Tygodniowy przegląd prasy 26.06.2022: Chrzanów, 19.06-25.06.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Chrzanowa

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Chrzanowa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Chrzanowa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chrzanowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.06 a 25.06.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Na basenie w Libiążu rozpoczął się sezon wakacyjny. Była oficjalna inauguracja z atrakcjami. ZDJĘCIA”?

Przegląd tygodnia: Chrzanów, 26.06.2022. 19.06 - 25.06.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Na basenie w Libiążu rozpoczął się sezon wakacyjny. Była oficjalna inauguracja z atrakcjami. ZDJĘCIA

Dzisiaj, 25 czerwca zainaugurowany został sezon wakacyjny na otwartym basenie w Libiążu. Na tę okazję organizatorzy przygotowali specjalny program. Przy tej okazji Miejski Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny podał także szczegółowy plan, w tym godziny i zasady korzystania z libiąskiego kąpieliska.

📢 Miss Małopolski 2022. Prezentacja w kostiumach kąpielowych. Finał w weekend

Już w najbliższą niedzielę 26. czerwca w Hotelu SWING w Krakowie odbędą się Gale Finałowe Miss Nastolatek oraz Miss Województwa Małopolskiego 2022. Prezentujemy urodziwe nastolatki, które zaprezentowały się właśnie w strojach kąpielowych.

📢 Moda plażowa w PRL-u. Czy pamiętasz, co zakładało się na plażę za dawnych lat?

W czasach PRL-u wakacje nad morzem miały swój niepowtarzalny urok. Tak jak dzisiaj, w ciepłe dni lata ludzie tłumnie ściągali na plażę. Jednak zestaw plażowych akcesoriów, które mieli do swojej dyspozycji, był uboższy niż współcześnie. Plażowicze odpoczywali na zwykłych, często wełnianych kocach, w plażowych koszach lub za niskimi materiałowymi parawanami, zapewniającymi minimum intymności. A tak wyglądała ich garderoba.

Tygodniowa prasówka 26.06.2022: 19.06-25.06.2022 Chrzanów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chrzanowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Chrzanów. Piękny, odnowiony parku w Kościelcu zniszczony po ulewach. Kto ponosi za to winę, co dalej z feralną inwestycją? ZDJĘCIA

Niestety spełnił się czarny scenariusz i zrewitalizowany park podworski w Kościelcu w Chrzanowie został zniszczony. Wystarczyło zaledwie kilka ulew, by alejki znajdujące się na pochyłym terenie zostały doszczętnie zdewastowane. Niektóre są w tak złym stanie, że zagrażają bezpieczeństwu i musiały zostać zamknięte. Teraz eksperci będą zastanawiać się, co zrobić z tą feralną inwestycją.

📢 Balaton w Trzebini. Ostatni dzwonek a potem wakacje! Ważne, by były bezpieczne. WAŻNE INFORMACJE

Na Balatonem w Trzebini dyskutowano o nadchodzących wakacjach i przygotowaniach służ z Małopolski to tego okresu. Przypomniano też kilka zasad, których trzeba przestrzegać, by czas "laby" był bezpieczny. Zwołano tu posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

📢 Małopolska ma nowe uzdrowisko w miejscowości Złockie. Na terenie gminy Muszyna są teraz aż trzy kurorty. To ewenement na skalę Europy

Do tej pory na terenie gminy Muszyna działały dwa uzdrowiska: Muszyna-Złockie i Żegiestów. Kilka miesięcy temu do Ministerstwa Zdrowia wpłynął wniosek o nadanie statusu uzdrowiska dla Muszyny i osobno dla Złockiego. Już 21 czerwca w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzeniem Rady Ministrów w tej sprawie. Jak zaznacza burmistrz "była to tylko formalność".

📢 Chrzanów, Trzebinia. Świadkowie Jehowy wznawiają publiczną działalność

Jeśli wybierzesz się na spacer po Chrzanowie lub Trzebini, zapewne dostrzeżesz, że po przeszło dwóch latach powrócił stały element sprzed pandemii: uśmiechnięci ludzie przy wózkach z bezpłatnymi publikacjami. To Świadkowie Jehowy, którzy właśnie w tym miesiącu (czerwiec 2022) wznawiają publiczną działalność.

📢 Chrzanów, Trzebinia. Świadkowie Jehowy wznawiają publiczną działalność

Jeśli wybierzesz się na spacer po Chrzanowie lub Trzebini, zapewne dostrzeżesz, że po przeszło dwóch latach powrócił stały element sprzed pandemii: uśmiechnięci ludzie przy wózkach z bezpłatnymi publikacjami. To Świadkowie Jehowy, którzy właśnie w tym miesiącu (czerwiec 2022) wznawiają publiczną działalność.

📢 Męskie fryzury na lato 2022. TOP trendy w męskich stylizacjach 24.06.22

Mamy czasy, których mężczyźni coraz bardziej o siebie dbają, a męska pielęgnacja przestaje być tematem tabu. Z tego względu warto przyjrzeć się najnowszym trendom w męskiej stylizacji fryzur w tym sezonie. Zaczynamy!

📢 Sanepid wycofuje wiele produktów. Wśród nich popularne słodycze. Uważajcie na nie! 24.06.22

Główny Inspektor Sanitarny wydał w ostatnim czasie ostrzeżenia przed kolejny szkodliwymi produktami. Najnowsze dotyczą między innymi popularnych słodyczy. Jakie jeszcze produkty są wycofane ze sprzedaży?

📢 Gorąca impreza w Energy 2000 w Przytkowicach. Zabawę rozkręcił Mr. Polska. Zobacz ZDJĘCIA!

Na scenie klubu Energy 2000 w Przytkowicach pojawił się Mr Polska, twórca hitu „Złote Tarasy”. Podczas tego wieczoru (17.06.2022) wystąpili także: Thomas, Don Pablo, Daniels, Milo, Blakait oraz Skrzypa. Tłumy imprezowiczów bawiły się przy niesamowitych efektach specjalnych i energicznej muzyce. Zobaczcie galerię!

📢 Do szpitala w Chrzanowie trafi nowy sprzęt o wartości 2,5 mln. zł. Będą to między innymi: karetka, aparat RTG i łóżka elektryczne. ZDJĘCIA

Do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie trafią między innymi: aparat rentgenowski, laser, aparaty EKG i nowy ambulans. Wojewoda Łukasz Kmita podpisał z dyrektorem Arturem Baranowskim umowę potwierdzającą przyznanie Szpitalowi 2,5 miliona złotych na doposażenie.

📢 Miss Małopolski 2022. Dziewczyny w kostiumach kąpielowych. Finał już za chwilę

Już w najbliższą niedzielę 26. czerwca w Hotelu SWING w Krakowie odbędą się Gale Finałowe Miss Nastolatek oraz Miss Województwa Małopolskiego 2022. Urodziwe kobiety zaprezentowały się właśnie w strojach kąpielowych.

📢 Libiąż. Ciężarowe auto stoczyło ze wzniesienia na stacji benzynowej i uszkodziło budynki

Na ze stacji paliw przy ul. Krakowskiej w Libiążu, w powiecie chrzanowskim, kierujący ciężarówką, nie zabezpieczył pojazdu hamulcem ręcznym, w wyniku czego pojazd stoczył uszkadzając wiatę śmietnikową i znaki drogowe.

📢 Zmiany personalne w małopolskich parafiach. Gdzie pojawi się nowy proboszcz? LISTA

Krakowska kuria ogłosiła zmiany personalne w Archidiecezji Krakowskiej A.D. 2022. Kapłani odebrali już dekrety kierujące ich do nowych zadań i miejsc posługi duszpasterskiej. Wiadomo już, gdzie pojawią się nowi proboszczowie i administratorzy parafii - w tym nowy administrator parafii archikatedralnej na Wawelu. Ogłoszone zmiany dotyczą także wikariuszy oraz księży, którym powierzono szczególne funkcje i obowiązki.

📢 Ceny wakacji 2022 zaskakują turystów. Czemu podróże samolotem są tak drogie? Ekspert: „To powrót do normalności"

Wakacje 2022 wydają się wielu szczególnie drogie. Koszty wczasów w Polsce są wysokie, ale ceny biletów lotniczych na zagraniczne wakacje zdają się bić wszelkie rekordy. Czemu bilety lotnicze są tego lata tak drogie, co ma wpływ na wzrost cen i czy można liczyć na ich obniżenie? A może drożyzna to złudzenie, efekt porównania z minionymi sezonami, które upłynęły pod znakiem pandemii COVID-19 i bajecznie niskich cen? Tłumaczymy, czemu ceny biletów lotniczych poszybowały w górę.

📢 Miss Polski 2022. Kandydatki już trenują w Krynicy Zdroju. Finał konkursu odbędzie się w Nowym Sączu. Mamy zdjęcia!

Wielkimi krokami zbliżamy się do finałowej gali konkursu Miss Polski 2022, która odbędzie się 17 lipca w Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. 24 finalistki biorą udział w pierwszym zgrupowaniu, które odbywa się w Krynicy Zdrój. Najpiękniejsze Polki biorą udział w sesjach zdjęciowych, nagraniach materiałów video oraz poznają uroki Małopolski. O koronę najpiękniejszej powalczą m.in. Gabriela Chojnowska z Nowego Sącza i Patrycja Krzywoń z Krakowa.

📢 Takie są dodatki do emerytur i rent w 2022. Oto świadczenia, które seniorzy muszą znać. Komu przysługują zasiłki i dodatki oraz ile wynoszą?

Emerytura i renta to świadczenia, na które mogą liczyć seniorzy. Często jednak ich wysokość jest niewystarczająca do tego, by się utrzymać - szczególnie w czasach, gdy w zastraszającym tempie niemal wszystko drożeje. Aż 337,6 tys. osób pobierało w 2021 roku tzw. emeryturę głodową czyli niższą od emerytury krajowej, która wynosiła w zeszłym roku 1 250,88 zł brutto. Emeryci i renciści w Polsce mogą jednak liczyć na zasiłki i dodatki. Sprawdź, jakie dodatkowe świadczenia przysługują seniorom, jak je otrzymać oraz ile wynoszą.

📢 Od 24 czerwca do 3 lipca w Krakowie i w Chrzanowie odbędzie się szósta edycja FestivALTu, promującego nową sztukę żydowską

Działający na przecięciu sztuki, aktywizmu i edukacji FestivALT ma na celu podejmowania trudnych i aktualnych tematów odnoszących się do złożoności polsko-żydowskich w dzisiejszej Polsce. W dniach 24.06-03.07 w Krakowie i Chrzanowie odbędzie się szósta edycja imprezy, w ramach której wystąpią artyści z całego świata. W programie zaplanowanych jest kilkanaście wydarzeń, m.in.: wystawa, remiks opery, projekt fotograficzny, spektakl, performance, koncert czy spacer miejski. Wstęp jest bezpłatny.

📢 W Mucharzu i Andrychowie najlepiej idzie składanie danych do CEEB. Na drugim biegunie Lanckorona i Trzebinia. RANKING

Wśród gmin Małopolski zachodniej akcja składania danych do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) najlepiej przebiega w Mucharzu i Andrychowie. Najgorzej w Lanckoronie i Trzebini. Termin wywiązania się z tego obowiązku przez właściciela każdego budynku to koniec czerwca tego. Jego niespełnienie wiąże się z karami. Przejdź do galerii i zobacz, ile osób złożyło deklaracje w powiatach Małopolski zachodniej: chrzanowskim, olkuskim, oświęcimskim i wadowickim.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jak żołnierz dawca ratuje ludzkie życie

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie