżnia się na tle kraju. O ile już co czwarte dziecko w Polsce, a w niektórych miastach nawet co drugie, rodzi się poza małżeństwami, to w naszym regionie nieślubne dzieci stanowią 14,2 proc., a na wsi– 9,6 proc. To rekordowo niski odsetek w Polsce, pięć razy niższy w wioskach Pomorza Zachodniego! Uchodzące za bastiony tradycji Podkarpacie i Podlaskie mają wyraźnie wyższy. Wynik małopolskich miast – 19,2 proc. - podbija… Nie, wcale nie Kraków! Największy odsetek dzieci pozamałżeńskich rodzi się u nas w Chrzanowie oraz… Tarnowie i Nowym Sączu.

📢 Wakacje nad Bałtykiem 2020 MEMY. Sinice, ceny i koronawirus. "Wygląda jak szczawiowa, ale to Bałtyk" [25.07]

Przez koronawirusa to nie są typowe wakacje. Wielu Polaków zrezygnowało z zagranicznych wyjazdów i wybrało urlop nad polskim morzem. Ceny poszybowały w górę, na plażach tłok i nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego. Do tego atakują sinice. Jak wakacje nad Bałtykiem w czasach pandemii widzą internauci? Oczywiście na wesoło! Zobaczcie w galerii.

📢 Jacek Kurski wraca na fotel prezesa TVP. Kontrowersje wokół drugiego ślubu kościelnego mu nie zaszkodziły

Jacek Kurski znowu będzie prezesem TVP. Wraca na to stanowisko - na razie w roli pełniącego obowiązki - po ponad czterech miesiącach przerwy. 10 marca został odwołany z tej funkcji, a jego obowiązki od tego czasu przejął Maciej Łopiński. Kurski wciąż jednak trzymał się blisko i miał decydujący wpływ na działania stacji. Został bowiem doradcą zarządu TVP.

📢 Złodzieje z Małopolski poszukiwani przez policję. Oni wciąż działają [RAPORT LIPIEC 2020]

Ponad 30 mieszkańców Małopolski jest poszukiwanych przez policję, gdyż dopuścili się kradzieży. Niektórzy przy okazji stosowali przemoc lub groźby karalne. Mimo popełnionych przestępstw nadal są wśród nas. Przedstawiamy ich listę. Rozpoznajesz któregoś z nich? Daj znać policji.

Zebrany materiał pochodzi ze strony http://malopolska.policja.gov.pl/ (dostęp: 24.07.2020 r.).

📢 Ważne dla kierowców i właścicieli samochodów! Czas na rewolucyjne zmiany: koniec z wymianą dowodów rejestracyjnych i kartami pojazdów

Sejm przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, wprowadzający wiele ułatwień dla właścicieli pojazdów i kierujących pojazdami oraz uproszczeń w procedurach związanych z rejestracją pojazdów. Pakiet deregulacyjny przyjęty. Teraz trafi do Senatu. Przeczytaj, jakie to zmiany.

📢 Bardzo dużo nowych zachorowań! W Małopolsce 102 z czego aż 15 w pow. oświęcimskim, 13 w wadowickim i jeden przypadek w chrzanowskim

W ciągu jednego dnia w Małopolsce (dane z sanepidu) aż u 102 osób zdiagnozowano koronawirusa. W naszym regionie, zachodniej części województwa dotąd nie było tyle przypadków Covid 19. 15 osób to mieszkańcy pow. oświęcimskiego, 13 pochodzi z pow. wadowickiego a jedna z pow. chrzanowskiego. Czy to zachorowania związane z zakażeniami w kopalni Silesia?

📢 Antonin. Podpalenie domu wyremontowanego w programie Nasz nowy dom. Matka z dziećmi straciła wszystko. Katarzyna Dowbor: To sąsiad

Znajomy podpalił dom pani Beaty, w którym mieszkała z synami. Został wyremontowany dzięki programowi Telewizji Polsat "Nasz nowy dom". 18 lipca spłonął doszczętnie. Katarzyna Dowbor twierdzi, że podpalaczem jest sąsiad. Śledczy ustalają, jak doszło do tragedii we wsi Antonin.

📢 Wypadek samochodu osobowego z cysterną w Trzebini. Ciężko ranna kierująca osobówką

Do wypadku doszło ok. 6.30 rano (24 lipca) na skrzyżowaniu ulic 1 maja i Rafineryjnej w Trzebini - Trzebionce. Ranna w zdarzeniu kobieta została odtransportowana do szpitala helikopterem ratowniczym.

📢 Zator. Pierwszy hotel w Polsce zbudowany z morskich kontenerów. Wrażenia? Luksus! Znamy ceny [ZDJĘCIA] 23.07

Takiego obiektu hotelowego w Polsce dotąd nie było. Z kontenerów transportowych, które nie tak dawno jeszcze pływały na statkach po morzach i oceanach świata, powstał hotel klasy premium. Odwiedziliśmy to niezwykłe miejsce, zobaczcie, jak wyglądają wnętrza!

📢 Piotr Natanek i jego chwiejące się imperium. Nadzór budowlany nakazał rozebrać część budowli pustelni [23.07]

Piotr Natanek, były ksiądz, który po suspendowaniu (nie może odprawiać mszy świętej, nauczać, prawić kazań ani pobierać dochodów) utworzył własną religijną sektę, ma rozmach. W lasach niedaleko swojej świątyni - Pustelni Niepokalanów zaczął wznosić kolejne budowle. Teraz dostał nakaz ich rozbiórki. Czy ugnie się przed świeckim prawem?

📢 Park w Kościelcu zmieni swoje oblicze. Prace ruszą jeszcze w tym roku [ZDJĘCIA]

Po raz kolejny wydłużony został termin składania ofert przez firmy, które chciałby się podjąć rewaloryzacji parku pałacowego w Kościelcu w Chrzanowie. Nowy termin został wyznaczony na 27 lipca br.

📢 Miss Małopolski Nastolatek 2020. Oto finalistki konkursu!

W tegorocznym konkursie Miss Małopolski Nastolatek jurorzy wybrali finalistki konkursu. Zobacz, które z młodych dziewcząt dotarły do ostatniej fazy konkursu i będą walczyć o koronę miss.

📢 Puma Nubia i jej właściciel znowu razem. Ona na kwarantannie w śląskim zoo. On został tu wolontariuszem

Puma Nubia wciąż przebywa w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Tu zostanie do 12 sierpnia. A potem? O tym zdecyduje sąd. Puma powinna trafić, zgodnie z wcześniejsza decyzją sądu, do ogrodu zoologicznego w Poznaniu. Możliwe, że jej miejsce zamieszkania zostanie zmienione na ogród w Chorzowie. Równolegle właściciel pumy wciąż walczy o możliwość protu zwierzęcia do jego domu.

📢 Miss Małopolski 2020. Najpiękniejsze Małopolanki powalczą o koronę i tytuł Miss Małopolski 2020 [ZDJĘCIA]

Miss Małopolski 2020. Spośród wszystkich kandydatek biorących udział w półfinale konkursu, jury wybrało 30 kobiet, które będą walczyć o o tytuł najpiękniejszej w Małopolsce. We wrześniu podczas uroczystej gali finałowej poznamy nową królową Małopolski. Przejmie ona koronę od ubiegłorocznej Miss Sylwi Rojek. Zobacz najpiękniejsze Małopolanki, które dostały się do finału tegorocznej edycji konkursu.

📢 Wakacje z duchami, czyli polskie zamki, w których straszy. Odważysz się je odwiedzić? [ZDJĘCIA] 22.07

Miejscowe legendy głoszą, że w zamkach pojawiają się duchy ich byłych mieszkańców, którzy za karę nie mogą zaznać spokoju po śmierci.

Po co nam Polski Ład?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie