Siódemka Chełmek zdobyła w Kielcach brązowy medal MP juniorów w piłce ręcznej

Jerzy Zaborski
Kacper Szlęzak jest jednym z  wiodących graczy Siódemki, a w turnieju finałowym rzucił 19 goli.
Kacper Szlęzak jest jednym z wiodących graczy Siódemki, a w turnieju finałowym rzucił 19 goli. Fot. Jerzy Zaborski
Siódemka Chełmek zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski juniorów starszych w piłce ręcznej. Turniej finałowy rozegrano w Kielcach. W „małym finale” pokonała Zagłębie Lubin 39:31 (19:14). Mistrzem Polski został Orlen Płock, który w finale pokonał KSSPR Końskie 28:24 (15:9).

Siódemka po wygraniu swojej grupy eliminacyjnej, czyli wygranej z Lubinem 36:30, remisie z Tomaszowem Mazowieckim 29:29 i pokonaniu Mielca 36:23 w półfinale zmierzyła się z Płockiem, przegrywając 26:32 (8:12).
Chełmek wrócił także z indywidualnym wyróżnieniem, bowiem Patryk Rogaczewski został najlepszym lewoskrzydłowym mistrzostw Polski. Był też najskuteczniejszym zawodnikiem Siódemki, rzucając 33 gole w całym turnieju. O jednego mniej miał Jakub Fidyt, a z 30 golami imprezę zakończył Daniel Kowal.