Tygodniowy przegląd prasy 9.01.2022: Chrzanów, 2.01-8.01.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Chrzanowa

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Chrzanowa nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Chrzanowa nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chrzanowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 2.01 a 8.01.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zapomniana pijalnia w Wysowej, zatopione Stare Maniowy, spokojne Wyciąże. Małopolskie wsie dziesiątki lat temu [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]”?

Przegląd tygodnia: Chrzanów, 9.01.2022. 2.01 - 8.01.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zapomniana pijalnia w Wysowej, zatopione Stare Maniowy, spokojne Wyciąże. Małopolskie wsie dziesiątki lat temu [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Nieistniejące już Stare Maniowy, Wyciąże będące dzisiaj częścią Nowej Huty, a także m.in. Rabsztyn, Mogilany czy Krakuszowice - kilkadziesiąt lat temu udało się utrwalić na fotografiach krajobrazy tych miejsc. Niektóre z archiwalnych zdjęć sięgają początków XX wieku! Zobaczysz na nich m.in. wioskę zatopioną przez wody Jeziora Czorsztyńskiego, mało znane zdjęcia wsi Łosie, pijalnię w Wysowej, której już nikt nie pamięta, ówczesne wiejskie zabudowania, zagrody, drogi. Przejdź do galerii i wybierz się w niezwykłą podróż w czasie. Rozpoznasz te miejsca?

📢 Czy czeka nas zima stulecia? Oto długoterminowa pogoda na najbliższe miesiące: styczeń oraz luty. Będzie mroźno i wietrznie [8.01.22]

Wraz z początkiem stycznia opublikowano eksperymentalne, długoterminowe prognozy na zimę 2022. Mimo ciepłego początku roku meteorolodzy przewidują duże anomalie pogodowe. Czy czeka nas zima stulecia? Jaki będzie styczeń i luty? Odpowiadamy.

📢 Libiąż. Umowa ma być aktywna. Tak mówi prezes UKS Górnik Libiąż Dawid Chylaszek o współpracy z Górnikiem Zabrze [ZDJĘCIA]

Szkółka Piłkarska Górnika Libiąż podpisała umowę partnerską z ekstraklasowym Górnikiem Zabrze. Libiążanie zrobili wyłom w tradycji małopolskich klubów, które zwykle wiążą się podobnymi umowami z klubami ze stolicy Małopolski, głównie Wisłą Kraków.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Tygodniowa prasówka 9.01.2022: 2.01-8.01.2022 Chrzanów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chrzanowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Trzy dziewczynki i dwóch chłopców przyszło na świat w szpitalach w Oświęcimiu, Chrzanowie, Olkuszu i Wadowicach [ZDJĘCIA]

Jak to jest możliwe, że w czterech powiatach Małopolski zachodniej jest piątka "pierwszych dzieci 2022 r." - trzy dziewczynki i dwóch chłopców? Bo podwójne szczęście spotkało rodziców w Trzebini, którym urodziły się bliźniaki w chrzanowskim szpitalu. W innych naszych szpitalach, w Oświęcimiu, Olkuszu i Wadowicach, przyszło już tradycyjnie - po jednym pierwszym maluszku.

📢 Libiąż. Na stacji kolejowej pasażerowie mogą już korzystać z biletomatu

Pasażerowie jeżdżący pociągami ze stacji kolejowej w Libiążu doczekali się uruchomienia biletomatu, w którym można kupić bilety w ramach systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej (MKA). Mogą na nie jeździć m.in. na trasie Kraków - Oświęcim.

📢 Chrzanów. Domy i mieszkania trafią pod młotek. Zobacz, jakie są aktualne licytacje komornicze [STYCZEŃ 2022]

Licytacje komornicze to okazje do kupienia domu, mieszkania lub działki poniżej wartości rynkowej. Takie oferty regularnie pojawiają się także w powiecie chrzanowskim. Prześledziliśmy licytacje komornicze w Chrzanowie i okolicy, by sprawdzić jakie nieruchomości można wylicytować w styczniu 2022. Znaleźliśmy kilka interesujących ofert.

📢 Duże i ważne inwestycje w powiatach Małopolski zachodniej: chrzanowskim, olkuskim, oświęcimski i wadowickim w 2022 roku [PRZEGLĄD]

Rok 2022 w powiatach Małopolski zachodniej zapowiada się pod znakiem wielu dużych i ważnych dla mieszkańców inwestycji. Są to przedsięwzięcia prowadzone przez samorządy, inwestorów prywatnych, jak i spółki skarbu państwa.

📢 Koronawirus. W powiatach: chrzanowskim, olkuskim, oświęcimskim i wadowickim odnotowano blisko 200 zakażeń i jeden zgon [RAPORT, 8.01.2022]

Z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia dotyczącego stanu zakażeń koronawirusem wynika, że w powiatach Małopolski zachodniej: chrzanowskim, olkuskim, oświęcimskim i wadowickim minionej doby odnotowano łącznie 196 nowych przypadków SARS-CoV-2 i jeden zgon. W całej Małopolsce stwierdzono 1394 zakażenia i 23 przypadki śmiertelne, a w skali kraju było ich 10 900 i 292 zgony.

📢 Nocny pożar na os. Flagówka w Libiążu. Przy ul. 11 Listopada w ogniu stanął samochód osobowy

Wczoraj, 7 stycznia krótko po godz. 21 strażacy zostali wezwani do pożaru na os. Flagówka w Libiążu. Na parkingu przy ul. Listopada zapalił się samochód. W akcji gaśniczej brały udział dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Chrzanowie i OSP w Libiążu.

📢 W Dulowej doszczętnie spłonął dom mieszkalny. Na szczęście obeszło się bez ofiar

W Dulowej (powiat chrzanowski), spłonął dom mieszkalny przy ulicy Brata Alberta. Dyżurny chrzanowskiej PSP odebrał zgłoszenie 6 stycznia 2021, o godz. 18.

📢 Chrzanów. Orszak Trzech Króli przemaszerował ulicami miasta. Witały go tłumy mieszkańców [ZDJĘCIA]

Tradycyjny Orszak Trzech Króli przeszedł w czwartek (6 stycznia) ulicami Chrzanowa. Orszaki wyruszyły z chrzanowski parafii, by o godz. 12.30 spotkać się na Placu Tysiąclecia i pokłonić świętej rodzinie. Zobaczcie fotorelację z tego wydarzenia.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Koronawirus. W powiatach oświęcimskim, wadowickim, chrzanowskim i olkuskim odnotowano w sumie 194 zakażenia i jeden zgon [RAPORT, 7.01.2022]

Z najnowszego, dziennego raportu Ministerstwa Zdrowia dotyczącego stanu zakażeń koronawirusem wynika, że w powiatach Małopolski zachodniej: chrzanowskim, olkuskim, oświęcimskim i wadowickim minionej doby odnotowano łącznie 194 nowe przypadki SARS-CoV-2 i jeden zgon. W całej Małopolsce stwierdzono 1687 zakażeń i 10 przypadków śmiertelnych, a w skali kraju było ich prawie 12 tysięcy i 117 zgonów.

📢 Dodatek osłonowy. Gdzie złożyć wniosek, kto może skorzystać i jakie są stawki pomocy? Pobierz wzór wniosku

W Dzienniku Ustaw 3 stycznia 2022 r. opublikowano Ustawę o dodatku osłonowym. Komu przysługuje? Ile pieniędzy wsparcia można dostać i wreszcie - gdzie złożyć wniosek o dodatek osłonowy? odpowiadamy na wszystkie te pytania zgodnie z zapisami ustawy. Podstawą jest limit przeciętnego miesięcznego dochodu na mieszkańca w gospodarstwie domowym.

📢 Takie będą ceny papierosów, wódki i piwa w 2022 roku. Wyliczenia po podwyżce akcyzy

Od 2022 roku zdrożeją papierosy i alkohol - w tym wódka, piwo i wino. Wszystko za sprawą decyzji rządu, który podniósł wysokość akcyzy od nowego roku. Rząd argumentuje podwyżkę chęcią kształtowania prozdrowotnych postaw Polaków. Jak ta decyzja przełoży się na ceny wódki, piwa, wina, papierosów i tzw. wyrobów nowatorskich? Wyliczenia zamieszczamy w galerii powyżej. Niestety to nie koniec podwyżek - gotowy jest plan wzrostu akcyzy na kolejne lata.

📢 Koronawirus, raport 6 stycznia 2022. W Polsce ponad 16 tys. zakażeń SARS CoV-2. W zachodniej Małopolsce ponad dwieście i dziesięć ofiar!

Badania laboratoryjne na 6 stycznia 2022 potwierdziły 2018 nowych zakażeń wirusem SARS CoV-2 w Małopolsce. Przy wciąż wysokim przyroście zachorowań na COVID-19 są też ofiary śmiertelne (70). Zakażenia znów zaczynają rosnąć. Czy jesteśmy u progu piątej fali? Małopolska tym razem na mało zaszczytnym drugim miejscu pod względem nowych zakażeń wirusem z Wuhan. Sporo zachorowań na COVID-19 także w powiatach zachodniej Małopolski. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Te znaki zodiaku wzbogacą się w 2022 roku. Komu pisana jest fortuna, a kto musi zacząć oszczędzać? Wielki horoskop finansowy na nowy rok 5.1

Które znaki zodiaku w 2022 roku będą bogate, a które będą musiały przystopować z wydawaniem pieniędzy? Tego dowiecie się z nowego horoskopu finansowego przygotowanego przez wróżkę Bellatrix. Dla niektórych z nas nowy rok będzie wyjątkowo łaskawy, ale nie wszyscy będą mieli tyle szczęścia. Sprawdźcie w galerii, kto może liczyć na wielką fortunę!

📢 Nowa lista leków WYCOFANYCH z aptek. Kilkanaście preparatów! Natychmiast sprawdź, czy masz je w apteczce [5.01.2022]

W ostatnich dniach do listy leków, które wycofał Główny Inspektorat Farmaceutyczny dołączyły kolejne produkty. Jeżeli kupiłeś te lekarstwa i masz je w swojej apteczce, ta lepiej z nich nie korzystaj. One mogą zaszkodzić zdrowiu, a nawet być groźne dla życia. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Sylwestrowa zabawa w klubie ENERGY 2000 w Przytkowicach. Doskonała muzyka i pokaz sztucznych ogni. Zobaczcie ZDJĘCIA!

W szampańskich nastrojach goście klubu Energy 2000 w Przytkowicach przywitali Nowy Rok podczas zabawy sylwestrowej. Nastroje wśród uczestników imprezy były doskonałe, bo stęsknili się oni za tanecznymi imprezami. Przypomnijmy, że z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa zamknięte są obecnie kluby i dyskoteki. Zabawy sylwestrowe można było natomiast organizować. Zobaczcie, co działo się w najlepszej dyskotece w Polsce.

📢 Chrzanów. TOP 10 najpopularniejszych nazwisk. Sprawdź, czy jest tam też twoje [RANKING NAZWISK]

Sprawdziliśmy, jakie nazwiska są najpopularniejsze w gminie Chrzanów. Prezentujemy listę 10 najczęściej występujących w naszej gminie. Sprawdźcie, czy wśród tych, które powtarzają się najczęściej, są też Wasze nazwiska. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Koronawirus. W powiatach oświęcimskim, wadowickim, chrzanowskim i olkuskim odnotowano w sumie 252 zakażenia i 2 zgony [RAPORT, 5.01.2022]

Z najnowszego, dziennego raportu Ministerstwa Zdrowia dotyczącego stanu zakażeń koronawirusem wynika, że w powiatach Małopolski zachodniej: chrzanowskim, olkuskim, oświęcimskim i wadowickim minionej doby odnotowano łącznie SARS-CoV-2 u 252 badanych osób i dwa zgony z powodu covid. W całej Małopolsce stwierdzono 2174 nowe zakażenia i 26 przypadków śmiertelnych, a w kraju było 17 196 zakażeń i 632 zgony.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Trzaskowski zarobił mniej niż wiceprezydenci Warszawy

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie