Uczennice z Zespołu Szkół w Libiążu zajęły drugie miejsce w olimpiadzie ZUS

OPRAC.:
Sławomir Bromboszcz
Uczennice z Zespołu Szkół w Libiążu zajęły drugie miejsce w olimpiadzie ZUS Materiały prasowe
Uczennice z Zespołu Szkół w Libiążu zajęły drugie miejsce w ogólnopolskim finale Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W finale przeprowadzonym on-line, wzięło udział 18 zespołów ze wszystkich województw.

Uczennice z Zespołu Szkół w Libiążu zajęły drugie miejsce w ogólnopolskim finale Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Rywalizacja w ostatnim etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, który odbył się 16 kwietnia, była bardzo zacięta. Cztery zespoły zdobyły równą liczbę punktów – 28 (na 30 możliwych). O kolejności na podium zadecydował więc czas, w jakim drużyny rozwiązały test finałowy.

I tak oto drużyna Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku im. Mikołaja Kopernika, w składzie Paula Anna Dunaj, Julia Kiercul, Kamil Narbutt (nauczyciel: Aneta Nartowicz), potrzebowała 15 minut i 42 sekund na zdobycie 28 punktów.

Reprezentacja Zespołu Szkół w Libiążu, w składzie Alicja Kostrzewa, Gabriela Czekaj, Weronika Koczur (nauczyciel: Jadwiga Bochenek) tyle samo punktów zdobyła w 19 minut i 26 sekund. Trzecie miejsce zajęła kadra z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem, w składzie Kamila Leoniak, Wiktoria Leoniak i Weronika Kulesza (nauczyciel: Bożena Jaźwińska) zdobyła 28 punktów w 20 minut i 42 sekundy.

Finaliści olimpiady, prócz atrakcyjnych nagród rzeczowych, mają zapewnione indeksy na wybrane uczelnie w całym kraju - informuje Anna Szaniawska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest elementem Lekcji z ZUS. Jest to autorski projekt edukacyjny, który już od 8 lat realizują szkoły średnie w Polsce. W czasie lekcji młodzież zdobywa praktyczną wiedzę m. in. o prowadzeniu działalności gospodarczej, powszechnych ubezpieczeniach społecznych i korzyściach, które wynikają z legalnej pracy.