Zakończył się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Małopolska w pierwszej piątce

Marcin Banasik
Marcin Banasik
Sylwia Penc
Udostępnij:
Za nami sześć miesięcy najważniejszego badania statystycznego dekady - Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, który skończył się po sześciu miesiącach 30 września. - W Małopolsce mieszkańcy spisali się wzorowo, a finiszujemy z doskonałymi wynikami, w pierwszej piątce najlepszych województw zarówno pod względem udziału spisanych mieszkań, jak i osób - podsumowuje Łukasz Kmita, wojewoda małopolski i wojewódzki komisarz spisowy.

FLESZ - Podatek od psa

- Połowa mieszkańców Małopolski spisała się przez internet, chętnie spisywano się również przez telefon, w urzędzie statystycznym, urzędach gmin oraz w mobilnych punktach spisowych, podczas licznych wydarzeń plenerowych. W prace spisowe byli zaangażowani pracownicy wojewódzkiego biura spisowego w urzędzie statystycznym w Krakowie, gminne biura spisowe oraz 1400 rachmistrzów - dodaje Agnieszka Szlubowska, dyrektor Urzędu Statystycznego w Krakowie i zastępca wojewódzkiego komisarza spisowego.

Raz na 10 lat

Na całym świecie powszechne spisy ludności są podstawowym narzędziem gromadzenia informacji o sytuacji demograficznej i społecznej. To jednocześnie fundament diagnozy i kreowania potencjału społeczno-gospodarczego kraju. Z częstotliwością raz na dziesięć lat dostarczają najbardziej aktualnych i szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o społeczno-ekonomicznej charakterystyce gospodarstw domowych i rodzin oraz o ich zasobach i warunkach mieszkaniowych na różnych poziomach podziału administracyjnego kraju.

- Narodowy Spis Powszechny 2021 został zrealizowany w szczególnych warunkach epidemii, co więcej z powodzeniem, dlatego dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w prace spisowe. Bez ich udziału nie osiągnęlibyśmy takiego wyniku! – mówi dyrektor Agnieszka Szlubowska.

Najwyższym wskaźnikiem spisanych mieszkań mogą się pochwalić powiaty: olkuski, proszowicki, gorlicki, tarnowski, dąbrowski, nowosądecki, nowotarski, myślenicki, wadowicki, brzeski i chrzanowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Zakończył się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Małopolska w pierwszej piątce - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie