PMOS Chrzanów: rozpędzona lokomotywa

Andrzej Rzycki
Prowadzeni przez Leszka Wójcika chrzanowianie zwyciężyli w ogólnopolskim turnieju szczypiorniaka w Poddębicach, koło Łodzi. W zawodach startowały drużyny juniorów młodszych. PMOS Chrzanów był nie do zatrzymania i wygrał wszystkie mecze.

W turnieju wystartowało dwanaście zespołów. W pierwszej fazie zostały one podzielone na dwie grupy, gdzie grano systemem każdy z każdym. Po dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów.

Chrzanowianie od początku grali bardzo równo, a ich grupowe zwycięstwo nie podlegało dyskusji. Drużyna Leszka Wójcika pokonała kolejno Śląsk Wrocław (16:13), Nielbę Wągrowiec (17:10), Nike Kalisz (12:11), Zagłębie Lubin (12:10) i Spartakusa Zielona Góra (21:15).

W półfinale PMOS Chrzanów ograł UKS Spartakus Buk (28:12), by w finale zmierzyć się z zielonogórskim Spartakusem.
 - Mecz finałowy miał swoją dramaturgię - podkreśla prowadzący chrzanowian, Leszek Wójcik. - Bardzo dobrze zaczęli nasi przeciwnicy. Prawie przez całą pierwszą połowę prowadzili jednym lub dwoma trafieniami. Dopiero w końcówce tej odsłony, nasi chłopcy doprowadzili do remisu 10:10. Po przerwie zdołaliśmy uspokoić grę i systematycznie powiększaliśmy przewagę. W 30 minucie odskoczyliśmy przeciwnikowi już na odległość pięciu goli. W ostatnich 5 minutach Zielona Góra przeszła do obrony "każdy swego", której jednak nie przestraszyli się nasi zawodnicy. Ostatecznie wygraliśmy finał 25:22. Całej drużynie należą się za ten duży sukces wielkie brawa - zakończył Leszek Wójcik.

Najlepszym zawodnikiem turnieju w Poddębicach zgodnie wybrano chrzanowianina - Patryka Rolę. Z kolei najlepszym zawodnikiem zespołu uznano Michała Dęsoła.

Skład drużyny PMOS Chrzanów: Konrad Bogusz, Michał Dęsoł, Dawid Skoczylas, Patryk Rola, Przemysław Wierzbic, Grzegorz Figura, Wojciech Dzierwa, Paweł Wysowski, Michał Wiatr, Bartosz Gajewski, Michał Mucha, Wierzbic Marcin, Marek Bębenek, Kamil Zawada. Trener: Leszek Wójcik.

Zagłosuj na Najbardziej Wpływową Kobietę Małopolski
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Ostry seks w Krakowie: szpital i więzienie