Tarnów na interaktywnej mapie National Geographic - zobacz miejskie odkrycia Vienia i Filipa Springera #jesttyledoodkrycia

Akcja specjalna #jesttyledoodkrycia
Udostępnij:
Akcja #jesttyledoodkrycia kanału National Geographic zawitała w Tarnowie! Odkrywcy miejskiej edycji akcji, raper Vienio i fotograf Filip Springer, odwiedzili miasto w poszukiwaniu jego nieoczywistych obliczy i atrakcji. Ich odkrycia z tarnowskich ulic trafiły na interaktywną mapę National Geographic www.jesttyledoodkrycia.pl. Zobacz, które miejsca znalazły się na mapie i spójrz na Tarnów oczami flanera!

O tym, jak wiele sekretów skrywają nawet najsłynniejsze metropolie, widzowie National Geographic mogą przekonać się w nowym cyklu programów o miastach. W każdą środę i czwartek od godz. 21.00 na kanale oglądać można premierowe serie „Mistrzowska Architektura” oraz „Pomysł na miasto”, które zabierają widzów w niezwykłą wyprawę m.in. przez ulice Sydney, Neapolu czy Seatle.

Wraz z nowym cyklem programów ruszyła też miejska edycja akcji #jesttyledoodkrycia, w ramach której dwaj niepowtarzalni w swoim stylu odkrywcy, Filip Springer i Vienio, zachęcają do uprawiania flaneringu – czyli sztuki gubienia się w mieście.
Więcej o akcji TUTAJ.

W poszukiwaniu nieoczywistych atrakcji i nieznanych obliczy polskich miast raper i fotograf odwiedzili również Tarnów - zobacz, jakie tarnowskie perełki trafiły na interaktywną mapę www.jesttyledoodkrycia.pl.

DWORZEC KOLEJOWY W TARNOWIE - MOŚCICACH

https://jesttyledoodkrycia.pl/ng_miejca/dworzec-kolejowy-w-tarnowie-moscicach/

Fot. Filip Springer

Punkt obowiązkowy dla wszystkich miłośników i miłośniczek architektury. Wybudowany w 1976 roku wg. projektu Stanisława Wilkosza. Ciężka bryła dachu wyłożonego od spodu geometrycznymi kasetonami osłania nie tylko lekką, przeszkloną halę dworcową, ale także wejście do tunelu prowadzącego na perony. Dworzec jest zamknięty i w fatalnym stanie. Do środka można zajrzeć jedynie przez brudne szyby. Na szczęście wiosną 2021 został wpisany do rejestru zabytków. Może więc uda się go ocalić?

KLATKA PRZY UL.DĄBROWSKIEGO

https://jesttyledoodkrycia.pl/ng_miejca/klatka-przy-ul-dabrowskiego/

Fot. Piotr „Vienio” Więcławski

Klatki schodowe to moja specjalność. Lubię je odkrywać, chodzić po nich i spróbować poczuć ich atmosferę. Tarnowskie kamienice oferują wiele - ciekawe sklepienia, formacje schodów, kwadratowe podwórka rodem z Kafkowskiej powieści „Proces”. Czuć tu atmosferę dawnych czasów, a nawet zapach tych miejsc jest oldschoolowy.

RZEŹBY MARCINA ZARZEKI W PARKU KWIATKOWSKIEGO

https://jesttyledoodkrycia.pl/ng_miejca/rzezby-marcina-zarzeki-w-parku-kwiatkowskiego/

Fot. Filip Springer

Jan Głuszak "Dagarama" był tarnowskim wizjonerem zafascynowanym architekturą. O jego naznaczonym chorobą psychiczną życiu pisałem w "Mieście Archipelagu". Głuszak wymyślał koncepcje budynków i miast przyszłości. Znalazły one uznanie środowiska architektonicznego, były prezentowane w magazynach branżowych i na wystawach. W 2011 roku Marcin Zarzeka wykonał cztery modele wymyślonych przez Dagaramę budynków i ustawił je w parku im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Mościcach.

WIEŻA CIŚNIEŃ “BANIA”

https://jesttyledoodkrycia.pl/ng_miejca/wieza-cisnien-bania/

Fot. Piotr „Vienio” Więcławski

Bania z Tarnowa to niebywała konstrukcja i kultowa miejscówka. Zbiornik na wodę na osiedlu Falklandy wygląda imponująco. Ten “UFO-pączek” mógłby swobodnie być planem zdjęciowym produkcji o kosmitach, a obecnie jest symbolem Tarnowa.

Zobacz jeszcze więcej miejskich odkryć z Tarnowa i innych polskich miast na mapie www.jesttyledoodkrycia.pl w zakładce „Nasi odkrywcy”. Na mapie oznaczać można również własne odkrycia – ruszaj w miasto, odkryj jego zaskakujące oblicza i podziel się swoim odkryciem z innymi!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Tarnów na interaktywnej mapie National Geographic - zobacz miejskie odkrycia Vienia i Filipa Springera #jesttyledoodkrycia - Małopolskie Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie