SPIS POWSZECHNY Kraków i Małopolska. To ostatnie godziny na spisanie się. Gdzie i kiedy można dokonać spisu? [LISTA MIEJSC]

Karina Czernik
Karina Czernik
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021 Sylwia Penc
Udostępnij:
Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest przeprowadzany od 1 kwietnia do 30 września 2021 roku. Obowiązkową formą jest samospis internetowy, metodami uzupełniającymi są spis przez telefon, na infolinii spisowej lub wywiad z rachmistrzem. Dla osób, które potrzebują pomocy w spisaniu się bądź nie posiadają dostępu do internetu uruchomiono specjalne punkty na terenie całego kraju, gdzie można wypełnić formularz spisowy samodzielnie lub skorzystać z pomocy dyżurujących urzędników. Gdzie i kiedy można dokonać spisu w Małopolsce?

Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021. Jak się spisać?

Do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, który dotyczy wszystkich mieszkańców Polski. Zostało niewiele czasu, by dokonać spisu, a jak podkreśla GUS, nie warto czekać do ostatniej chwili, ponieważ 30 września ruch na stronie spis.gov.pl oraz infolinii może być nasilony, wystąpić więc mogą trudności w zalogowaniu się i dłuższy czas oczekiwania na połączenie.

Wszyscy, którzy jeszcze nie wywiązali się z tego obowiązku, mogą skorzystać z kilku opcji spisania się:

  • wypełnić formularz spisowy samodzielnie na stronie Narodowego Spisu Powszechnego;
  • odwiedzić punkty spisowe, gdzie można wypełnić formularz spisowy samodzielnie lub korzystając z pomocy dyżurujących urzędników;
  • wciąć udział w wywiadzie spisowym realizowanym przez rachmistrzów: rachmistrz będzie dzwonił z numeru telefonu 22 828 88 88 lub 22 279 99 99, rachmistrzowi nie możesz odmówić realizacji spisu;
  • zadzwonić na infolinię spisową: 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfą operatora), infolinia działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00-20:00.

Masz problem z samodzielnym spisaniem się? Odwiedź punkty spisowe i skorzystaj z pomocy

Oto lista miejsc w Małopolsce, gdzie można udać się i dokonać samospisu z pomocą urzędników. Oprócz adresów, zestawienie zawiera również telefony kontaktowe. Główny Urząd Statystyczny przypomina, aby przed udaniem się do wybranego punktu, skontaktować się z nim telefoniczne, w celu sprawdzenia godziny otwarcia oraz obowiązujących w placówce zasad epidemiologicznych związanych z pandemią Covid-19.

Lista punktów spisowych w Małopolsce. Adresy i numery telefonów

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Wrześniowa akcja spisowa w Krakowie. Punkty obsługiwane przez rachmistrzów

Plenerowe punkty spisowe:

  • 30 września 2021 - w Rynku Głównym w godz. 10.00 - 18.00
  • 30 września 2021 - Stary Kleparz w godz. 8.00- 14.00
  • 30 września 2021 - Plac Imbramowski w godz. 8.00- 14.00

Od 16 sierpnia jest także możliwość spisania się w Galerii Bronowice oraz w Galerii Serenada – na stanowiskach obsługiwanych przez pracowników Wydziału Spraw Administracyjnych. Stanowiska spisowe są czynne w godzinach otwarcia POM, tj. od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00–18.00.

Kary za niespisanie się w Narodowym Spisie Powszechnym

Jak wyjaśnia Główny Urząd Statystyczny, za odmowę wzięcia udziału w spisie powszechnym sąd może nałożyć karę grzywny w wysokości do 5 tys. zł (art. 57. ustawy o statystyce publicznej - "kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym, podlega grzywnie").

Kary grożą również za podanie fałszywych informacji. O tym czytamy w art. 56. ustawy o statystyce publicznej. "Kto wbrew obowiązkowi przekazuje dane statystyczne niezgodne ze stanem faktycznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prestiżowe nagrody dla polskich domów

Wideo

Materiał oryginalny: SPIS POWSZECHNY Kraków i Małopolska. To ostatnie godziny na spisanie się. Gdzie i kiedy można dokonać spisu? [LISTA MIEJSC] - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie