Najlepsze memy po meczu Polska - Mołdawia. "W Europie już nie ma słabych drużyn" i "Masakra z tą Mołdawią"

Mateusz Bijak
Polscy piłkarze znów nie wygrali z Mołdawią, tym razem remisując w niedzielę na PGE Narodowym 1:1. Co za wstyd! Nic dziwnego, że internauci mają używanie, a w sieci pojawiła się rekordowa liczba memów. Wiele z nich dotyczy Michała Probierza, bo co tu dużo mówić - od nowego selekcjonera oczekiwano totalnej odmiany drużyny, tymczasem Biało-Czerwoni zaczęli mecz ospale i choć po przerwie zerwali się do boju, to zdołali strzelić tylko jednego gola. - Masakra z tą Mołdawią - mówi zrozpaczony kapitan kadry Piotr Zieliński.

- Graliśmy z dobrym nastawieniem, zdobyliśmy bramkę kontaktową, ale to było za mało - powiedział tuż po meczu Paweł Wszołek. Rzeczywiście, o wiele za mało, bo po wygranej Czechów z Wyspami Owczymi 1:0, nasi piłkarze znów spadli w tabeli grupy E na miejsce, które nie daje bezpośredniego awansu na mistrzostwa Europy.

Teraz już nie wszystko zależy od nas, musimy liczyć, że także Czesi potkną się w starciu z nieprzewidywalną Mołdawią i wtedy listopadowy mecz znów będzie miał wielką stawkę.

Polacy bardzo mocno pracowali, by odrobić starty z pierwszej połowy, gdy do bramki Wojciecha Szczęsnego trafił Ion Nicolaescu, lecz dający nadziej gol Karola Świderskiego w 53. minucie, jego 10. w kadrze, okazał się ostatnim tego dnia. Remis jest wielką porażką drużyny prowadzonej przez Michała Probierza. Tyrada selekcjonera w przerwie spotkania odniosła skutek, lecz przekonaliśmy się, że bez Roberta Lewandowskiego nasza skuteczność jest bardzo ograniczona.

Masakra z tą Mołdawią - mówił po meczu rozczarowany nowy kapitan drużyny Piotr Zieliński. - Trzy razy z nią grałem i raz przegrałem, a dwukrotnie zremisowałem.

- Oddaliśmy w tym meczu 20 strzałów. W pierwszej połowie mieliśmy dogodne sytuacje. Choćby ja i Arek Milik, który dwa razy miał piłkę na głowie. Były te okazje i na pewno szkoda, bo powinniśmy spokojnie wygrać ten mecz - dodał Karol Świderski. - Zrobimy wszystko, żeby pokonać Czechów w kolejnym spotkaniu i zobaczymy, co będzie później. Mam nadzieję, że uda nam się awansować bezpośrednio i te wyniki się ułożą pod nas, a jak nie, to damy z siebie wszystko w barażach, żeby pojechać na te mistrzostwa.

Polska - Mołdawia 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Ion Nicolaescu 26, 1:1 Karol Świderski 53.
Polska: Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora (84. Kamil Grosicki), Patryk Peda, Jakub Kiwior - Paweł Wszołek (71. Jakub Kamiński), Patryk Dziczek (46. Bartosz Slisz), Sebastian Szymański (71. Filip Marchwiński), Piotr Zieliński, Przemysław Frankowski - Arkadiusz Milik (71. Adam Buksa), Karol Świderski.
Sędziował: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias (Portugalia). Żółte kartki: Frankowski - Reabciuk, Cojocaru, Postolachi, Marandici, S.Platica, Railean. Widzów: 51 672.