Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trzebinia chce być "sypialnią" dla Krakowa i Katowic. Mają powstać tu setki mieszkań i domów. Budowy już ruszyły. Zobacz ZDJĘCIA

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz
Zakończyła się już budowa 16 domów na osiedlu Spacery w Młoszowej
Zakończyła się już budowa 16 domów na osiedlu Spacery w Młoszowej Domix
Trzebinia to niezwykle atrakcyjne miejsce do życia - tak przekonują władze miasta i deweloperzy. Niestety w ostatnich latach nie były tu większych inwestycji mieszkaniowych, a nieruchomości na rynku wtórnym jest niewiele. Teraz ma to się zmienić. Gmina chce wykorzystać swój potencjał i z pomocą prywatnych inwestorów przyciągnąć setki nowych mieszkańców.

Zobacz osiedle Spacery w Młoszowej:

"Trzebińskie M4". Rozwój budownictwa mieszkaniowego

Budowa mieszkań i domów oraz stwarzanie odpowiednich warunków pod inwestycje mieszkaniowe to kluczowe założenia programu "Trzebińskie M4". To największy od 1989 roku plan rozwoju mieszkalnictwa w Trzebini. Tworzą go cztery filary. To istniejący już program „Mieszkanie za remont”, inwestycje w budownictwo komunalne, duże prywatne inwestycje oraz ułatwienia dla budujących domy jednorodzinne, czyli uzbrajanie i przygotowywanie działek pod budowę nowych domów.

Trzebinia jest bardzo atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Decyduje o tym między innymi lokalizacja naszej gminy pomiędzy Krakowem a Katowicami. Podróż pociągiem do stolicy Małopolski zajmuje dziś niepełna 40 minut, a kolej deklaruje, że czas dojazdu będzie jeszcze krótszy. Szybko można się stąd dostać także do Katowic. Komunikację ułatwia autostrada oraz droga krajowa

- mówi Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini.

Dużym atutem gminy są walory przyrodnicze i rekreacyjne. Wielu mieszkańców Krakowa i Katowic regularnie odwiedza kąpielisko Balaton, zmodernizowanym zalewem Chechło czy Puszczę Dulowską, gdzie znajdują się liczne trasy rowerowe i piesze.

Nowoczesne osiedle domów w Młoszowej

70 nowoczesnych domów w technologii szkieletowej ma docelowo liczyć nowe osiedle Spacery w Młoszowej. Inwestycja została podzielona na trzy etapy. Zakończyła się już budowa pierwszych 16 domów. W tym roku rozpocznie się drugi etap, czyli budowa kolejnych 23. Klienci będą mieli do wyboru pięć różnych projektów. Będą tu domy o powierzchni od 90 do 250 metrów kwadratowych. W przypadku tych największych ponad 100 metrów powierzchni zlokalizowana będzie w piwnicy, gdzie znajdzie się dwustanowiskowy garaż, pomieszczenia techniczne, miejsce gdzie można zorganizować siłownię lub saunę. Domy są energooszczędne i ekologiczne.

Cena domów w stanie deweloperskim z działką o powierzchni ok. 9 arów wyniesie od 425 do 600 tys. zł

- mówi Radosław Kasprzyk, prezes firmy Domix z Młoszowej.

Dotychczas sprzedane domu zasiedlili głównie mieszkańcy sąsiednich gmin m.in. Chrzanowa i Krzeszowic, dzięki czemu Trzebinia zyskała nowych mieszkańców.

Nowe mieszkania dla ponad 2000 osób w Trzebini. Będzie widać z nich Tatry

400 nowych mieszkań, w których będzie mogło zamieszkać ponad 2000 osób, powstanie na osiedlu VIDOK Residence, które mieścić się będzie przy ul. Młoszowskiej na granicy Trzebini i Młoszowej. Samorządowcy zarezerwowali tę atrakcyjną działkę pod budowę bloków w ramach programu Mieszkanie Plus. Nic z tego jednak nie wyszło i teren sprzedano. Inwestor planuje tam budowę osiedla składającego się z około ośmiu wysokich, siedmiopiętrowych budynków wyposażonych w windę, połączonych trzypiętrowymi tarasowymi budynkami. Znajdą się tam mieszkania o powierzchniach od 35 do 100 metrów kwadratowych. Inwestor w marcu br. ma zaprezentować szczegółową koncepcję wraz z wizualizacjami, układem budynków oraz rzutami mieszkań.

Będzie to nowoczesne, zamknięte osiedle. Wstęp na dziedziniec będą mieli tylko mieszkańcy i ich goście

- mówi Krzysztof Głuch, prezes firmy Krisbud z Trzebini.

Mieszkania na ostatnim siódmym piętrze posiadać będą antresolę. Widok stamtąd będzie zapierał dech w piersi. Bloki, nie dość, że najwyższe w Trzebini, to jeszcze powstaną na wzgórzu.

Na parterach znajdzie się miejsce dla punktów handlowo-usługowych. Mogą w nich mieścić się m.in. restauracje, sklepy, przedszkole, fryzjer lub apteka. Budynki wyposażone będą również w parking podziemny oraz tzw. komórki lokatorskie, czyli małe piwnice. Budynki podłożone zostaną do sieci ciepłowniczej. Na dachach zostanie zamontowana elektrownia fotowoltaiczna produkująca prąd na potrzeby oświetlenia części wspólnych i zasilenia urządzeń technicznych.

Przedsprzedaż mieszkań ma rozpocząć się w kwietniu br. Pierwsza łopata na budowie ma zostać wbita we wrześniu 2021 r. Wówczas rozpocznie się budowa pierwszego budynku. W tym etapie powstanie ponad 100 mieszkań, zostaną one oddane do użytku już w 2022 r. W 2023 r. ma ruszyć kolejny etap budowy osiedla.

- Na razie nie chcę zdradzać ceny mieszkań. Będą to na pewno ceny rynkowe - mówi Krzysztof Głuch.

FLESZ - Nauczyciele dostaną “gorszą” szczepionkę?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Trzebinia chce być "sypialnią" dla Krakowa i Katowic. Mają powstać tu setki mieszkań i domów. Budowy już ruszyły. Zobacz ZDJĘCIA - Gazeta Krakowska

Wróć na chrzanow.naszemiasto.pl Nasze Miasto