Przegląd tygodnia z 23.01.2022 w Chrzanowie. Najważniejsze wydarzenia od 16.01 do 22.01.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Chrzanowa nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Chrzanowa nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chrzanowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 16.01 a 22.01.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Taka, 35 lat temu, była studniówka w I LO w Nowym Sączu [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]”?

Przegląd tygodnia: Chrzanów, 23.01.2022. 16.01 - 22.01.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Taka, 35 lat temu, była studniówka w I LO w Nowym Sączu [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Zaczyna się pora studniówek. Imprez organizowanych z wielkim przepychem, w wynajętych lokalach. Bali, na które dziewczęta szykują kreacje czasami bardziej kosztowne niż te ślubne. A jak, i gdzie, bawiono na studniówce kilka dekad temu? Proponujemy fotograficzną podróż w przeszłość. Dokładnie do roku 1987. Miejscem "lądowania" jest sala gimnastyczna w najstarszym liceum na południe od Krakowa, czyli I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu. By nie było wątpliwości. Wtedy te zabawy mogły odbywać się tylko na terenie danej szkoły. To i tak była rewolucja, bo wcześniej możliwe były tylko "komersy", czyli organizowane w liceum lub technikum zabawy dla absolwentów, czyli już po zdanej maturze.

📢 Drastyczna liczba zgonów i niewiele narodzin w 2021 roku. Chrzanów, Olkusz, Oświęcim i Wadowice wyludniają się. Jak zatrzymać ten trend?

Z roku na rok ubywa mieszkańców regionu. Chrzanów, Olkusz, Oświęcim i Wadowice to miasta, które w ostatnich latach borykają się z problemem wyludniania. Dotychczas główną przyczyną ubywania mieszkańców była ich migracja, teraz dochodzi do tego zatrważająca liczba zgonów oraz spadająca liczba urodzeń. Ten trend dotyczy całej Polski.

📢 Nowe wozy dla strażaków z Andrychowa, Moczydła, Mucharza, Przytkowic i Wadowic [ZDJĘCIA]

Nowe wozy trafiły do strażaków z Andrychowa, Moczydła (Libiąż), Mucharza, Przytkowic i Wadowic. To kolejne jednostki straży pożarnej, które w ostatnich miesiącach wzbogaciły się o nowoczesne samochody ratowniczo-gaśnicze.

Tygodniowa prasówka 23.01.2022: 16.01-22.01.2022 Chrzanów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chrzanowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Chrzanów. Festiwal Caban Drummer Fest perkusyjnym wydarzeniem roku [ZDJĘCIA]

Chrzanowski festiwal perkusyjny Caban Drummer Fest otrzymał prestiżową nagrodę w kategorii wydarzenie roku przyznawaną przez Magazyn Perkusista. We wrześniu ub. roku na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie spotkali się bębniarze z całej Polski.

📢 Libiąż. Piąta rocznica śmierci śp. Heleny Kmieć, wolontariuszki zamordowanej w Boliwii. Abp. Marek Jędraszewski odprawi mszę św.

W poniedziałek (24 stycznia) mija piątka rocznica tragicznej śmierci Heleny Kmieć. Wolontariuszka z Libiąża została zamordowana podczas misji w Boliwii. W niedzielę odbędą się obchody upamiętniające jej osobę. Mszę świętą w jej intencji odprawi w kościele pw. św. Barbary abp. Marek Jędraszewski.

📢 Trzebinia. Zalew Chechło w zimowej odsłonie. Tak pięknie wygląda tylko przez kilka dni w roku [ZDJĘCIA]

Śnieg zimą to coraz rzadszy widok w naszym regionie. Wielu kojarzy się on głównie z utrudnieniami w ruchu, to jednak także piękne krajobrazy. Warto zatem w weekend wybrać się na spacer np. nad zalew Chechło, by zobaczyć jak pięknie prezentuje się w zimowej odsłonie, przykryty warstwą śniegu.

📢 Chrzanów i okolice. Pomysły na weekend 21 - 23 stycznia 2022 r. Najciekawsze wydarzenia. SPRAWDŹCIE

Szukasz pomysłu, jak ciekawie spędzić weekend w Chrzanowie i okolicy? Sprawdź nasz przegląd najciekawszych imprez, wydarzeń, miejsc i atrakcji w mieście oraz powiecie chrzanowskim w terminie 21 - 23 stycznia 2022 r. Kliknij w zdjęcia w galerii i zobacz, co się będzie działo oraz co warto zobaczyć i zwiedzić.

📢 30. finał WOŚP. Będzie się działo na Placu Tysiąclecia w Chrzanowie. Pokazy militarne i 110 wolontariuszy na ulicach [ZDJĘCIA]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zagra już po raz 30-ty. Tym razem zbierane będą pieniądze na nowoczesny sprzęt zapewniający najwyższy standard diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Wydarzeń związanych z WOŚP nie zbraknie w Chrzanowie. W niedzielę (30 stycznia) na ulicach miasta pojawi się aż 110 wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze do puszek.

📢 Chrzanów, Oświęcim, Wadowice, Olkusz. Nie żyje 6 osób z COVID-19, 551 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie

Ministerstwo Zdrowia w sobotę (22 stycznia 2022) przekazało nowy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Badania potwierdziły zakażenie 40 876 osób - to nowy rekord zakażeń w Polsce. Niestety zmarły 193 osoby z COVID-19. W Małopolsce odnotowano 4001 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 20 osób.

📢 Termy Gorce w Porębie Wielkiej już otwarte! Nowa atrakcja w Małopolsce, pierwsza taka na Limanowszczyźnie [ZDJĘCIA] 22.01.

W końcu udało się uruchomić Centrum Rekreacji i Balneologii, które działa pod nazwą Termy Gorce. Kompleks uzdrowiskowo-rekreacyjny oferuje wiele atrakcji dla mieszkańców i turystów, stawiając na cenne złoża wód termalnych znajdujące się dwa kilometry pod ziemią. Działa w zgodzie z naturą i znajduje się w pobliżu Gorczańskiego Parku Narodowego.

📢 Szpitale ujawniły covidowe pensje lekarzy. W Internecie zawrzało. "A może zamiast o zarobkach porozmawiajmy o granicy wytrzymałości ludzi?"

72 tys. za miesiąc pracy i w sumie pół miliona złotych w ciągu dziesięciu miesięcy zarobił, zajmujący się pacjentami z COVID-19, lekarz szpitala w Wadowicach. Zarobki medyków od lat budzą emocje, które w czasie pandemii za sprawą dodatków covidowych są jeszcze silniejsze. Dyrektorzy szpitali studzą emocje i tłumaczą: - Absolutnie nie czujemy się milionerami. Takie wynagrodzenie to pokłosie wypracowania na dyżurach nawet trzech etatów i braku rąk do pracy w ochronie zdrowia.

📢 Sprytny omikron. 20 objawów wirusa, które mogą przypominać przeziębienie [LISTA] 21.01

Omikron podstępnie atakuje. Według brytyjskich naukowców niektóre z objawów nowego wariantu koronawirusa łudząco przypominają te charakterystyczne dla zwykłego przeziębienia. Na które dolegliwości najczęściej skarżą się chorzy? Sprawdź w galerii co powinno cię zaniepokoić.

📢 Bezpieczniej na drogach powiatu chrzanowskiego. Zrealizowano cztery ważne inwestycje

Będzie bezpieczniej na drogach powiatu chrzanowskiego dzięki zrealizowanym czterem inwestycjom. Powiat chrzanowski na ten cel wydał 480 tys. zł. Warto zaznaczyć, że 384 tys. zł z tej kwoty to pozyskane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

📢 Kierowcy będą wściekli. Kolejne opóźnienie na zakopiance. Będzie poślizg w budowie tunelu pod Luboniem Małym

Czy w wakacje kierowcy przejadą już nowym tunelem drogowym pod Luboniem Małym w ciągu nowej zakopianki? Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szacuje, że wykonawca będzie miał poślizg ok. 3 miesiące. Nie wiadomo jednak jak długo zajmą potem konieczne odbiory służb ratunkowych – m.in. straży pożarnej.

📢 Chrzanów, Oświęcim, Wadowice, Olkusz. Nie żyje 12 osób z COVID-19, 669 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie

Ministerstwo Zdrowia w piątek (21 stycznia 2022) przekazało nowy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Badania potwierdziły zakażenie 36 665 osób - to nowy rekord zakażeń w Polsce. Niestety zmarło 248 osób z COVID-19. W Małopolsce odnotowano 4207 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 27 osób.

📢 Chrzanów. Most na DK 79 zostanie wyburzony. Kierowców czekają kolejne utrudnienia [ZDJĘCIA]

Kolejne poważne utrudnienia czekają kierowców podróżujących przez Chrzanów. W lutym br. rozpocznie się rozbiórka starego mostu, a następnie budowa nowego nad potokiem Luszówka. To fragment drogi krajowej 79. Kierowcy w trakcie realizacji inwestycji będą musieli jeździć objazdami.

📢 Powrót zimy w Małopolsce zachodniej? Oblodzenia, utrudnienia na drogach i śnieżyce. Zobacz, jaka będzie pogoda w kolejnych dniach [ZDJĘCIA]

Tegoroczna zima potrafi zaskakiwać. Raz za oknem słońce, za chwilę śnieżyca. Pogoda zmienia się dość często i ciężko jest przewidzieć jakie warunki będą następnego dnia. W takiej sytuacji warto skorzystać z prognozy pogody. Ta na najbliższe dni nie przynosi najlepszych wiadomości. Temperatura spadnie poniżej zera a mrozowi będą towarzyszyć opady śniegu.

📢 Chrzanów. Zespół Wisły Płock zwyciężył w turnieju Caban Cup 2022. PMOS Chrzanów na podium. Z0baczcie ZDJĘCIA

Zespół Wisły Płock zwyciężył w kategorii młodzików w Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców Caban Cup 2022. Drużyna gospodarzy turnieju PMOS-u Chrzanów zajęła trzecie miejsce. W kategorii chłopców zwyciężył zespół Zrywu Chorzów. Młodzi piłkarze ręczni już po raz XVII stanęli do rywalizacji w chrzanowskim turnieju.

📢 Prawie 33 tysiące zakażeń COVID-19 w kraju. W powiatach oświęcimskim, wadowickim, chrzanowskim i olkuskim są nowe przypadki

W Polsce wg. najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia odnotowano 32 835 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 315 osób. W Małopolsce jest 3653 nowych zakażeń a w tym 26 ofiar śmiertelnych. Zobaczcie też dane z naszych powiatów: oświęcimskiego, wadowickiego, chrzanowskiego i olkuskiego

📢 Chrzanowski ZUS zaprasza na szkolenie on-line - Polski Ład

Chrzanowski ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenie on-line „Zmiany dla pracodawców w rozliczaniu składek oraz sporządzaniu dokumentów ubezpieczeniowych – Polski Ład”. Odbędzie się ono we wtorek (25 stycznia) za pomocą platformy Webex. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku (21 stycznia).

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Trzaskowski zarobił mniej niż wiceprezydenci Warszawy

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie